Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A német nyugdíjasok Magyarorsz...

A német nyugdíjasok Magyarországra költöznek, hogy jobban kijöjjenek a német nyugdíjból. A magyar nyugdíjasok miért nem költöznek Romániába, Ukrajnába, Afganisztánba, hogy jobban kijöjjenek a magyar nyugdíjból?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
A magyar nyugdíjas örül, ha itthon meg tud élni. Nincs annyi pénze, hogy elhagyja az otthonát, és valahol külföldön vegyen egy házat.
2013. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Németországban élő unokatesóm mesélte, hogy az ottani hajléktalanok még a tél beállta előtt az utolsó segélyükből repülőjegyet vesznek a Kanári-szigetekre, és ott húzzák meg magukat a hideg hónapokban, nem a fagyos Németországban. Ennyi eszük amúgy a mieinknek is lehetne, ha nem innák el az eszüket, meg folyamatosan vigyáznának a testi higiéniára.
2013. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:
91%

Nincs nap nyugdíjasok ellen uszítás nélkül.


A német nyugdíjasokról láttam egy filmet, konkrétan Szlovákiába vitték őket otthonba, mert a 3000 eurót nem tudta a család fizetni. Aki azt hiszi, hogy a magas nyugdíjak még általánosak, az csak azt akarja észrevenni. Tudjátok, mennyit lehet látogatni az ilyen öregeket...


Bízd rá a nyugdíjasokra, hogy hol akarnak élni, meg a családjukra, hogy megszabaduljanak tőlük, ha már neked nincs kitől, vagy ha te már megtetted. Ezt kívánom neked is, öregkorodra.


Egyébként szólnék valami adminnak, hogy ez megy egyfolytában...provokálsz.

2013. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

ez egy rendkívül cinikus, de őszinte válasz lesz.


a német nyugdíjasok nem igazán vágynak magyarországra költözni, aminek több oka is van.

egyrészt mert a többség otthon is jól elvan. aki elmenne, talál marha jó helyeket. Nyáron lemegy Olaszországba, télen elmegy Thaiföldre, vagy a Kanári szigetekre.

Attól, hogy láttál valahol egy tudósítást, miszerint ide költözött egy félidióta német házaspár lovakat simogatni, mert itt állítólag olcsó a villany, a németek még nem hülyültek meg.

2013. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Na nem azért,de nem csak idióta német házaspár költözik ide,Magyarországra.Átlag német járt már Magyarországon legalább egyszer,és akiket én ismerek(már pedig sokat ismerek),mind nagyon jó véleménnyel vannak a hazánkról.A nyugati része az országnak igenis elég fejlett,a Balatonon szerintem a világon nem találsz túl sok embert,aki ne élné le szívesen a nyugdíjas éveit.Attól még mehet nyaranta Kanári-szigetekre,meg hasonló helyekre,de szerintem nagyon is jól csinálja az,aki a német,osztrák(vagy akármilyen nyugat-európai)nyugdíjával idejön élni.Oké,hogy magyar átlagfizetéssel elég necces az itthonlét,és az is érthető,hogy az embereknek a tökük ki van az országgal,de akinek van pénze,szerintem még kellemesebb is itt élnie,mint Németország egyes részein...

Egyébként a kérdésre válaszolva,szerintem akik most nyugdíjasok,azok pont nem olyan korban nőttek fel,ahol divat lett volna az utazgatás,idegen kultúrákkal való ismerkedés,ezért nem mernének belevágni a magyar nyugdíjasok,hogy pl Romániába menjenek élni.Ukrajna meg szerintem eleve nem túl kellemes hely,tömény szegénység,és nem is a legbiztonságosabb vidék Európában,hát még Afganisztán(onnan szó szerint menekülnek az ottaniak)..megértem,hogy ezekre a helyekre nem szívesen költöznének az emberek,még akkor se,ha olcsóbb lenne a megélhetés.Másrészt egy német nyugdíjból lehet,hogy kijön az utazgatás,de a magyarból szerintem nem kifejezetten jutna erre,márpedig az utazás nem(feltétlenül) olcsóbb Romániából Magyarországra,mint Magyarországról Németországba.

2013. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Lehet,hogy most sok embert uszítok! De és itt a de, nem akarok és nem is szeretném.Csak a meglátásomat és a véleményemet írom le. Divat lett,hogy a régen úgy nevezett "disszidensek" most nyugdíja korban " hazatérnek"! Hazahozzák,hoznák a valutát,mert ide kérték a pénzüket.Éltek itt mint Marci Hevesen,lenézve a körülöttük él szegény Magyarokat! Igénybe vették az ingyenes utazásokat,orvosi ellátásokat.Most háborognak,hogy a /nem írom le melyik állam/ nem utalja át a nyugdíjukat. Igaza van, menjen oda ahol eddig is fizette a járulékokat és ott költse el a megillető bért.Egyik állam sem szereti ha kiviszik a valutájukat,meginog ezzel a egy részük a gazdaságnak.

Romániába, Németországba azért nem mennek a Magyar nyugdíjasok,mert ott ebből a pénzből még az utcán sem tudnának létezni. És most legyen már vége a magyar nyugdijasok csesztetésének,mert lesznek olyanok /remélem/akik elérik majd azt a kort és nekik sem lesz ínyükre a vádaskodás ellenük!

2013. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy Ukrajnára miért hiszi a sok hülye, hogy olyan rossz. Tény, hogy sok vidéki területen a magyarnál is nagyobb szegénység van, de hogy veszélyes lenne, az totális baromság. Sokkal jobb a közbiztonság, mint itthon. Többek között azért mert nincsenek cigányok (csak Kárpátalján vannak, de ott se durvulnak, mint itthon)
2013. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szergej55 ***** válasza:
0%
Lakjon ezeken a helyeken az, akinek két anyja van.
2013. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elképzelem, ahogy a magyar nyugdíjas elmegy Afganisztánba, a postás meg minden hó elején hozza neki a nyugdíjat, amiből be is ül a helyi vízipipázóba barátaival, Hakimmal, Azizzal és Jamshiddal:). Amúgy Ukrajnáról tényleg le lehet szállni, egyáltalán nem veszélyes ország. Persze az átlag magyar gondolkodása a következő nagyon egyszerű módon le is írható: nyugatra van tőlünk= jólét, gazdagság, biztonság, keletre van tőlünk= szegénység, bűnözés, maffia, enné többre kevesen képesek sajnos...
2013. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
39%
Köszönöm annak,aki lehülyézett.Hát képzeld el,jártam már Ukrajnában.Többször is.És képzeld el azt is,hogy annál ótvarabb,lepusztultabb helyet még nem láttam Európában,pedig Bulgáriát,Romániát,Fehéroroszországot mind mind elég szépen körbejártam,akárcsak Ukrajnát.Lehet,hogy nincsen cigány,de ahol szegénység van,képzeld,nagyobb a bűnözés is.Ukrán maffiáról még nem hallottál?Vagy nem jártál még sehol máshol a világban,hogy azt hiszed,Ukrajna olyan menő hely?Azért hiszi a sok "hülye",hogy olyan rossz,mert messze nem a legjobb.Nem gondolod,hogy te vagy a hülye,hogy látatlanban így nyilatkozol másokról,akik lehet,hogy veled ellentétben több helyen jártak már,és el tudják dönteni,mi a jó,mi nem jó?
2013. nov. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!