Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol fajult még ordibálós...

Hol fajult még ordibálós veszekedéssé az ünnepi vacsora/ebéd közben a vita az ukrán helyzetről?

Figyelt kérdés

Valamennyire érintett vagyok mert már 3 hónapja nem tudok arról az ukrán lányról akivel még pár éve keveredtem össze véletlenül facen... És amíg beszéltünk nagyon durva dolgokat mesélt. Harkivban él.


De apám elkezdte szó szerint felmondani a propagandát és kijelentette, hogy az ukránok magukat lövik és a "színész bohócuk" rendezi az állítólagos lebombázott városokról a jeleneteket. Meg az ukrán amúgy is egy élősködő nép, megérdemlik amit kapnak.


És hiába meséltem, azt a lányt és hogy miket írt, nem hiszi el "kisfiam mind hazudik!".


És itt ment át kiabálásba a dolog, amíg anyám az asztalra nem csapott, hogy elég legyen.


Egész nap az M1 szól nekik a konyhában.



2022. dec. 28. 09:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
4%

10#

Az ukrán menekültek befogadásáról konszenzus van, szinte mindenki támogatja.A politika és az átlagember is.


Az ukrán politika, ukrán állam törekesei nyilván más történet.



Ha nem Ukrajna,hanem Lengyelország lenne ebben a helyzetben, egészen más lenne a helyzet.Mindenki a lengyeleket támogatná.

De, nem várhatod el,hogy egy teljese mértékben magyarellenes, magyarok ellen törvényeket hozó államért ugráljon mindenki.

Ilyet csak azok tesznek, akiknek a magyarság csak egy szó a kis plasztikkártyájukon.

2022. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
11, és ezért még a családdal töltött időt is hajlandó vagy beáldozni?
2022. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#11


Öregem annyira beléd lett pumpálva az ukránellenesség, hogy fel sem fogod a lényegét annak amit írtam. Egy teljesen közember, akinek az otthonát szétkapta egy tüzérségi csapás, és beáll katonának, hogy ellenszegüljön az orosz terrornak, annak mi a szar köze van bármilyen politikai megnyilvánuláshoz, ami történik? Nem tudom gondoltál már erre, de nem minden ukrán magyarellenes, vagy nem mindegyik mindennapjaiba tartozik bele, hogy kinyilvánítsa a magyargyűlöletét.

2022. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogyha te támogatod egy ország erőszakos letiprolását, azért mert a népnek egy része nem igazán szeret minket, akkor nemcsakhogy a szólászabadság alapkövére köpsz, hanem megegyezel egy diktátor törekvéseivel, aki kinyirat embereket, mert nem egyeznek meg a vezetésével.
2022. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

14esben én máshol látom a lényegt.

"ha te támogatod egy ország erőszakos letiprolását, azért mert a népnek egy része nem igazán szeret minket.."

.. Akkor tulajdonképpen teszel érte, hogy a nép másik része se szeressen minket. Ráadásul ők okkal fogják ezt tenni.

2022. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként érdekes, hogy a lengyelek sem csipázzák az ukránokat, ők mégis félre tudták tenni a régi sérelmeket.

A nép, amelyik a múltbna él, annak nincs jövője. Ezt kéne itt Magyarországon megérteni.

2022. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%

13#


Beáll katonának, azzal máris támogatja a magyarellenes ukrán állam törekvéseit.

Ehelyett inkább menekülnie kellene az országból,dezertálnia, azzal nyilvánítaná ki nemtetszését.



Ja, és nem támogatom Putyin törekvéseit, csak közömbös számomra, amit tesz.

Én az ukrán államot, ukrán politikusokat utálom.


Plusz azért, ennél kisebb dologért is tiportak már le országokat.Állítólagos vegyi fegyverek miatt, amikről kiderült,hogy nem léteznek.Nem tudod véletlenül, melyik ország volt ez?

2022. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
17, ganítom te Magyarországot is az alapján ítéled meg, hogy más nemzetek mit gondolnak róla, igaz? Mármint ha elvárod, hogy az ukránok íg ytegyenek a hazájukkal, gyanítom példát mutatsz benne..
2022. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#17


Tehát legyen hazaáruló csak azért, hogy téged kielégítsen, ahelyett, hogy a saját hazáját, családját védené? Hát te beteg vagy.

Most komolyan azt gondolod, hogyha egy közember beáll katonának, HOGY A TÁMADÓ ORSZÁG TÖREKVÉSEIT SZABOTÁLJA, akkor érdekli egy ku*va pöcköt is, hogy mi történik a szomszésod országban? Te komolyan mondom nem vagy normális xD


"Plusz azért, ennél kisebb dologért is tiportak már le országokat.Állítólagos vegyi fegyverek miatt, amikről kiderült,hogy nem léteznek.Nem tudod véletlenül, melyik ország volt ez?"


De. Az Egyesült Államok, nem tudom mért kérded ezt ilyen flegmán, talán azt hiszed, hogy támogattam őket?

2022. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#17


Hagyja ott az országát, családját, szülőhazáját, mert a kormány és még pár ember nem szereti a magyarokat. Szerintem ez eddig a legelvetemültebb fa**ság amit valaha hallottam ezen az oldalon, pedig sok mindent hallottam már xDD

2022. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!