Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél vagy nem az...

Egyetértenél vagy nem az abortusz és fogamzásgátlás törvényi tiltásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk megmondani, ki számít már embernek, így sokan a fogantatás pillanatában már emberi életről, szükségszerű életről beszélnek. Míg sokak szerint a meg nem született, nem dobogó szívű vagy fájdalmat még nem érző magzat nem ember. Sok fogamzásgátló is már a fogantatás után működik. Tehát a 6 millió abortusz mellett valószínűleg sokkal több életet oltottak már ki. Legyen továbbra is legális, vagy az abortusz részleteiben változtatnál? Esetleg tovább liberalizálnád a törvényt?

Én csak a speciális estekben hagynám meg (pl. nemi erőszak).



2020. okt. 26. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 III. A nagy károly ***** válasza:
13%

Én abortusz ellnes vagyok. Úgy vélem hogy az élethez való jog megillett mindenkit, függetlenül attól hogy 10 vagy 10billiárd sejtből áll. Egyedül akkor elfogadható az abortusz ha tényleg komoly veszélyt jelent az egészségére, vagy erőszak áldozata lett.

Továbbá büntetőjogilag szabályoznám az illegális abortusz büntetését. A nő aki illegálisan abotál akár 3 év börtönt is kaphatna, az illegális abortuszt elvégző orvost(ha az) eltiltanám a hivatásától és 5 év börtönt is rásóznék.


Mondhatod az álláspontom miatt rám hogy szélsőjobbos vagyok (ami nem igaz). de szerintem egy civilizált világban nem húznak ki feldarabolt gyerekeket egy nőből. Ha támogatod az abortuszt kérlek nézz utána milyen embertelen dolgot támogatsz.

2020. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
83%
Én csak speciális esetben engedélyezném az abortuszt: ha valaki teherbe esik, és meg akarja szakítani.
2020. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:
1, én legalább 10 évet adnék. De csak az elején, hátha naivitásból követte el, aztán a gyilkosság kategóriájába tenném. Mindjárt kétszer is meggondolnák...
2020. okt. 26. 16:37
 4/75 anonim ***** válasza:
89%

Egyiket sem tiltanam. Nem is akarnek olyan orszagban elni ahol tiltanak ezeket, habár abortuszom meg sosem volt.

Nem, nem erdekel a velemenyed, meg senki mase sem, hogy “dehat egy uj ember, lelekkel, meg dobogo szivvel”. Az en testem. Az enyem. Az a magzat bennem van, es csak azert tud fejlodni mert en taplalom. Ha kivennek belolem a 12 hetes magzatot, azonnal halott lenne, semmi nem tudna eletben tartani. Nekem az nem egy kifejlett létforma.

2020. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 Molyember ***** válasza:
93%

Amíg nincs pontosan, mindenki által elfogadottan definiálva az emberi élet fogalma, addig ebben nem lesz egyetértés soha. Te pl. milyen jogod ölnéd meg azt a magzatot, amelyik nemi erőszakból fogant? Miért ér az ő élete kevesebbet, mint más magzatoké, miért gondolod, hogy nincs joga megszületni, miközben ragaszkodsz azok kihordásához, akik súlyos fogyatékossággal, esetleg örökre magatehetetlenül születnének, vagy nyolcadikként jönnének a világra egy áram és víz nélküli putriban, vagy a születésükkel derékba törnék egy fiatal nő tanulmányait, karrierjét (aminek hatására akár több gyereknek is boldog életet biztosíthat később, ha azt az egyet elveteti, amelyik rosszkor jött)? Vagy ha a betegségeket is belevennéd, akkor hol húznád meg a határt? A szellemi sérülés mértékét csak megjósolni lehet, ezt hogy szabályoznád? Ha négy végtagja hiányzik, akkor engednéd, de háromnál még nem? Te sem gondoltad át, amit írtál, ahogy a legtöbb esetben senki sem. Sem az abortuszpártiak, sem az ellenzők.

Arról nem is beszélve, hogy ezek az érvek szinte soha nem veszik figyelembe az emberi természetet: ha egy nő nem akar gyereket (mindegy, hogy miért nem), akkor nincs az a tiltás, ami megállítaná, és magasról szarik mások moralizáló asztalcsapkodására, és ha egy kis lehetőséget is lát az abortuszra, sem a fájdalom, sem a halál lehetőségétől nem fog megrémülni. Mióta világ a világ ez így van.

2020. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 III. A nagy károly ***** válasza:
3%

Teljesesn igazad van 5-ös, még az erőszakból születendő gyermek élete is védelemre szorul, azonban figyelembe kell venni hogy ennek a gyermeknek nem lenne egy szerető családja és lehet hogy még az anyja is egy rosz emlékként tekintene rá. Én méltányosságból ezért engedélyezném ebben az esetben.


4-es, azthiszem hogy te alig vagy több a testednél, így nem elvárható hogy tudd hogy a magzat teste nem a tiéd, még akkor sem ha a testedben van. Az sokmindent elmond a személyiségedről hogy a legártatlanabba és legvédtelenebbe, mint egy magzat is hajlandó vagy belerúgni.


Az emberi természet változó, de akinek jó a természete annak eszébe nem jutna egy abortusz.

2020. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyeneket mint te elkéne zavarni valami lakatlan szigetre.
2020. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:

A speciális esetekre nem tudom, mi a jó megoldás. Én talán engedélyezném. Még ha gyilkosság is. A nemi erőszaknál pl. súlyos károkat okozhatnak az anyának. A szimpla terhesség kellemetlenségei azonban nem jogosítanak fel magzatgyilkosságra. A magzat életképtelen ugyan, de önálló személy. A jog szerint is az az x-dik héttől.

Az is érdekes, hogy a fogamzásgátlók nem zavarják az abortuszelleneseket, pedig sokkal több magzatot pusztítanak el.

2020. okt. 26. 17:27
 9/75 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Felesleges, parttalan vita; nem ésszerűen eldönthető kérdés, hanem értékrendtől függ, az meg mindenkinél más.
2020. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Minden eldönthető ésszerűen. Csak a többségnek mindig kevés az esze.
2020. okt. 26. 17:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!