Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol fajult még ordibálós...

Hol fajult még ordibálós veszekedéssé az ünnepi vacsora/ebéd közben a vita az ukrán helyzetről?

Figyelt kérdés

Valamennyire érintett vagyok mert már 3 hónapja nem tudok arról az ukrán lányról akivel még pár éve keveredtem össze véletlenül facen... És amíg beszéltünk nagyon durva dolgokat mesélt. Harkivban él.


De apám elkezdte szó szerint felmondani a propagandát és kijelentette, hogy az ukránok magukat lövik és a "színész bohócuk" rendezi az állítólagos lebombázott városokról a jeleneteket. Meg az ukrán amúgy is egy élősködő nép, megérdemlik amit kapnak.


És hiába meséltem, azt a lányt és hogy miket írt, nem hiszi el "kisfiam mind hazudik!".


És itt ment át kiabálásba a dolog, amíg anyám az asztalra nem csapott, hogy elég legyen.


Egész nap az M1 szól nekik a konyhában.



2022. dec. 28. 09:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
19%

19#


A magyar diplomácia többször próbálkozott már az ukránoknál a múltban,hogy kapnak támogatást a NATO-ban, EU-ban, de cserébe oldják fel a magyarellenes törvényeket, ne gyalázzák a szobrokat, emlékhelyeket.

Erre jött egy flegma válasz,hogy ők aztán nem.


Ezután mit vársz?

Egyék meg szépen az ukránok, amit főztek.Háborút provokáltak ki, megválasztották ezt a bohócot,holott az előző elnök képes volt úgy egyensúlyozni,hogy ne legyen háború.



"De. Az Egyesült Államok, nem tudom mért kérded ezt ilyen flegmán, talán azt hiszed, hogy támogattam őket?"

Igen.

2022. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%

#21


Még mindig csak a kormány magyarellenes törekvéseivel van bajod, és ezért kollektíven hajlandó vagy minden ukránt egy ernyő alá vonni. Tipikus olyan vagy, aki egy ember balfa**sága miatt mindenkit hibáztatsz.


Nem tudom, miből gondolod, hogy támogattam az Egyesült Államokat közel-keleti háborús mizériáikban. Az amerikai kormányzat már rég bebízonyította, hogy a politikusok meggazdagodnak, amíg a közemberre szarnak, mind a Demokraták, mind a Republikánusok. Eközben pedig küldik az ország ifjaikat olyn háborúba meghalni, ahova marhára nem kéne, mert semmi keresni valójuk nincs ott.

2022. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a mi családunk legalább Karácsonykor megállta, hogy ne hozza fel senki a politikai témákat.
2022. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Még marciusban volt egy családi ebéd ahol szóba kerültek a választások és én nevetve megjegyeztem, hogy ez után a hazúg miniferis kampány után a fidesznek örökre mesztek. Nincs olyan épeszű ember aki ilyen szintű primitívség után rájuk szavazna....erre megfagyott a levegő...és az összes rokonom közölte, hogy ők bizony a fideszre fognak szavazni, mert nem akarják hogy besorozzák a Magyarokat a "háborúba"...

Teljesen ledöbbentem, mert nem buta emberek, szerintem még a szám is kinyílt ekkora sötétség és informálatlanság hallattán, úgyhogy lezártam a témát és ettünk tovább.

És ez a fidesz legfőbb bűne. Hogy nemcsak simán a Magyarságot osztja meg az undorító gyűlölet és kamu áradatával, hanem a családokat is.


Azóta, mióta nem hithű fanatikusok és a 7xes gázár miatt mindkét család fejenként 3 millátt költött nyílászáró cserére és ház szigeletésre, észheztértek.

Szeptember óta már fidesz gyalázó posztokat tesznek fészre, meg kommentelnek fidesz propagandák alá ilyenet hogy köp, vagy hazúg patkányok stb.

Szóval van még remény. Nem hülyíthető a végletekig a Magyarság a hazúgsággal.

Most karácsonykor is szóba került a helyzet és mindenki kormányellenesen nyilvánult meg.

2022. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%

24#


A rokonaid úgy vannak, mint a legtöbb ember.

Jobboldali nézetűek, emiatt nem fognak a DK-s összefogásra szavazni, ha fene fenét eszik, akkor sem.


Egy rendes jobboldalinak, akinek fontosak a keresztény értékek és ellenzi az lmbt őrületet, szavazzon olyanokra, akik meg ezt támogatják?Soha.

2022. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%

Igen...keresztények, neha kicsit túlontúl azok. Éppen ezért latják át végre, hogy orbán egy álkeresztény hazaáruló, nem több, aki csak és kizárólag a sajàt érdekeit nézi.

És nem jobbolodaliak sőt. Ezért is engedtem el azt a poént marciusban, tudván ezt.

Kimondottan baloldaliak csak benyelték ezt a marki nátó tagorszagot haborúba vezet, lesza rva hogy a nato védelmi erő hülyeséget dolgot.

2022. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Előrébb kérdeztétek, mit mesélt a lány.

Egy ismerős családjából ketten úgy haltak meg, hogy a 6. emeleti lakásuk közvetlen rakéta találatot kapott, nem volt idejük elmenekülni. Ez Harkivban történt. Ott többen meghaltak, mikor szünet nélkül ágyúzták a várost.


Egy munkatársa rokonai meg Chasiv Yar faluban haltak meg, mikor kenyérért és vízért álltak sorban és a közelben becsapódott egy lövedék. Sokan elmenekültek, de ők nem akartak mert 2 éve fizették ki a házra a hitelt... A lány is azért nem menekült el Harkivból, mert épp egy éve végtörlesztette a lakáshitelét, és élvezte a független életet. IT-s ként meg jól is keres hozzá... az meg a másik, hogy ő az egyetlen csaj akivel IT szakmai dolgokról tudtam beszélgetni... De szeptember közepe óta nem tudok róla semmit.


Zelenszkij amúgy sokak szerint gazember, de ezt nem szabad kivetíteni az átlagemberekre. 2014 óta az ukránok is ugyan úgy erőltetik a hazafiasságot, mint nálunk a fidesz és sokaknak elegük van már belőle amúgy. De ezért ne az átlagembert büntessük már!


Igen, az is igaz, hogy Donbaszban csináltak sok mocskos dolgot az ukránok IS, de a nemzetközi diplomácia a füle botját sem mozdította annak érdekében, hogy még melegében egy független jogi fórum előtt felelt volna mindkét fél az elkövetett bűnökért.

2022. dec. 29. 08:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!