Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehországban, Szlovákiában,...

Csehországban, Szlovákiában, és Lengyelországban jobban elfogadják az embereket a melegeket és a transzneműeket, mint nálunk?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
Én csak a csehekről tudok írni, mivel 12 éve Prágában élek. Hát, a Pride itt igazából egy ünnep és nem az az Őhazájukos, mocskolódós valami, mint ami Pesten van. Ha volt is valaha valami ellentüntetés, nagyon harmatgyenge és észrevétlen lehetett. A polgármester mindig kint van. Ahogy fentebb is írták, a csehek Európa egyik legkevésbé vallásos országa, a hívő rész inkább Morávia, nem Bohémia... De így is kb talán a lakosság 4 %-a hívő. Plusz ezen felül elég liberális sok cseh. De akkor mondom a saját tapasztalatom. Én crossdresser vagyok, vagy teljesen beöltözöm, vagy csak pár női ruhadarabot viselek a férfi cuccaim mellett. 5-6 éve már, hogy ki merek így menni az utcára fényes nappal. De leginkább ez az utóbbi dominál, szóval férfiként magassarkú és szoknya (jó időben, télen értelemszerűen nem). És ezzel nem vagyok egyedül. Láttam már másik két férfit is ugyanilyen stílussal. Ezenfelül sok már crossdresser (régiesen transzvesztita) ismerősöm is van. Meg néhány transznő (nővé operált férfi) ismerősöm is. Nemrég fogadtak el egy szabályozást az átoperálás folyamatában, innentől nem kell kasztrálni a férfiakat, ha nők akarnak lenni (igen, nem mindenki megy végig a teljes műtéti fázison, itt sem). De összességében itt sokkal jobb az LMBTQ-emberek helyzete. Azért persze itt is vannak bunkó parasztok, de azokról kiderül mindig, hogy messzi vidékről jöttek. Vagy épp angol turisták, kis naftával már a gyomrukban... Nekem eddig nem esett bántódásom, de be azért be tudtak már szólni az ilyenek...
2023. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
Mai olvasatban az elfogadás annyit jelent, hogy "ne merészelj ellenkezni".
2023. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%
Ők is emberek!
2023. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
97%
Hogy egy adott országban mit mondanak az emberek nehéz megmondani, attól függ kivel beszálsz. A jelenlegi hivatalos lengyel hatalom viszont kifejezetten LMBTQ ellenes.
2023. ápr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország és Szlovákia szerintem pont hogy nem. Csehország jobb.
dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!