Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol fajult még ordibálós...

Hol fajult még ordibálós veszekedéssé az ünnepi vacsora/ebéd közben a vita az ukrán helyzetről?

Figyelt kérdés

Valamennyire érintett vagyok mert már 3 hónapja nem tudok arról az ukrán lányról akivel még pár éve keveredtem össze véletlenül facen... És amíg beszéltünk nagyon durva dolgokat mesélt. Harkivban él.


De apám elkezdte szó szerint felmondani a propagandát és kijelentette, hogy az ukránok magukat lövik és a "színész bohócuk" rendezi az állítólagos lebombázott városokról a jeleneteket. Meg az ukrán amúgy is egy élősködő nép, megérdemlik amit kapnak.


És hiába meséltem, azt a lányt és hogy miket írt, nem hiszi el "kisfiam mind hazudik!".


És itt ment át kiabálásba a dolog, amíg anyám az asztalra nem csapott, hogy elég legyen.


Egész nap az M1 szól nekik a konyhában.



2022. dec. 28. 09:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
60 iq felett sehol.
2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos akiket a fideszpropaganda agymosott, azokkal nem lehet érdemben vitázni, mert minden hazugságot készpénznek vesznek.
2022. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
45%

A háborúkban durva dolgok történnek.


Ennek ellenére, nem biztos,hogy mindent el kell hinni Zelenszkinek és hagyni,hogy csicskáztasson.

2022. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Miért, mi különöset írt a lány?
2022. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon veszélyes a Kormány propagandája. Az egyik ember,(én) elviselhetetlennek tartja az TV M1 műsorát, és a Kossuth rádiót, a másik,(édesanyám), csak ezt hallgatja, ezen, ebből él. Azért, hogy ne legyen veszekedés, én állandóan megadom magam, és hallgatok. Anyukám meg megvan győződve, hogy a fiatalok a hibásak, mert nem akarnak(!) dolgozni, bezzeg ők annak idején! A Kormányt tényleg nem érdekli, hogy családokat, embereket fordít egymás ellen.
2022. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
19%
Mi megúsztuk a karácsonyi balhét, mert bár szóba jött a háború, de egy emberként az oroszoknak drukkolunk.
2022. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk nem fordulhat elő ilyen, mert mi is az oroszoknak drukkolunk.

Az ukrán egy neonáci csürhe, aki a kisebbségeket vegzálja.

2022. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%

Az én idősebb szüleim is nézik az M1-et, mégsem oroszpártiak (de még csak fideszesek sem, még kényszer hatására se szavaznának a fideszre). Mert néznek, olvasnak más forrásokat is és összerakják a saját valóságképüket az alapján, hogy hol nincs ellentmondás és hogy ők miket tapasztalnak. Gondolkoznak. Sajnos ilyen kevés van.

A többség vagy befolyásolható, vagy valamilyen érdekből odaáll valamelyik oldalhoz. A konspirációs teóriák sem voltak annyire népszerűek mint ma, pedig a túlnyomó többségüket kis gondolkodással teljesen el lehet vetni. Ezekre is pont a befolyásolható emberek a legnagyobb vevők, mert ezek a teóriák szándékosan úgy vannak nekik eladva, mint igazság és ettől úgy érzik, hogy ők nem befolyásolva vannak, hanem az igazat kapják. Minél ijesztőbben, meghökkentőbben van tálalva egy teória, annál igazabbnak hiszik.

Az emberek szeretnek mindent készen kapni. Nem csak a csirkemellet, vagy a nudlit, amiket már csak ki kell sütni, vagy főzni, hanem az információkat is. Mert gondolkozni olyan kényelmetlen, munkával és idővel jár.

2022. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Geez... Beteg állatok...

Nálunk a legpolitika-közelibb téma annyi volt, hogy megkérdeztem anyámékat most mivel fűtenek. Ennyi.

Végre egy kis idő amit a családdal tölthetünk nyugisan, rohanás nélkül. Eszünkbe se jut telefosni politikával a saját életünket, nem vagyunk hülyék...

2022. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Beszarás, hogy mennyi egyén itt telibe leszarja az ukrán közembert, akinek semmi köze a magyarokhoz, nácikhoz, vagy Zelenszkij-hez, és csak az életét akarja élni, és a családját támogatni. Lehet úgy támogatni az ukránokat, hogy közben nem értesz egyet egy-néhány katonai osztag politikai ideológiájával, vagy Zelenszkij vezetésével, nem tudom leesett-e ez nektek már.
2022. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!