Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ennyi oroszbarát...

Miért van ennyi oroszbarát Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom,csak egyszerűen nem értem.

Akár itt a gyakorin vagy más fórumokon is rengeteg oroszbarát,orosz szimpatizánssal lehet találkozni.

Miért?


Személy szerint én ugyanúgy rühellem mind a két népet.

( ukrán,orosz)

Annak örülnék a legjobban,ha bárhogyan is,de végre béke lenne.

És bármennyire is rühellem az ukránokat és az oroszokat,azt el kell ismernem hogy az oroszok kezdték a háborút,az oroszok az aggreszor ország.

( És azt nem fogadom el,hogy az ukránok ki provokálták) ez béna duma.



2023. febr. 2. 13:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
24%

Jelenleg az oroszbarát definíciója az: mindenki aki nem szajkózza elég hangosan a nyugati propagandát. Ha bárki bármilyen szempontból nem kritizálni csak beszélni mer bármiről ami a nyugati demokráciában jelenleg tiltott gondolat akkor egyből le orosz barátozzák. Pár éve még minden gondolatbűnöző náci volt, most pedig (talán mert most igazi nácik vannak "velünk") ez lett az új szitokszó amivel bizonyos körök elintézettnek tekintenek mindenfajta vitát.


Arról már nem is beszélek ha valaki párhuzamot mer húzni az oroszok és az amcsik között amikor azok lerombolnak egy gyengébb országot mert úgy támadt kedvük.

2023. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
47%

"az oroszok kezdték a háborút,az oroszok az aggreszor ország."


Lehet, hogy nem fogadod el, de igenis az ukrán politika is felelős azért, amiért megtámadták őket. Egy csomó nemzetközi szerződést hágtak át, ráadásul a kisebbségpolitikájuk sem a legdemokratikusabb. Ez nem legitimálja, hogy emberek haljanak meg, de ludasak ők is. Ráadásul minimálisan sem akarja a vezetésük, hogy ennek a cirkusznak mielőbb vége legyen. A civileket és magát a népet sajnálom, ők nem tehetnek erről.

Én egyik felet sem kedvelem, az ukránokat mondjuk még kevésbé, ennek az oka főleg a kárpátaljai magyarsággal való bánásmódjuk. És ha ennek vége lesz, félek, hogy ők lesznek a bűnbak, mint egy "5. hadoszlop". Nem lennék meglepve, ha nem maradna ott magyarság, mert egyszerűen elűzik őket.

2023. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
61%
Volt a második világhábi, volt 56. Amennyi nőt megerőszakoltak, sok embert rokoni szálak fűzik az oroszokhoz.
2023. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

11*

Szóval,ha azt mondom,hogy rühellem mind a kettő népet

(orosz ukrán)

Hogy magasról teszek rá,hogy a krim félsziget,luhanszk,donyeck most kihez tartozik.

Ha kimondom,hogy én csak békét akarok

Akkor én egyből oroszpárti vagyok?

2023. febr. 2. 14:25
 15/35 progizo ***** válasza:
77%

#10.: "a háború után csodálkoznék,ha még lenne magyar szó kárpátalján."


Ettől én is félek.

Bár tegyük hozzá, az ottani magyarság fogyása-elvándorlása egy hosszú folyamat része, amely a háború előtt is létezett.

És leginkább ettől az aljas, képmutató nyugati politikától és politikusoktól van hányingerem, akik elődei szétdarabolták hazánkat, a mostaniak meg nagyvonalúan a megszállók belügyének tekintik a nemzetiségi kérdéseket.

Így hogy tudná Magyarország megvédeni a diktált határain kívülre került nemzetrészeit? Ezért az egyetlen megoldás a határrevízió, ha nem lenne olyan nagy ellenállás emiatt Nyugaton, de sajnos hazánkban is. Dehát ez már egy másik kérdés.

2023. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Különben simán el tudom képzelni,hogy mikor majd vége lesz egyszer a háborúnak...

Az ukránok a területeiken élő kisebbségeket,orosz,de akár a magyar kisebbséget is ki fogják telepíteni.

Már csak bosszúból is.

Ahogy Magyarország tette a területein élő sváb kisebbséggel a 2. Világháború után 1946-48ban.

2023. febr. 2. 14:40
 17/35 progizo ***** válasza:
84%

#16.: "Ahogy Magyarország tette a területein élő sváb kisebbséggel a 2. Világháború után 1946-48ban."


Az tényleg egy aljas dolog volt, de szerinted hogyan tudott volna ebből az amúgy egész térségünkre jellemző dologból kimaradni a Rákosi és kommunistái által vezetett, szovjet befolyás alatt álló országunk?

2023. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Én nem ítélem el az elődeimet emiatt,az egy ilyen világ volt.

Fogalmam sincs,hogyan tudtunk volna ebből kimaradni.


Csak azt mondom,hogy sajnos egy hasonló forgatókönyvet simán eltudok képzelni majd...

2023. febr. 2. 14:49
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
Akik határrevíziót emlegetnek, abba gondoljanak bele, hogy magyar sem igazán marad Kárpátalján a háború miatt. Sokan jogosnak tartják Oroszország agresszióját, mert szeretnének területeket, de ennek semmi realitása nincs. Egy lehetetlen álmot kergetve pedig még azt is elveszítjük az oroszoknak köszönhetően, amink eddig volt. A kárpátaljai magyarságot.
2023. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
18%

A magyaroknak van egy értékrendjük, nem csak érdekeik. A többi népet nem zavarja, hogy már 300 ezren meghaltak a harcokban, elmenekültek 10 millióan, idén csak Nyugat-Európában több 100 ezren meghalnak a magas árak miatt. Csak győzzék le az oroszokat. Sokakat még az atom-, világháború sem érdekli, mint a lengyelek, ukránok, vagy a piros gombnyomkodó angolok. A magyarok azonban mindig a jó oldalon állnak. Az ukránok kezdték, mivel üldözték az orosz kisebbséget. És ezt talán mi magyarok tudjuk a legjobban, mit tesznek a kisebbségekkel ott. Minket nem érdekel, ha az egész világ meg akar semmisíteni egy népet, hogy rossz szemmel néznek ránk, ha nem állunk melléjük. El tudom képzelni, hogy akár a románokkal is szimpatizálnánk, ha az oroszok helyében lennének. Ha csak megnézi valaki az ukrán politikusok megnyilvánulásait, nem kérdés, melyik oldal a normálisabb...

A svábokat nem mi telepítettük ki szerintem, ennek nem lett volna értelme. Bár lehet, hogy a csőcselékkel akkor el lehetett hitetni, hogy a svábok miatt volt az egész háború. De ebbe az átlagembernek nem volt beleszólása.

2023. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!