Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek nyugat-európai...

Szerintetek nyugat-európai nyugdíjból hova érdemes menni? Hol érdemes nyugdíjas koromat leélnem a nyugat-európai pénzből?

Figyelt kérdés

Jelenleg Nyugat-Európában dolgozom. Viszont nem tervezek életem végéig itt lenni. Ha nem is biztos, hogy nyugdíjig, de pár évtizedig itt fogok pénzt összegyűjteni.

Majd az itt összegyűjtött pénzből valahova máshova menni.


Az, hogy nem Magyarországra fogok menni az hóttzicher. Sikeresen elmenekültem onnan, nem fogok visszamenni oda soha.


Szerintetek melyik országban érdemes élni Nyugat-Európában megkeresett pénzből?



2021. dec. 26. 21:52
A kérdező szavazást indított:
Valamelyik dél-európai mediterrán ország
Valamelyik észak-afrikai mediterrán ország
Egyéb afrikai ország
India
Valamelyik délkelet-ázsiai ország
Valamelyik közép-amerikai ország
Valamelyik dél-amerikai ország
Valamelyik karibi ország
Egyéb (melyik?)
Dehogyisnem gyere vissza te csak Magyarországbaaa mer' troll vagyok és el sem olvastam a kirdíst
15 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a fentiek csak közelítőek. De írhattok konkrétumokat vagy személyes sztorikat, amiket hallottatok stb mindenre nyitott vagyok.
2021. dec. 26. 21:53
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
Maradj csak ott, ilyen globalista kozmopolitákra nincs szükség.
2021. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2


Hol?

Elolvastad a kérdést?

Világosan leírtam, hogy jelenleg itt Nyugat-Európában pár évig/évtizedig még maradok, hogy pénzt keressek, majd ezzel a pénzzel elmegyek máshova. De még nem találtam ki hova.

2021. dec. 26. 22:04
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

És ez szerinted kit érdekel?

Ha azt mondom menj ki Kambodzsába odamész?

2021. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%

Ahol jól érzed magad, és kapsz vízumot ha nem az EU a cél.Szereted-e a telet, vagy inkább legyen egész évben nyár?



*California, vagy New York 🙂

2021. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5


Inkább nyár. Egyébként két útlevelem van. Amelyik nem magyar, az annyival tud többet a magyarnál, hogy Oroszországba, Kínába, Kubába és Zambiába is mehetek vízummentesen. A többi, ami a magyarra vonatkozik nem írom, mert annak utánanézhettek.


California és NY nem rossz, csak ezek iszonyú drága helyek.

Talán Wass Albert példáját követve Florida jöhet szóba, ha már az USA. DE alapvetően nem vonz az USA, nem akarok olyan országba menni, ahol Gestapo-szerűen megigyelik az embert és gyűjtik róla az adatokat. Plusz drága hely is.

2021. dec. 26. 22:17
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

#6


Hát inkább USA, mint mondjuk az orosz, ahol kb minden úgy van ahogy Vlad kitalálja.

2021. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7


Azért nem csak ez a kettő ország létezik a világon. Amennyire én tudom már nincs hidegháború és nem csak ebből a két országból áll a világ, noha a magyarországiak többségében ez még nem tudatosult. Elhiszem, hogy ott Magyarországon kizárólag "Putyin vagy Biden?"-ben gondolkodnak az emberek, de én ennél árnyaltabban tekintek a világra és inkább a svájci semlegességben hiszek.


Mellesleg elsősorban a fenti, szavazásban leírt helyekben gondolkodok. Márpedig sehol sem írtam fentebb Oroszországot vagy az USA-t.

2021. dec. 26. 22:34
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8


Az egyéb mire vonatkozik? 😅


Ha neked saját elképzelésed van, akkor minek kérdezel?


2

“Elhiszem, hogy ott Magyarországon kizárólag "Putyin vagy Biden?"


Nem érdekel hogy ki az elnök, nekem az amerikai stílus, hagyomány, kaják, városok, házak…tetszenek…



Ha a nyeret szereted akkor egyenlítő köré menj Gínea, Indonézia,

2021. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9


Az egyéb az lehet bármi ami kimaradt (pl Moldova, Grönland vagy akár Szamoa)


Nincs teljesen elképzelésem. Van pár ötlet, de még nagyon homályos.


Az USA-val mint mondtam az a baj, hogy drága plusz engem az ilyen csóróbb helyek jobban vonzanak (kivéve Magyarországot).


Indonézia jobban hangzik. De Guinea alatt mire gondoltál? Csak mert 4 fajta is van belőle (Új-, Bissau, Egyenlítői meg a sima Guinea)

2021. dec. 26. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!