Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki teljesen kiábrándult a politikából?

Figyelt kérdés

Alapjáraton baloldali beállítottságú vagyok, de ez a kérdés most mindenkinek szól. Baloldaliként eljutottam oda, hogy már én sem tudom teljes szívvel támogatni MZP-t. Nyilván fognak most jönni a "fideszes troll" típusú kommentek, de ez az igazság. Utálom Orbánt, borzasztó vezetőnek tartom, de MZP napról napra építi le a baloldalt, ezt minden baloldali mélyen legbelül tudja, még ha tagadja is. Rengeteg baloldali megbánta, hogy rá szavazott, többek között én is, csak mint mondtam a legtöbb ember sosem ismeri be, ha hibázik.

Eljutottam oda, hogy inkább már el sem megyek szavazni. Ez az ország még nem érett meg arra, hogy érdemi változás legyen a politikában, talán soha nem is fog...


2022. febr. 18. 09:10
A kérdező szavazást indított:
Kiábrándultam
Nem ábrándultam ki
14 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ooc: A kérdés rossz kategóriában van, a Magyar politika részhez akartam kiírni.
2022. febr. 18. 09:11
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Kiábrándultam én is.


Nagyon jók voltak az esélyei MZP-nek, még decemberben is.

De, azóta amit csinál, az egy tragédia. Tragédia, mert a Fidesz kezére játssza a győzelmet, ez már vilàgosan látszik.


Úgy vélem, hogy itt először az ellenzéket kell leváltani, utána a kormányt.

2022. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem teljesen jól látod. Akik bármelyik politikai erőben, oldalban képesek még hinni, azok vagy rendkívül naivak, vagy hát . Na. Nem akarok senkit megsérteni.
2022. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy MZP tipikusan a messziről jött ember esete.

Nem tudtak róla szinte semmit az előválasztás során a szavazók.

Persze annak is erős üzenete volt, ha valaki belegondol, hogy " komoly" pártelnököket tudott megverni... tehát maguk a balliberális szavazók is inkább egy "outsider"t akartak...ez sokmindent elárul a mostani ellenzékről.

Ami utána következett, az meg csak arról szól, hogy most már meg lehet ismerni a jelöltet, látjuk, halljuk, hogy naponta képes überelni saját baromságait.

Ezzel a jelölttel az ellenzéknek nincs esélye...de már késő!

2022. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Te még csak most ábrándultál ki? Én már mielőtt szavazhattam is, azt láttam, hogy arról szavazunk, ki lopjon meg éppen. Csak ehhez most még korlátlan hatalom is párosul, ami még rosszabb, mint korábban volt.
2022. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:
83%

Te erősen befolyásolható vagy, azért érzed a kiábrándulást. Baloldalról beszélsz a kérdésedben (fidesz toposz) miközben a Jobbik a legkevésbé sem baloldali, az MMM sem, és szerintem a Momentum sem.


Az előválasztás óta a vízcsapból is MZP lekaraktergyilkolása folyik a fidesz vezényletével, amihez lelkesen csatlakoztak "őfelsége ellenzéki elemzői" is, mert nekik nagyon megfelel a mostani szerepük, amit készség szinten tudnak álmukból felébresztve is.


Az emberek - te is - az információk nagy részéhez a fidesz szemüvegén keresztül az ő olvasatukban jutnak hozzá, miközben azok megszólalások, amiket negatívumként MZP fejére olvasnak, egy gépelt oldalt sem töltenének meg.

2022. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
A kiábrándultság jogos, szavazni azért kell elmenni, hogy Orbánnak ne legyen megint teljhatalma kétharmaddal. Az ő tábora el fog menni, én csak azért szavazok az összefogásra, hogy kiegyenlítettebb legyen a politikai mezőny, ne az legyen, hogy 4 év megint az csinál Orbán, amit akar, azt ír át kétharmaddal, amit csak kedve tartja.
2022. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Akkor én kilógok a sorból, nem ábrándultam ki, eddig is nagyjából tudtam, hogy ki az az MZP. Nem a politikai életből jött, ez érződik a kijelentésein. Vannak kérdőjeles megmozdulásai, de melyik politikusnak nincs? Egyszerűen csak ő van most a célkeresztben, a firkászok meg remegő kézzel várják, hogy szétcincálhassák a kijelentéseit.

Én őszintének gondolom őt, ha az ígéreteinek fele megvalósul, már kevésbé lesz egy szemétdomb ez az ország.

Az pedig, hogy "leépíti" a baloldalt, egyenesen ostobaság. Áruld már el, mivel épít le? Hogy időnként fájóan őszinte? Kíváncsi vagyok.

2022. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os/8-as!


Nyilván MZP célkeresztben van, de azért valljuk be jócskán ad rá okot, hogy a Fidesz ellene kampányoljon. Jó pár olyan nyilatkozata van, amely mindenkinél kiveri a biztosítékot. Azt nem fogja fel MZP, hogy ezzel a módszerrel biztosan nem fogja tudni legyőzni Orbánt, sőt... Még kevesebb Összefogás szavazó van most, mint pl. decemberben és erről egyedül MZP tehet. Saját maga legnagyobb ellensége. A fájóan őszinte rész pedig egyszerűen nevetséges. Trumpnál bevált, de MZP-nél nem fog beválni a gyűlöletkeltő politika, márpedig ő ezt játssza az előválasztás óta, de majd pár hónap múlva ti is rájöttök, hogy semmit sem ért el vele.

2022. febr. 18. 09:58
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

MZP fogja hatalomra juttatni Orbànt, ez már 99%.


És az összellenzèk elévülhetetlen bűne lesz, hogy hagyják màr hónapok óta mocskolódni.



Egy dolgot szögezzünk le. Nagyon nagyon sok Fidesz szavazó lesz április 3.-án az urnáknál.

Nem lenne sokkal jobb, ha ezeket az embereket valamilyen szinten, barátibb hangon megszólítaná, becsmérlés helyett?

2022. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!