Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati média nem számol be...

A nyugati média nem számol be az orosz katonai sikerekről Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben többnyire a magyar és az angol nyelvű nyugati médiából tájékozódtam az ukrajnai eseményekről. Az ott olvasottak alapján teljesen úgy tűnt, hogy az egész orosz katonai akció egy óriási kudarc és katasztrófa is egyben. Az oroszok elrontották a kezdeti gyors, villámháborút terveiket és az azóta érkező hírek alapján se tudtak igazán lendületbe jönni.


Aztán a mai napon elolvastam egy amerikai katonai szaklapot is, ahol volt amerikai katonatisztek elemzik a katonai eseményeket Ukrajnában és megdöbbenésemre egy csomó olyan sikeres orosz hadmozulatról is szó esett ott, amik soha nem hangzottak el a médiában. Az ott olvasottak alapján az oroszok több fronton is komoly sikereket értek el az utóbbi napokban a kezdeti katasztrofális veszteségek és kudarcok után. Több helyen is nagyon fényegető a helyzet az ukránok számára, hiszen a csapataikat be is keríthetik és teljesen elvághatják a külvilágtól. Igaz, több városban továbbra nagyon keményen ellenállnak az ukránok, például Kijev és Harkiv környékén is, de egyre aggasztóbb a helyzet, főleg Kijevben.


Létezik az, hogy az ukránok és a nyugati média szándékosan nem számol be az aggasztó fejleményekről? Vagy csak az amerikai katonatisztek látják jobbnak az utóbbi 1-2 napi hadműveleteket a valóságosnál?



2022. márc. 5. 00:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Engem is idegesít már, hogy csak arról lehet olvasni, hogy milyen sikeresek az ukránok, meg hármas szorzóval milyen veszteségeket okoznak.
2022. márc. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
A nyugati média legalább annyira propagandamédia, mint az orosz. Csak ők tagadják.
2022. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Nyugati propaganda, megy itt is.

Az oroszoknál is van valamely szintű propaganda de közel sem ennyire durva, ők inkább fényezik magukat.

2022. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Olvashatsz ezekről is valószínűleg (honnan tudjuk, ha nem mutatod meg te mire gondolsz). Csak esetleg másképp tálalva. Aki figyel, az a magyar nem kormánypárti sajtóból is látja, hogy akadozva, de halad előre az orosz. Más kérdés, hogy ezt nehéz sikerként értékelni, miközben az oroszok 1-2napot adtak az egész bulira.
2022. márc. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
4: " az oroszok 1-2napot adtak az egész bulira." Ez a kamu infó mégis honnan jött? Irak megszállása több mint egy hónapig tartott.
2022. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Konkrétan erre a cikkre gondolok:

[link]


Igaz rosszul fogalmaztam, mert ez nem igazán katonai számlap, de akkor is szerintem viszonylag hitelesen elemzik a dolgokat, és ha ezt végig olvassa az ember, akkor egészen sok veszélyes orosz katonai manőver is történt a mai napon, pedig az atomerőmű elfoglalásán kívül én csak a bombázásokról szóló hírekkel találkoztam.

2022. márc. 5. 00:14
 7/22 Beviz Eltek ***** válasza:
24%
Insideoutól ne várj értelmes választ. Mindenhova odaböfög valami faxságot. Nyilván nem 100-as.
2022. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

5


Maguk a katonák is elmondták már, hogy arra számítottak, hogy nem lesz ellenállás. Még élelmet sem adtak nekik rendesen. De sorolhatnám, az okokat, de azért inkább tőletek kérdezem meg, mit gondoltok, miért nem volt elegendő supply a saját csapataiknak?

2022. márc. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Bevizeltek néven ezt írni 7-es, hát ok
2022. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha olyan sikeresek lennének az ukránok, akkor nem lenne már orosz az országban. Ez is olyan mint a történelemkönyv úgy van megírva, hogy a magyarok ellen drukkolj.
2022. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!