Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elmúlt tíz év során hogyan...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során hogyan alakult Kuba helyzete?

Figyelt kérdés

2012-ben "azt mondogatták régóta, hogy mihelyt meghal Fidel Castro, forradalom lesz és Amerika betör Kubába. Felszámolják a kommunizmust és kapitalista ország lesz. De egy ilyen forradalom aligha zajlana simán, Kuba meg kb. az USA rabszolgájává válna."


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Nos, 2016-ban meghalt Castro.


2022. febr. 11. 10:48
A kérdező szavazást indított:
Nem lett forradalom, de bukott a kommunizmus
Az Egyesült Államok előbb omlott össze
Más történt:
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kínai típusú módszerre tértek át.

Engednek be külföldi tőkét, de csak óvatosan.Illetve, lehet vállalkozni.A kereskedelem is szabadabb lett.

2022. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1-es írja úgy történt. Egyszer hallottam erre egy nagyon találó kifejezést Kína kapcsán, de ugyan ez igaz Kubára is: vöröskapitalizmus
2022. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Castro óta sokat javult a helyzet, és szerintem idővel át is fognak térni majd a kapitalizmusra, de szerintem ehhez még évtizedek kellenek majd.
2022. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!