Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában Kolozsvár vagy...

Romániában Kolozsvár vagy Temesvár a fejlettebb város?

Figyelt kérdés
A Numbeo statisztikái alapján Temesvár jobb ár-érték arányban mert a fizetések hasonlóak, de a lakhatás olcsóbb. Kolozsváron már jártam, ott tudom az IT nagyon erős, de Temesvárt annyira nem ismerem.

2022. aug. 21. 21:55
 1/5 anonim válasza:
76%
Kolozsvár lassan egy kis bukarest, több százezer betelepített moldvai és aldunai bocskoros városa már csak szimplán kluzsnapóka...Temesvár élhetőbb, de nem sokkal..ha számodra a gombamód megjelenő papírvékonyfalú tömbházak és hatalmas bevásárlóközpontok jelentik a fejlettséget, akkor az egykori Kolozsvár a fejlettebb..szerintem kerüld mindkettőt jobban jársz.
2022. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MDaniel98 ***** válasza:
65%
Szerintem is inkább Kolozsvár fejlettebb, de, hogy Román vonatkozásban az mit jelent az jó kérdés.
2022. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Mind a kettő nagyon fejlett város, éles versenyben is állnak egymással. Temesváron és a megyében valamivel nagyobbak a bérek, a GDP, az egy főre jutó GDP is, bár Kolozsvár maga talán fejlettebb (Kolozs megye nem).


De robbanásszerűen fejlődik mindkettő, különösen mióta rácsatlakoztak az európai autópályahálózatra: [link]


Ezek az ország legfejlettebb eurorégióinak központjai, amelyek megelőzik Közép- és Dél- illetve Kelet-Magyarországot is:


[link]


[link]


[link]

2022. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

sajnos Kolozsváron éltem, néha még most is itt élek, ennél szarabb, lehangolóbb, posztkomunista tömbházakból meg egy betonsivatagból álló központból áll az egész váro---- bocsánat...Akarom mondani nagyobb FALU.....

Hánynom kell ha rágondolok.

Mikor elsőnek átjutottam akár csak Magyarországra, mintha az édenkentbe mentem volna esküszöm.............


Temesvár sokkal szebb, ugyancsak jelentős város, de legalább a központjában van zöld, szebek az épületek stb........


Még Nagyvárad is elég szép lenne, igaz, mostanában, 2023-ban nagyon pocsékúl egyszerre feltúrták szinte az egész várost, úgy néz ki ,mintha atomháború tört volna ki ott.



Tehát, a kérdésre a válasz mindenképp Temesvár a kettő közül. Kolozsvárt csak akkor ajánlom ha szeretsz a dugóban araszolni, aggresszív vagy és nem torpansz meg ha egy banális forgalmi hiba miatt(elfelejtesz jelezni) valaki nem akar megverni.


Valós esetek


Üdv,

2023. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kolozsvár nemcsak magyarabb, de sokkal szebb város is mint Temesvár.


Sajnos a török hódoltság Temesváron elpusztította a korábbi épületek jelentős részét, míg Kolozsváron épen állnak olyan gyönyörű, középkori épületek is, mint:


- Mátyás király szülőháza

- A Szent Mihály-templom

- A Farkas-utcai református templom

- A kolozsmonostori templom (Erdély egyik legrégebbi temploma)

- A középkori vár jelentős falszakaszai!


Sajnos Temesváron Ceausescu is többet rombolt: az egykor gyönyörű színházépületet, amely a központot uralja, átépíttette kommunista stílusúra. Kolozsváron máig gyönyörűen áll a Fellner- és Hellmer-féle Nemzeti Színház.


Egészében véve Kolozsvár épített öröksége sokkal gazdagabb, sokkal szebb város és dinamikusabban fejlődik is. Viszont tény, hogy a fejlesztése átgondolatlanabb mint Temesváré, emiatt néhol kaotikus.

2023. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!