Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati világban a népességc...

A nyugati világban a népességcsere konteó vagy valóság?

Figyelt kérdés

A nyugati radikálisabb jobboldali körökben elég gyakran használt fogalom a "great replacement theory" vagyis, hogy a bevándorlás következtében a fehér népesség kisebbségbe kerül és ez teljesen átalakítja a kultúrát. A jobboldaliak szerint ezt tudatosan csinálják pont azért, hogy felszámolják a hagyományos kereteket, de azt el kell ismerni, hogy tényleg nagyon változik a népesség összetétele.

Nyugat-Európában főleg, ha a gyerekeket nézzük, akkor a legtöbb nagyvárosban többségében már nem az őslakosok közül kerülnek ki és van egy tudatos érzékenyítés is a témával kapcsolatban, hogy milyen jó a sokszínűség, multikulturalizmus, csak ez az egyetlen járható út a világban. Az USA-ban dettó ugyanez megy csak még magasabb szinten, de ott mondjuk igaz, hogy az indiánok voltak az őslakosok, nem a fehérek.

Most kérdés, hogy ebből az egészből mi fog kisülni, milyen fajta népek fognak kialakulni a nyugat-európai országokban és mi lesz a kohézió, mert a hagyományos vallási, kulturális kötelékek egyre inkább eltűnnek. Mitől lesz más egy német egy franciához képest, ha ugyanolyan afrikai, indiai vagy közel-keleti gyökerei vannak? Persze itt az alapprobléma nyilván az, hogy az őslakosok nem szaporodnak, de ezzel nem tudom mihez lehet kezdeni.



2023. jún. 2. 12:40
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
De egy idő után nyugaton is rá kell hogy jöjjenek, hogy a gazdasági fejlődés nem sokat ér, ha kulturálisan ennyire aláaknázzák magukat és rengeteg új törésvonalat hoznak be a társadalomba. Persze, amíg jól megy a gazdaság, pörög a fogyasztás addig ezeket el lehet fedni valamennyire, de amint nehezebb periódus jön és szűkösebb lesz az anyagi javakhoz való hozzáférés, az őslakosok és a bevándorlók közt nem biztos lesz szolidaritás.
2023. jún. 2. 13:54
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

Én nem gondolom, hogy ez kulturális ön-aláaknázás lenne, pont erről beszéltem az előbb. Mármint nem azt állítom, hogy jó, amit csinálnak, de annyira feketének sem látom, mint amilyennek beállítjátok.


A kultúra változik, akár hagyjuk neki, akár nem. Sok dolog, amit ma féltve őrzött kincsnek tekintünk, konkrétan nem létezett mondjuk 200 éve sem, és lehet, hogy amikor megjelent, ugyanolyan kulturális aláaknázásnak tűnhetett.

2023. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Ez nyilván igaz és lehet hosszú távon nekik lesz igazuk, de nem gondolom, hogy ez a multikulturalizmus éppen annyira jó lenne, mint amennyire próbálják beállítani. Az USA-ban más a helyzet, mert az eleve egy bevándorlók által létrehozott társadalom volt és ott meg kellett teremteni ennek az alapjait, de ott is komoly súrlódások voltak a különböző csoportok közt. Viszont a világ sok részén, pl Kínában, Japánban semmi bajuk nincs az embereknek a kulturálisan homogén társadalommal és védendő értékként gondolnak rá. Ez, ami kicsit zavar engem, hogy nyugaton kvázi visszamaradottnak bélyegeznek valakit, ha azt mondja, hogy nem szereti a sokszínsűséget, holott sehol sincs bizonyítva, hogy biztos ez lenne a lehető legjobb út.
2023. jún. 2. 14:25
 14/38 anonim ***** válasza:
86%

"nyugaton kvázi visszamaradottnak bélyegeznek valakit, ha azt mondja, hogy nem szereti a sokszínsűséget"


Hát igen, de lássuk be: a többség nem azt mondja, hogy nem szereti a sokszínűséget, hanem azt, hogy a muszlim terroristák és pakisztáni cigányok kinyírják a kultúránkat.


Ha a kulturánk meggyengül, nem az azért lesz, mert valami külföldi kinyírta, hanem mert nem ápoltuk, építettük kellően. Én mindig azt gondoltam, hogy a hagyományt, a kultúrát élni és ápolni kell, nem pedig légmentesen bedobozolni.

2023. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

9. "A magyar nép egy bevándorló nép, marhára nem vagyunk itt őslakosok, na bumm."


Azért több, mint ezer év ittlét után ezt mondani a magyarokra hülyeség. És az egészet összehasonlítani azzal, hogy az utóbbi 10-20-30 évben a nyugat-európai országokba mennyi ázsiai, afrikai, muszlim stb. bevándorló érkezett szintén az.

2023. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
44%

A kultúrák folyamatosan változnak, keverednek. Pl a magyar kultúra se lenne ma az ami a török megszállás, a habsburg megszállás, a szlávok ráhatása vagy éppen a szovjet befolyás nélkül.


Ez fog történni a nyugati kultúrákkal is. Egyszerűen változni fognak. Lesznek dolgok, amiket átvesznek. Hogy ez jó vagy rossz az persze egy erőteljesen szubjektív dolog.

2023. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
23%

"egyszerűen a világ történéseinek következménye."


Ez aztán meg lett mondva! :)))


Azt imádom hogy a konteo-hívők mindig le vannak húzva, hogy milyen hülyék hogy mindent elhisznek. Ugyanakkor, akik fikázzák a konteosokat ilyesmikben hisznek, hogy a világ dolgai mintegy véltetlenszerűen történnek. Melyikük a hiszékenyebb idióta, kérdezem én!

2023. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
42%

"Melyikük a hiszékenyebb idióta, kérdezem én!"


Dehogy kérdezed. Igazából nálad itt nincs szó kérdésről.


Amúgy a szomorú valóság tényleg az, hogy valójában mindenki sodródik. Még a leggonoszabb, háttérhatalmi sith lovagok is csak meglovagolni tudják a kínálkozó lehetőségeket, mást nem igazán.

2023. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
30%
Konteó.
2023. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
49%

Dehogyis, csak kepzelodtok mindannyian.

Udv: Mohamed

2023. júl. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!