Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati világban a népességc...

A nyugati világban a népességcsere konteó vagy valóság?

Figyelt kérdés

A nyugati radikálisabb jobboldali körökben elég gyakran használt fogalom a "great replacement theory" vagyis, hogy a bevándorlás következtében a fehér népesség kisebbségbe kerül és ez teljesen átalakítja a kultúrát. A jobboldaliak szerint ezt tudatosan csinálják pont azért, hogy felszámolják a hagyományos kereteket, de azt el kell ismerni, hogy tényleg nagyon változik a népesség összetétele.

Nyugat-Európában főleg, ha a gyerekeket nézzük, akkor a legtöbb nagyvárosban többségében már nem az őslakosok közül kerülnek ki és van egy tudatos érzékenyítés is a témával kapcsolatban, hogy milyen jó a sokszínűség, multikulturalizmus, csak ez az egyetlen járható út a világban. Az USA-ban dettó ugyanez megy csak még magasabb szinten, de ott mondjuk igaz, hogy az indiánok voltak az őslakosok, nem a fehérek.

Most kérdés, hogy ebből az egészből mi fog kisülni, milyen fajta népek fognak kialakulni a nyugat-európai országokban és mi lesz a kohézió, mert a hagyományos vallási, kulturális kötelékek egyre inkább eltűnnek. Mitől lesz más egy német egy franciához képest, ha ugyanolyan afrikai, indiai vagy közel-keleti gyökerei vannak? Persze itt az alapprobléma nyilván az, hogy az őslakosok nem szaporodnak, de ezzel nem tudom mihez lehet kezdeni.



2023. jún. 2. 12:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%
Valóság, csak meg kell nézni az etnikai arányok alakulását szinte bármelyik európai országban. Nemcsak nyugaton probléma ez, Magyarországot is fenyegeti az elcigányosodás.
2023. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
57%

Valóban vannak hasonló folyamatok.

Csak éppen a konteókkal ellentétben ez nem azért van, mert valaki ezt eltervezte, hanem egyszerűen a világ történéseinek következménye.


Egyik oldalról a technika fejlődésének köszönhetően (internet, repülőgéphálózat stb.) a távolságok egyre áthidalhatóbbak. Ergo az emberek könnyebben költöznek az emberek a világ más részeibe, mert ez nem jelenti azt, hogy meg kell szakítani a kapcsolatot az otthoniakkal.


Másik oldalról a fejlett gazdaságokban ahogyan gazdagodnak úgy egyre nőttek az igényeik (szórakozás stb.). De ez csak úgy lehetséges, ha valahonnan importálják az ehhez szükséges munkaerőt. Ez meg ugye az elmaradott országokban élőknek szuper lehetőség.

2023. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
38%

2# Nem, ez annak a következménye, hogy a nyugati politikusok tudatosan engedik be őket számolatlanul, mivel a csökkenő népesség miatt valakinek ki kell termelnie a nyugdíjakat. Nyugaton a pillanatnyi jólét miatt áldozzák be saját magukat és a jövőt, ez történik.

A mi életünkben valószínűleg még nem lesz afrikai és arab többség nyugaton, de simán bekövetkezhet mondjuk 100-150 év múlva, csak az olyan messze van hogy senkit nem érdekel.

2023. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
57%
3: nagyjából ezt írtam le én, csak kifejtettem az okokat is.
2023. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%

2,4.


Miért kell hazudni mindenki előtt nyilvánosan?


Azt irtad nem tervezett!


3. Meg ellenkezőjét irja,hogy tervezett.


Erre te azt hazudod,te is ezt irtad!


Milyen elvtelen vagy te!

2023. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
28%

Eddig is voltak gyarmattartó népek akikhez szabad bevándorlás volt, most mit kell ezen fennakadni?


Ide is hordja be orbán folyamatosan a kínaiakat meg az arabokat.

2023. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
40%

5:


Próbálj meg szöveget értelmezni.


3 ezt írta: "ez annak a következménye, hogy a nyugati politikusok tudatosan engedik be őket számolatlanul, mivel a csökkenő népesség miatt valakinek ki kell termelnie a nyugdíjakat. "


Én meg leírtam, hogy a nyugati országoknak miért van szüksége a munkaerőpótlásra.


Ez eddig totál objektív és egybe is vág a kettő. Nincs benne semmilyen elvtelenség.


Ettől még nem beszélhetünk tervezett népességcseréről. Hiszen nem a népességcsere a cél, az csak a döntések egy, mondhatni mellékhatása.

2023. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%
3. Szerintem nem kell ehhez 100-150 év, hiszen már most olvasni, hogy bizonyos helyeken, pl. Angliában, Berlinben, Bécsben Mohamednek hívják a legtöbb újszülöttet.
2023. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
35%

#5, pedig logikus és következetes volt, amit leírt, csak te nem érted. Az eredeti állítás az volt, hogy ez egy tudatos társadalomformálás, a 2/4-es hozzászóló meg azt, hogy a népességcsere mellékhatás, nem cél.


Te magad is leírtad: "Nyugaton a pillanatnyi jólét miatt áldozzák be saját magukat és a jövőt". Én ugyan nem értek egyet azzal, hogy beáldoznák a jövőt, de a te mondatodban is benne van, hogy kultúra keveredése nem a végcél, hanem van egy bevándorláspolitika, aminek ez egy velejárója.


Amúgy bizonyos emberek annyira apokaliptikusan fogják fel ezeket a folyamatokat, mintha egy kultúrális átalakulás maga lenne a pokol. Pl Svédországot gyakran emlegetik, hogy az már nem is Svédország, miközben a colos szőke Sven Gunnarsonok is mind bevándorlók, Svédország őslakosai kis rénszarvastartó lappok voltak. A magyar nép egy bevándorló nép, marhára nem vagyunk itt őslakosok, na bumm.

2023. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az ok a globális kapitalizmus, a nemzetközi nagytőke, ami totálisan leépítette a nemzetállamokat, mert az az érdeke.
2023. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!