Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az USA felhagyna a "világre...

Ha az USA felhagyna a "világrendőri" szerepével, az milyen biztonsági következményekkel járna globálisan?

Figyelt kérdés

Csak elméleti szinten, de gondolok itt pl. arra, ha elengednék az ukrán és a tajvani kérdést.

Illetve ez biztosan annyira rossz volna a világnak?


Jelenleg még úgy gondolom, hogyha valahova kell tartozni Magyarországnak, az az USA vezette nyugati blokk. Bár a mocskos háborúk és a különböző nyomásgyakorlási eszközök tőlük sem állnak távol, magyarul ők sem szentek, de talán ez a legkisebb rossz.

Ti hogy gondoljátok?



2023. aug. 5. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
42%
Világbéke törne ki.
2023. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
59%
1-es, rukkolj elő egy korszakkal, amikor világméretű béke volt a bolygónkon.
2023. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
44%

Attól hogy az USA rendőrnek tartja magát, ugyanolyan utolsó agresszor mint az oroszok.

Közelebb kerülnénk a világbékéhez ha befejezné a rendőrösködést.

2023. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
59%

"pl. arra, ha elengednék az ukrán és a tajvani kérdést."


Ha a tajvani kérdést elengednék, akkor Kína lerohanná Tajvant aminek az egész világot érintő gazdasági következményei lennének - rövid távon. Mindemellett 23+ millió tajvani nem nagyon szeretne Micimackó királyságában élni, ahogy az ukránok sem orosz vezetés alatt.


A nagy kérdés az, hova vezet ha ezeket a terjeszkedéseket a világ eltűri. A korábbi példák azt mutatják, hogy az ilyen hódítások csak akkor állnak meg, ha a hódító vereséget szenved vagy a birodalma elbukik.

2023. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
65%

Több közép és dél amerikai ország sem akart az USA befolyása alatt lenni.

Az USA kormányát ez nem nagyon érdekelte. Ment a CIA és megcsinálta a mocskosságait. De hát csak a kínaiak és az oroszok lehetnek gonoszok.

2023. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:

#4"


ha a hódító vereséget szenved vagy a birodalma elbukik."


Egy birodalom sem örök, így az Egyesült Államok sem.


"hova vezet ha ezeket a terjeszkedéseket a világ eltűri."


Nincs olyan, hogy világ, mint politikailag egységes valami.


Azzal azért legyünk tisztában, mégha a nyugati fősodratú média nem hozza le, hogy ebben a konfliktusban bizony a harmadik világ egy része szépen kussban az oroszoknak drukkol, vagy semleges a kérdésben, de semmi esetre sem elkötelezett az ukrán ügy mellett.

Afrika pedig erősen úgy néz ki, hogy Kínai befolyási övezete lesz az irdatlan nyersanyag bázisaival.

Szóval a lecke tényleg fel van adva a Nyugatnak...

2023. aug. 5. 23:07
 7/86 anonim ***** válasza:
84%
éhezők viadala, embernek farkasa ember, kb így tudnám elképzelni
2023. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
71%

"Illetve ez biztosan annyira rossz volna a világnak?"


Nincs olyan, hogy "világ", régiók, országok, érdekek vannak, hovatovább még ezen belül is egyéni sorsok, értékrendek.


Épp ezért erre nincs univerzális válasz.


Például, nekem, most, itt, Magyarországon, nem okoz különösebb problémát az amerikai birodalom, annak ellenére sem, hogy nagyon nem értek vele egyet.


Pontosan tudom, hogy mennyire káros a jenki kulturális imperializmus, lévén nem vagyok már fiatal, én még végigéltem azt, hogy hogyan lett a farsangból halloween, hogyan tűnt el a húsvéti locsolkodás, hogyan ölték meg az európai filmipart, és hogyan vette át a helyét hollywood, hogyan tűntek el az útszéli kolbász-hurka sütödék a jó kis mustárral meg koviubival meg jó pofa hideg sörrel, és hogyan vette át a helyét ennek a meki, burger king, hambi, kóla, stb.


De mellé tudom tenni azt is, hogy ehhez képest mi volt a ruszki érában, mert abban is éltem.

Kvázi ugyanez a sz-r, de ott még választásod se volt, gyakorlatilag pofon, hogy mápedig te tanulod a kib-szott orosz nyelvet és énekled a a csajkovszkij 4. szimfóniájából agymosási céllal degradált ifjú nyírfa a rétent.


Valójában ugyanaz a sz-r mindkettő, és ugyanaz a cél is, de az egyiknél nem annyira drasztikusak a módszerek.

2023. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
31%

"Egy birodalom sem örök, így az Egyesült Államok sem."


Az Egyesült Államok nem birodalom. Ráadásul még csak nem is terjeszkedik, nem ők annektáltak nemrég 4 megyét. Az valóban igaz, hogy az amcsik próbálják a gazdasági érdekeiket kiterjeszteni mindenfelé ( ahogy pl Kína is ), csak érdemes összevetni az amerikai gazdasági érdeken belüli országokat, csúnyán megfogalmazva a kollektív nyugatot és a többi erőszakkal leuralt/elfoglalt birodalmak lévő országokat.


Nagyon hülye példa: Nyugat- és Kelet-Európa 1950-1990 között. Politikai,gazdasági és személyi szabadság megvolt a nyugati érdekszférában míg keleten... Azt sem hinném, hogy a Japánok által megszállt Mandzsúriában olyan vidám élete lehetett egy kínainak.


Lehet itt túlzottan belekapaszkodtam a birodalom szóba.


Valóban nincs politikailag egységes világ, de van egy viszonylag stabil, fejlett része a világnak ahonnan nézve ezek a dolgok nem szimpatikusak.


A harmadik világ oroszoknak drukkoló része az valszeg valamilyen orosz segélyen is élő elnyomás lehet. A fegyverszállításon kívül az oroszoknak túl sok beleszólásuk nincs a harmadik világba. Meg valszeg egy átlag Afrikai kb annyira leszrja mi vna Ukrajnával, mint én azt mi van a tálibok vezette Afganisztánnal: a világ túlvége, ő bajuk. :)

2023. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon nem jó. Az oroszok egyből neki kezdenének, ahogy a szerbek is, kína is, stb.
2023. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!