Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati média nem számol be...

A nyugati média nem számol be az orosz katonai sikerekről Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben többnyire a magyar és az angol nyelvű nyugati médiából tájékozódtam az ukrajnai eseményekről. Az ott olvasottak alapján teljesen úgy tűnt, hogy az egész orosz katonai akció egy óriási kudarc és katasztrófa is egyben. Az oroszok elrontották a kezdeti gyors, villámháborút terveiket és az azóta érkező hírek alapján se tudtak igazán lendületbe jönni.


Aztán a mai napon elolvastam egy amerikai katonai szaklapot is, ahol volt amerikai katonatisztek elemzik a katonai eseményeket Ukrajnában és megdöbbenésemre egy csomó olyan sikeres orosz hadmozulatról is szó esett ott, amik soha nem hangzottak el a médiában. Az ott olvasottak alapján az oroszok több fronton is komoly sikereket értek el az utóbbi napokban a kezdeti katasztrofális veszteségek és kudarcok után. Több helyen is nagyon fényegető a helyzet az ukránok számára, hiszen a csapataikat be is keríthetik és teljesen elvághatják a külvilágtól. Igaz, több városban továbbra nagyon keményen ellenállnak az ukránok, például Kijev és Harkiv környékén is, de egyre aggasztóbb a helyzet, főleg Kijevben.


Létezik az, hogy az ukránok és a nyugati média szándékosan nem számol be az aggasztó fejleményekről? Vagy csak az amerikai katonatisztek látják jobbnak az utóbbi 1-2 napi hadműveleteket a valóságosnál?



2022. márc. 5. 00:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
43%

Hát nem tudom, én a Telexem folyamatosan olvasom, hogy blokád alá vonták Mariupolt, behatoltak Kijevbe, körbekerítették Herszont, a Portfólión pedig olyanokat, hogy "Továbbra is Ukrajna déli részen halad a legjobban az orosz offenzíva, hajnalban elfoglalták a támadók a zaporizzsjai atomerőművet...", "Mariupolt állítólag heves tüzérségi tűz alatt tartják az oroszok és a szakadárok...", "Ma több felvétel is érkezett a pár napja Hosztomel környékén történt harcokról és azok utóéletéről. Elképesztő a pusztítás, rengeteg a halott.", "Harkovot továbbra is heves tüzérségi tűz alatt tartják."

Ezek alapján elég sikeresnek tűnnek a hadjáratok.

Olyan részletes oldalt, mint amit linkeltél, nem találtam.


Bár az elején valóban meg volt lepődve az egész világ, hogy milyen lassan halad az orosz offenzíva, de már akkor is írták többen is, hogy ez valószínűleg stratégia, nem hiba, ugyanis első körben Putyin az ukrán vezetők, civilek és katonák lelki erejének megtörésére, emellett a légi fölény megszerzésére játszik. Arra szerintem tényleg nem számítottak az oroszok, hogy molotov-koktélos civilekkel kell harcolniuk.

2022. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21 A kérdező a nyugati médiáról beszélt, nem a magyarról, ami kelet. Lol

Az amerikai hírekben olyan hírek vannak, hogy az oroszoknak elfogyott az üzemanyaga, az élelmiszere, tömegesen adják fel a harcot az orosz katonák, Putyin könyörög a nyugatnak, hogy ne vezessenek be több szankciót, az orosz nép is mind ellenefordult már stb. Aztán ha elolvasod az orosz híreket, ennek pont az ellenkezőjét látod: Putyin meg van elégedve az eddigi sikerekkel, minden pontosan a terv szerint halad, rengetegen egyetértenek vele és támogatják stb.

Mintha két különböző világban élnénk. Mind a két oldalról folyik a kőkemény propaganda, és az ellenoldal híreinek blokkolása, kimagyarázása. Egyik oldalnak sem érdeke, hogy bárki az ellenoldallal értsen egyet.

2022. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!