Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan érvényesíthetik a...

Hogyan érvényesíthetik a férfiak a szüléshez való jogukat Németországban?

Figyelt kérdés

Vélhetően ez a törvény a magukat férfinek valló nőkről szól, viszont ha törvény biztosítja hogy a férfiak is szülhessenek, akkor a biológiai férfiaknak is joguk van szülni. A kormány dolga elvben az lenne, hogy a törvények szerint kormányozzon, és biztosítsa, hogy az emberek élhessenek a jogaikkal. (Pld. Iskolakötelezettségnél iskolákat kell biztosítani mindenhol.)

Kérdem én... ha a kormány nem tudja biztosítani a biológiai férfiaknak hogy ők is szülhessenek, élhessenek ezen jogukkal, amit a parlament megszavazott, akkor a kormány nem alkalmatlan arra, hogy a törvények szerint kormányozzon amire fel is esküdött? Másrészt, milyen parlament az, aki ilyen lehetetlen helyzetet teremt a kormány számára? Viszont a Németek ha ennyire liberálisok, miért nem követelik az utcákon, hogy oldja meg a kormány hogy mindenki egyaránt szülhessen, hisz joguk van hozzá, amivel élni szeretnének? Jogászok véleményét kérem, javítsatok ki, ahol tévedek!



2022. máj. 27. 22:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

9

"Meg kell oldani"

Meg. De ez már nem az állam feladata.

2022. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan arról vitatkozunk, hogy a férfiaknak joguk van szülni? El nem tudtam volna képzelni, hogy egy Monty Python-jelenet megelevenedik egyszer. :D
2022. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy, ha egy transzférfi (így kell nevezni, ugye?) teljes értékű férfi akar lenni, akkor miért akar szülni?
2022. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
8-as! Igen, én is így képzeltem el, (nesze semmi, fogd meg jól)hogy szülhet, ha a magzata készen áll az érkezésre. Köszönöm a megerősítést.
2022. máj. 27. 22:45
 15/22 A kérdező kommentje:
7-es! Ismerem, és szeretem ezt a filmet. Elég szomorú, hogy amin 20 éve poén volt és nevettünk rajta, ma az a valóság.
2022. máj. 27. 22:48
 16/22 anonim ***** válasza:
#15: Még szomorúbb, hogy ma ezt a filmet meg se lehetne csinálni, mert sértené a "szülő férfiak" érzékenységét.
2022. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
13-as! Jogos a felvetés, megérdemelne egy külön kérdést!
2022. máj. 27. 22:52
 18/22 A kérdező kommentje:
16-os! Kíváncsi vagyok, mikor akarják ezt a filmet betiltatni a túl érzékenyek?
2022. máj. 27. 22:56
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt az egész probléma arról szól, hogy mindenáron férfi vagy női jogi kategóriába suvasztva akarják (sajnos maguk a transzneműek is) megoldani azt, amit úgy nyilvánvalóan nem lehet. És szerintem nem is ez lenne az útja...

Egyszerűbb lenne kimondani, (persze olyan világban élünk, hogy még az érintettek sem merik kimondani,) hogy adott személy jogilag is transznemű - ahogy a valóságban is -, és akkor máris minden világos, és nem kéne teret adni az ilyen "férfiak szülnek" típusú baromkodásnak, ami csak arra jó, hogy fasisztoid elemeknek legyen min élcelődni meg felkapaszkodni.

Nem beszélve arról a problémáról, hogy a transzneműek jogi nemváltásával nem oldódnak meg azok a problémák amit - akár kromoszomálisan, akár testileg, akár pszichológiailag - a két nem közé beszületett emberek élnek meg. Akik önmagukat szeretnék megélni, és nem egyik vagy másik megjelölt rubrikát elszínészkedni egész életükben. Sőt, azzal, hogy a transznemű küllemét, papírjait és jogait tökéletesen elalakítják a másik nemre (nehogy megtudja soha senki az új életében - mint a tanuvédelmi program) csak erősítik tovább a titkolózást, meg azt a tévhitet, hogy csak férfiak és nők léteznek a bolygón, pedig hatujjú meg kétfejű embert is produkált már a természet "tréfája", ha tetszik a sok baromnak, ha nem. Joga meg senkinek nincsen több vagy kevesebb leélni az egy rohadt életét ezen a Földön, ha pulikutyának született is.

2022. máj. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19-es!

A helyzet az, hogy akik valóban kromoszóma problémák miatt transzneműnek születnek, nem ők lobbiznak a saját jogaikért. Ezek az emberek legtöbb esetben eleve meddők, mert genetikailag sérültek. Itt ez divatbuuziság, hogy aki valamiért depressziós, örömtelen, sikertelen, azt gondolja megváltozik azzal, ha másik nemet választ. Ez viszont a genetikáját, kromoszómáit nem fogja átformàlni, hiába kap hormonális kezelést is.

2022. máj. 28. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!