Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, mi ebben a logika?

Nem értem, mi ebben a logika?

Figyelt kérdés
Ugye bizonyos poltikusok be akarják tiltani az abortuszt, mert fogy a magyar. De én gondolkodtam rajta, és nem hinném hogy ez az oka. Mármint főleg olyan magzatokat abortálnak, akiket nem is terveztek. Szóval azt a magzatot nem lakosnak szánták. Szóval szinte olyan mintha nem is lett volna. És azt is mondják hogy a fogamzásgátlás is az oka, pedig ugyanilyen okból nem hinném. Ennyi erővel már az is az oka ha valaki nem szexel, mert ugyebár az is egy hatásos fogamzásgátló módszer. Én inkább az alacsony gyerekvállalási kedvet mondanám oknak. Mert tegyük fel egy nő nem tervezetten terhes lesz, de neki és a párjának van kedve és anyagilag megtehetik a nevelést akkor valszeg felnevelik a gyereket.

2022. febr. 14. 14:50
 1/9 A kérdező kommentje:
És kérlek, az abortusz etikai kérdéseibe ne menjetek bele, azt már megtárgyalták párszor.
2022. febr. 14. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Pedig elsősorban etikai kérdés,az általad említett populációs összefüggés másodlagos.
2022. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az a "logika" hogy ezeknek a politikusoknak teljesen mindegy hogy tervezett-e a terhesség vagy nem. A gyerek az gyerek (=jövőbeli munkaerő utánpótlás) szval mindegy hogy milyen kényszer hatására, de meg kell születnie.
2022. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Az abortusz betiltása az egy politikai taktikus lépés, egyrészt erőfitogtatás, a lakosság kontrollálása ,másrészt az aktuális kormány szavazóbázisának az erősítése,bármilyen mondvacsinált ideológiákkal is próbálják magyarázni. Nem születik több gyerek ha tilos az abortusz , elintézik az emberek más módon,külföldön, kenőpénzzel,rosszabbik esetben otthon mindenféle régi praktikákkal ezt a kérdést azok akik tényleg nem kívánják megtartani a magzatot.
2022. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

,,Pedig elsősorban etikai kérdés"

Ki mondta, hogy nem első sorban az? Lehet, hogy az, de most mi a másod sorban lévő kérdésről beszélünk.

2022. febr. 14. 16:49
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ezek csak figyelemelterelő gumicsontok. A kormány már így is sárba tapossa az alkotmányt, de ez már tényleg túlmenne minden határon.
2022. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
6 miben tapossa sárba? Mert nincs meleg örökbefogadás?😅
2022. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
pl. kivették az alkotmányból (ami helyett alaptörvény lett) a munkához való jogot, de betették istent, ami sérti az az ateista világnézetű embereket.
2022. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. kivették az alkotmányból az egészségügyi ellátáshoz való jogot. (2014)
2022. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!