Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A fideszesek miért mondják,...

A fideszesek miért mondják, hogy az európai baloldal háborúpárti?

Figyelt kérdés
Ugye azzal indokolják, hogy fegyvereket küldenek Ukrajnának. Az EU legharciasabb állama ilyen téren viszont Lengyelország, ahol jobboldali kormány van. Miért kell hát ebbe is jobboldali/baloldali felosztást látni?

2023. márc. 20. 18:27
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

#8: Éppenséggel nekünk is lenne miért ruszofóbiánk legyen, de mindegy, látom ezt már sokan elfelejtették.

"Viszont az tény, hogy nálunk és más országokban is a baloldalra jellemzőbb a háborúpártiság."

Szerintem nálunk a fideszesek békepártisága csak képmutatás. Szoktam kormánypárti sajtót is olvasni, a hozzászólásoknál szinte mindenki annak szurkol, hogy az oroszok minél több területet elfoglaljanak és minél többet pusztítsanak. Ez lenne nektek a békepártiság?

Egyébként pedig ha a védekező megsegítését nevezed háborúpártiságnak, még erre sem igaz, hogy a baloldaliaknál jellemzőbb, hogy támogatják. Ott vannak például a britek, ahol konzervatív kormányzás van, mégis az egyik legnagyobb támogatók. De nem csak ők.

Ti csak a pillanatnyi békére tudtok gondolni, de hogy mi lesz pár év múlva, azzal már nem foglalkoztok. Véleményem szerint hosszú távon csak akkor lesz béke, ha olyan feltételekkel ér véget a háború, amelyek biztonsági garanciát adnak arra, hogy Oroszország nem fog tovább terjeszkedni. Ukrajna elfoglalása nem ilyen.

2023. márc. 20. 20:30
 12/33 A kérdező kommentje:

#9: Nem tudom, de Márki-Zay Péter amúgy jobboldali.

#10: Nem pucsítottak be senkinek, a lengyelek önszántából támogatják minden erejükkel az ukránokat. Tudom ezt nehéz elfogadni, de ez van.

2023. márc. 20. 20:32
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

"Véleményem szerint hosszú távon csak akkor lesz béke, ha olyan feltételekkel ér véget a háború, amelyek biztonsági garanciát adnak arra, hogy Oroszország nem fog tovább terjeszkedni."


Az én véleményem szerint meg hosszú távon csak akkor lesz béke, ha a NATO garantálja, hogy nem terjeszkedik Ukrajnában.

2023. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
#13: A kettő nem zárja ki egymást.
2023. márc. 20. 20:37
 15/33 anonim ***** válasza:
93%

"Az én véleményem szerint meg hosszú távon csak akkor lesz béke, ha a NATO garantálja, hogy nem terjeszkedik Ukrajnában."

Ukrajnanak, az ukran embereknek lehet sajat velemenye? Ha igen, akkor mi a helyzet abban az esetben, ha ok maguk szeretnenek Nato tagok lenni?

2023. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
#15: Az, hogy ez nem fog menni, mert Oroszország ezt nem hagyhatja. Egyébként az ukránok nem akarnak NATO-tagok lenni. Nyugatról megbuktatták az oroszbarát kormányt, és odaültették Zselééket, akik NATO-tagok akarnak lenni, csak éppen nekik alacsony a támogatottságuk, szóval nem az ukránok akarnak NATO-tagok lenni, hanem az amcsi-báb vezetésük.
2023. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

Mert azok.!

Pont azért.

2023. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

#16: Jó, hogy jobban tudod, hogy mit szeretnének az ukránok, mint ők maguk.

#17: Megdönthetetlen érv, most mindenkit meggyőztel.

2023. márc. 20. 21:07
 19/33 anonim ***** válasza:
96%

"#15: Az, hogy ez nem fog menni, mert Oroszország ezt nem hagyhatja."

Tehat szerinted Oroszorszagnak joga van beleszolni mas, tole fuggetlen orszagok belpolitikai donteseibe?

Akkor miert faj az, amikor az USA ugyanezt teszi?

2023. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
78%
A fideszeseknek ez a propagandaszövege, ezzel hangolják a saját pártjukra a birkákat: "az európai baloldal háborúpárti, a hazai is, de mi orbán békapárti, megvéd beneteket."
2023. márc. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!