Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Fidesznek az az álláspontja...

A Fidesznek az az álláspontja helyes, hogy az orosz inváziónál magára kellett volna hagyni Ukrajnát, hogy minél hamarabb megszállja Putyin se fegyverekkel se szankcióval nem támogatni a megtámadott országot?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ez egy erkölcsileg helyes reakció?

2022. nov. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

Utálod Putyint, az a te problémád. De kit tettél volna a helyébe, Jelcin után ?



Hszi Csin-ping az meg csak 10 éve van kormányon, Kínában ott kollektív államfői testület van.



Az USA-ban meg az elnök az az USA alapítása óta egy szándékosan gyenge jogkörű intézmény, a másik, a Republikánusok és a Demokraták mind ugyanúgy háborúpártiak, nem Ukrajnára értem, hanem a Közel-Kelet problémája kapcsán. Egyik kezdte, a másik meg ugyanott folytatta.


Az USA-ban a politikát mennyire érdekli a 43 éves autószerelő vagy a 21 éves bölcsész szakos hallgató véleménye ? Semennyire.


És aki a Fehér Házat próbálja megostromolni ?


Vagy Amerikai zászlót éget nyilvánosan ?



Lehetne vitázni, de érveid gyengék, ezért inkább mesterkélt, gyenge erkölcsi fölényeskedéssel játszod a sértődöttet, hogy nem vitázol.


Oké, ez a te bajod.



Amikor bejelentik, hogy Ukrajna vereséget szenvedett, akkor Mihez fogsz kezdeni ?

2023. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

hát kérdező ez a válaszod elég silány, ami nem tetszik rámondod hogy mantra meg orosz propaganda. ha neked a reuters (londoni székhellyel) és a washington post (tősgyökeres amerikai, a forrásait a kogresszustól és a fehér házból szerzi) orosz propaganda akkor neked teljes defekt van a toronyban. 🤣🤣🤣🤣🤣

jaaa, vagy te az a fajta vagy amit te elhiszel az hír, amit nem hiszel az propaganda, így már értem.


"Ellenzéki oldalon létezik még hogy nem fogadja el az ellenzéki sajtót egy ember, hanem vitázik azokkal is" igen mindig van egy kakukktojás.


a nyugati országokban elégedettek a vezetőjükkel?

trudeau 63% elutasítottság

[link]

biden: 57% elutasítottság

[link]

macron: 63% elutasítottság

[link]

scholz: 65% elutasítottság

[link]

a nyugati országok fele nem kér a jelenlegi vezetőjükből. na vajon miért?


"Ez ettől demokrácia az EU-ban USA-ban bizony!"

fentebb már megírták, hogy nyugaton az eltérő véleményt képviselőket megbélyegzik.


"Igen fáj a szankció mondjuk ezt nem állította senki hogy nem fog." hát pedig erről volt szó hogy oroszország pár hét alatt lehúzza a rolót és kaput.


"Butaságokat írsz Ukrajnáról. Sajnállak hogy megetted valamelyik orosz propagandából." fentebb megírtam ha neked a reuters és a washington post orosz propaganda akkor ezzel nem lehet mit kezdeni.


"Hogy ne lenne ellenzék? Zelenszkíj előtt ki volt az elnök akit választásokon legyőzött?" á ne is zavarjon hogy pont zelenszkij tiltotta be, de erről biztos nem írt a 444 meg a telex se.


"Szerintem Ukrajnának sok dolga lenne a fejlődésben a demokratizálódásban" na ebben egyetértünk, pontosítok rengeteg.


"Épp most a létéért küzd. Szóval egyébként igaz. Nagy a korrupció.


De ha nem esik le hogy ettől még egy másik ország akarja legyilkolni az ukránokat és ők most megvédik magukat akkor sajnállak."

pont ezért szánalmas: kunyerálja a pénzt, fegyvert "honvédelemre" hogy védje magát, de a nagy részét ellopják meg elkorrumpálják. neked nem esik le, nem veri ki a biztosítékot? ezért volt év elején a "szivárogtatás" mert az usanak se tetszett a sok lopás, és lettek leváltva sok helyen a vezetők.

és még akkor te sajnálsz...🤣

2023. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
40%

61: akkor jön a következő mantra ami lázban tartja :D

a kovidról is egy nap alatt áttértek az ukránimádatra

2023. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

Jut eszembe, Kérdező.


A 2. oldalon írtad nagy szavakkal, hogy az oroszok elévülhetetlen bűne Petőfi halála.


Valóban az oroszokkal vívott ütközetben esett el, de a korabeliek a haláláért az osztrákokat hibáztatták.


Ferenc József császár 1857-ben tette első látogatását Magyarországon, a jeles eseményre Arany Jánost kérték fel. Visszautasította, s helyette megírta A walesi bárdokat, amiben Petőfi alakját is megmintázta, és virágnyelven Ferenc Józsefet hibáztatta érte, te tetted ezt, király.


