Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan érvényesíthetik a...

Hogyan érvényesíthetik a férfiak a szüléshez való jogukat Németországban?

Figyelt kérdés

Vélhetően ez a törvény a magukat férfinek valló nőkről szól, viszont ha törvény biztosítja hogy a férfiak is szülhessenek, akkor a biológiai férfiaknak is joguk van szülni. A kormány dolga elvben az lenne, hogy a törvények szerint kormányozzon, és biztosítsa, hogy az emberek élhessenek a jogaikkal. (Pld. Iskolakötelezettségnél iskolákat kell biztosítani mindenhol.)

Kérdem én... ha a kormány nem tudja biztosítani a biológiai férfiaknak hogy ők is szülhessenek, élhessenek ezen jogukkal, amit a parlament megszavazott, akkor a kormány nem alkalmatlan arra, hogy a törvények szerint kormányozzon amire fel is esküdött? Másrészt, milyen parlament az, aki ilyen lehetetlen helyzetet teremt a kormány számára? Viszont a Németek ha ennyire liberálisok, miért nem követelik az utcákon, hogy oldja meg a kormány hogy mindenki egyaránt szülhessen, hisz joguk van hozzá, amivel élni szeretnének? Jogászok véleményét kérem, javítsatok ki, ahol tévedek!



2022. máj. 27. 22:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy a magát férfinek valló nő miért is akár szülni, mikor egy (valódi) férfi nem tud. Némi ellentmondás van ebben, hogy akkor mégse azonosul teljesen a férfi nemmel, ha ő szülni akar.. Úgy gondolom, ez is mutatja mekkora káosz van a világban. Nem tartom magam konzervatívnak, de ennek semmi értelme. Nincs baj azzal, hogy férfi akar lenni, hát legyen, ő döntése, de akkor miért nem műtéti magát, és miért akar szülni? És miért háborodik fel azon, hogy pl egy idegen miért gondolja nőnek, amikor úgy néz ki, mert nem műtéti az magát. De ez a kettő közti lengés, hogy csak szóban tartja magát férfinek, amúgy meg nem, ennek semmi értelme, inkább csak figyelemhiány következménye.

Az meg, hogy erre törvény kell, megint csak nevetséges. Ennyi erővel a halnak joga van fára mászni, a kutyának meg nyávogni, a kerekesszékesnek meg járni. Nem tud élni a jogával, akkor miért kell kiemelni, hogy van neki?

Amelyik ember meg tud szülni, az továbbra is nő, legfeljebb csak szóban vallja magát férfinek, de nem az, mert én se vagyok macska, és nem tart el senki, hiába mondom hogy márpedig macska vagyok. De az sincs elfogadva, hogy Elon Musk lánya vagyok, hiába mondom.. de lehet ki kéne használni a felfordult világot, és feszegetni, hátha összejön :D

Na, ennyit ér, ha valaki csak elméletben férfi. Semmit, ugyanúgy nő marad, ha nem megy el orvoshoz, és nem indul el azon az úton hogy férfivá váljon, és le nem mond a szülésről. Persze a jogát megtarthatja, örülhet neki, mint majom a farkának.

2022. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 MDaniel98 ***** válasza:
Nagyon jó kérdés, ez engem is érdekelne.
2022. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!