Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati világban a népességc...

A nyugati világban a népességcsere konteó vagy valóság?

Figyelt kérdés

A nyugati radikálisabb jobboldali körökben elég gyakran használt fogalom a "great replacement theory" vagyis, hogy a bevándorlás következtében a fehér népesség kisebbségbe kerül és ez teljesen átalakítja a kultúrát. A jobboldaliak szerint ezt tudatosan csinálják pont azért, hogy felszámolják a hagyományos kereteket, de azt el kell ismerni, hogy tényleg nagyon változik a népesség összetétele.

Nyugat-Európában főleg, ha a gyerekeket nézzük, akkor a legtöbb nagyvárosban többségében már nem az őslakosok közül kerülnek ki és van egy tudatos érzékenyítés is a témával kapcsolatban, hogy milyen jó a sokszínűség, multikulturalizmus, csak ez az egyetlen járható út a világban. Az USA-ban dettó ugyanez megy csak még magasabb szinten, de ott mondjuk igaz, hogy az indiánok voltak az őslakosok, nem a fehérek.

Most kérdés, hogy ebből az egészből mi fog kisülni, milyen fajta népek fognak kialakulni a nyugat-európai országokban és mi lesz a kohézió, mert a hagyományos vallási, kulturális kötelékek egyre inkább eltűnnek. Mitől lesz más egy német egy franciához képest, ha ugyanolyan afrikai, indiai vagy közel-keleti gyökerei vannak? Persze itt az alapprobléma nyilván az, hogy az őslakosok nem szaporodnak, de ezzel nem tudom mihez lehet kezdeni.



2023. jún. 2. 12:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ekentmondásokkal teli az irományod."


Másodszor mondod, de attól, hogy ismételgeted, még nem lesz igazad. Elgondolkodtam azon is, hogy tisztában vagy-e azzal, mit jelent az ellentmondás.


"Értem én hogy neked jó lenne a migráns, aki xarért-húgyért leszedi az almát a fáidról, de ez aligha lesz hosszú távon is jó."


Pl semmi ilyet nem mondtam, olvasd el még egyszer.


"Könnyen elöfordulhat hogy 30-40 év múlva Majd elveszik töled a foldedet, a fáidat."


Igen, könnyen előfordulhat, hogy igen. Meg az is, hogy nem. A közös mindkét esetben, hogy semmi köze nincs a kérdéshez. A kérdés az volt, hogy tervezett-e a népességcsere, vagy nem.


"Mert akkor Majd épp ezt fogja diktálni a "liberalizmus"."


A liberalizmus azt fogja diktálni, hogy a migránsok elveszik tőlem a földemet? :D Amikor ezt a hülyeséget leírod, be vagy rúgva?


"Ök évszázadok-évezredek óta inkább csak romboltak, nem építettek."


Na ezt a kreténséget megint honnan szedted?


"Nem tudunk itt segíteni nekik"


Éppen ezért az a cél, hogy a lakóhelyükön oldjuk meg a problémát. Ahogy írtam is korábban. Csak nem megy át.


"belegebed minden nyugati ország. Lásd Franciaországot."


Franciaország belegebedt valamibe? :D

2023. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
28%

'mert az almaföldjeimre nem találok 70 év alatti napszámost, aki hajlandó leszedni az almát, miközben bőven bérminimum feletti órabért fizetek.'


Akkor ez mit jelent?? Látni honnan fújdogál a szél nálad!


Okoskodhatsz, de engem nem versz át.

2023. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Hát pedig elb.sztad, mert éppen eladom a földjeimet, és sosem dolgozott a gyümölcsösömben külföldi. 70 éves nagyik szedték az almámat.


Szimplán csak nem fogod fel amit mondok, hanem helyette inkább rajtam keresed a fogást, hogy cinikusan legyinthess rám.

2023. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
46%
Mert az 1 millió cigány ingyenélő mellé, aztán marha okos ötlet még 1 milla arab/afrikai írástudatlan kecskepásztor. Nektek valami mókus kerekezik az agyatok helyén?
2023. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Keressen rajtad fogást az urológus! Én csak arra utaltam milyen állszent vagy. De nem érzed. Hagyjuk.
2023. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Jó, az urológussal kiegyezek. Azért egy hangyafasznyit alpári dolog halálos "jókívánságokat" belengetni egy mezei politikai vitában.


Nem vagyok álszent, csak belemagyaráztál egy csomó valótlanságot az irományomba. Azért vádolsz álszentséggel, mert azt hiszed, hogy én védem és magyarázom a migrációt, miközben valójában szimpla anyagi érdek vezérel. Ebből "csak" annyi a tévedés, hogy nem pártolom a migrációt, és nem fűződött soha és nem is fog anyagi érdekem fűződni hozzá.


Ha visszatekerjük a szalagot az elejére: a kérdés az volt, hogy szándékosan irányított dolog-e a migráció. Én erre mondtam, hogy szerintem nem az. Olyat nem mondtam, hogy a migráció jó és normális dolog, és olyat sem, hogy örülnék neki. Nem örülök a migrációnak, kifejezetten aggaszt.


Egyszerűen annyit akartam kifejezni, hogy ez a tömeges migráció mindenkinek rossz, és szerintem minden épeszű ember gátat akar szabni neki - az EU is -, nincs a háttérben szándékos terv.


A gyümölcsöst csak azért hoztam fel, mert arra akartam rámutatni, hogy a nyugati életszínvonalnak egy mellékhatása, hogy a kétkezi munkát senki nem akarja elvégezni. Nekem amúgy ez sem tetszik.

2023. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
8%

Az urológus még nem halálos, sőt, életet menthet! :)


Ok, tekerjünk. Nem értem hogy nem lehet látni a többnyire háttérből, - de manapság már egyre inkább nyíltan(!) - történő irányítást a migrációval kapcsolatban. A háttérben a pontok összekapcsolódnak, a kör bezárul. Ezt figyelmen kívül hagyni minimum gyermeki naívság.

2023. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

36-


Akkor most idézném Tony Blair-t:


"Nem csak arról kell bezélni, hogy mi a haszna a bevándorlásnak, hanem hogy miért van. Ez nem csak megtörtént. 2000-től kezdve határozott miniszteri politika volt hogy az Egyesült Királyságot megnyissák a a tömegbevándorlás előtt."


Itt a forrás, ahol felolvassák:

https://www.youtube.com/watch?v=Bovj5wL4Rzg


Akkor most mondd, hogy nem szándékosan eltervezett.

Megtehették volna, hogy kiteszik a "megtelt"-táblát. Vagy mondjuk kiszelektálják a legértelmesebbjét és a képzetteket és azokból beengednek annyit - de csak annyit - amennyi tényelegesen szükséges az országnak. De nem tették. És persze azt nem tömegbevándoroltatásnak hívnák.


Lepontozhatsz, de csak a saját sötétségedet bizonyítod vele.

2023. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!