Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az USA-ban a Republikánusok az abortusz után a fogamzásgátlást is be akarják tiltani?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 9. 08:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Gyakorlatilag nincs hozzászólnivalóm.

Én sose kergettem az amerikai álmot és ismerősöm sincs ott, aki miatt érdekelt lenne számomra az ügy.

Nyilván nemtetszésemet kifejehetem. Nyilván tudom, hogy ha az abortuszt betiltják (és tudom, hogy némely államba be is van tiltva) nem lesz kevesebb, csak több nő fog nem steril és biztonságos környezetbe próbálni véget vetni a magzat életének.

Nyilván az is köztudott itt, hogy ha betiltják a fogamzásgátlást, attól még lesznek módszerek. Attól még lesznek illegális források (és lesznek is olyan kamaszok, sőt felnőttek, akik bevesznek random gyógyszert mert azt hiszik az tök jó fogamzásgátló tabletta).


Tök mindegy én mit gondolok róla. És az is mindegy, hogy itt mennyire tartjuk ezt helyes lépésnek. Mert mi, nem fogunk tudni ebbe beleszólni. Nemcsak azért nem, mert európában vagyunk, hanem mert vallásra van hivatkozva benne, és ezt nem lehet egész egyszerűen támadni. Vallásról nem lehet polkorrekt módon vitatkozni.

2022. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam a linkedet, de azt te is érezheted, hogy a republikánusok nem igazán észlények.

Már az abortusz tiltásának szándéka is megmutatja, mekkora középkori patkányokról beszélgetünk.

2022. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Megvárom, amíg betiltják a szexet is.
2022. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Az is volt ötlet hogy halálbüntetés járjon az abortuszért. Annyira pro-life hogy kinyírnak.
2022. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Ez az egyenes következménye annak, hogy az USA-ban minden extra-szélsőséges szektát engedélyeznek vallásszabadság néven, és ezek elkezdenek burjánzani, mint gaz a kertben.
2022. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 hypno ***** válasza:
90%
Akik szinte istenként képesek felnézni egy Trump kaliberű simlis havibajos hisztérikára, azokon nem is csodálkozom.
2022. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
A fideszesek megtennék itt is, Semjén már célozgatott erre az elmúlt években, csak egyelőre nem merik meglépni.
2022. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%

Miért hazudsz kérdező?


1. Az abortuszt nem tiltották be, tagállamok döntési körébe sorolták vissza a tiltás/engedélyezés lehetőségét.

2. A fogamzásgátlást nem tiltották be, csak szabályozni akarják a fogamzásgátló tablettákat, mivel nem veszélytelenek.

3. Az idahoi bizottsági tag egyértelműen kimondja, hogy támogatja a fogamzásgátlást, és nem akarja őket tiltani.

2022. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Elkeseritőnek tartom.
2022. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"1. Az abortuszt nem tiltották be, tagállamok döntési körébe sorolták vissza a tiltás/engedélyezés lehetőségét"


Sehol nem állítottam, hogy az abortuszt betiltották a repubok, azt mondtam, hogy be akarják tiltani.


Jelenleg 13 államban van olyan törvény, ami a Roe v Wade döntés visszavonását követően egyből életbe lép, ami tiltaná az abortuszt.


[link]

2022. máj. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!