Meg amúgy is az osztrákok hívták be külön kérelemmel az oroszokat, nem pedig automatikusan, önmaguktól jöttek forradalmat leverni. Ellenben a horvátok eleve az osztrák oldalon vállalták fel magukat.


A többi pontja is ilyen.


Vagy hogy frissiben is keverte Jekatyerinburgot és Kalinyingrádot.


Szemmel láthatóan a kérdező nullát ért a történelemhez, csak a Facen meg Gyakorin terjesztett érzelemvadász röpiratokat lobogtatja, ami erős hitet ad neki.


Ismer tíz kifejezést, és csak a habzó szájjal orbánozásra futja.


Mondom úgy, hogy én is tudnám sok dologért szidni őket.

2023. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 A kérdező kommentje:

Spender kidurrant közben a lufid? :))

Elkezdted hozzád képest elég normális stílusban aztán elharaptad a nyelved vagy mi? :)


Most tényleg ennyire roggyant vagy elmében, hogy még ide idézni sem tudod amit írtam és egy hamis szólamot adsz a számba?

Ennél azért komolyabb embernek gondoltalak hogy házhoz jössz a nyaklevesért?

Te idézeted tőlem:

"A 2. oldalon írtad nagy szavakkal, hogy az oroszok elévülhetetlen bűne Petőfi halála."

Én meg azt írtam:

"Szándékosan "elfelejtik" az 1848-49-es forradalom leverését, Petőfi gyilkosait,"

Hol írtam hogy az oroszok csinálták? Sok szárad az orosz birodalom lelkén de mindent azért nem varrnék a nyakukba.


Ha a többinél is ilyen felületesen olvastad el az érveim akkor nem csoda hogy még mindig ilyeneket írsz:

"Ismer tíz kifejezést, és csak a habzó szájjal orbánozásra futja."


Nagyon véded az Orbán illiberális vackát, talán az ad neked enni? Nem érdekel.

Orbán populista illib rezsimjének a legkevesebb védelem jár, kevesebb mint a Dk örökös elnök vezérének a magyar töriben.

2023. szept. 18. 23:35
 66/68 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

Te csak pártokban tudsz gondolkodni ?


Én nem vagyok sem Fideszes, sem Mi Hazánkos, sem Jobbikos, sem DK-s, sem egyéb párt tagja.


Ilyenkor mi van ? Kék halál ?


Én is elégedetlen vagyok a Fidesz "kormányzásával". Ugyanakkor ez az ideológiai alapú panaszkultúra, a depresszióra való hajlam, és a rémképek vizionálása fáraszt, de borzasztóra, amit most fokozunk, egyébként fokozza a politika is, sokan olyan mély letargiában vannak ettől a rettenetes országtól meg helyzettől, hogy Magyarországot Észak-Korea 2.0-ának állítják be, bezzeg Románia, nemhogy Ukrajna !

2023. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 Jeffrey Spender ***** válasza:

" Pl. hogy mi vagyunk az EU-n belül egyedüliként amely ország deklaráltan nem támogatja Ukrajnát "



Na itt álljon meg a menet.


Ausztria EU tag, és rég, nyíltan, és normál hangerővel bejelentette, hogy nem képez ki ukrán harckocsizókat a Leopárd 2-esekre, ellenben a magyar és cseh katonák kiképzését normálisan vállalja.


[link]



Görögország nyíltan megtagadta a Leó 2-esek adományozását, mondván, Törökország ellen kellenek, a bibi, hogy mindketten NATO tagok, és úgy beszélnek egymásról, olyan hangnemet megengedve, mintha teljesen ignorálnák ezt a tényezőt ...


[link]



Franciaország AMX-10RC-ket adományozott, amikre rásütötték, hogy "tank", de valójában egy páncélozott és felfegyverzett felderítő jármű, és az ukránok bosszankodnak, hogy nekik Leclerc harckocsi, meg Mirage 2000-es kell, de gyorsan, nem pedig könnyűpáncélos.


Belgium visszakozott az F-16-osok adományozásától, mondván, hogy öregek a gépek, és nem biztos, hogy repülhetők.


Románia mit adott nekik ?


Bulgária adott-e rendes harckocsikat és egy nehéz fegyverzetet ? Mer a 100 BTR az csak a jelképes, eszmei értékű támogatás.



Akkor Anglia az miért csak 14 Challenger 2-est ad, miért nem 200-at, amikor ők megmondták, hogy Ukrajnától függetlenül leépítik, és lassan megszüntetik a harckocsizóikat ? És a gépeik hova kerülnek így ?



És Magyarország mégis milyen fegyverzetet adományozhatna ?


Tisztában vagy azzal, hogy a Honvédség egy fantomszervezet ?

2023. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
36%
Jeffrey az Robert C Castel és Raguza szerelemgyereke?😅
2023. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!