Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Zsidók és Izrael pártiak...

Zsidók és Izrael pártiak szerint mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy a zsidók és a Izraelt támogatók milyen békét fogadnának el, mit ajánlanának a palesztinoknak? Ugye jelenleg van Ciszjordánia ami nem Izrael része de nagyrészt izraeli katonai megszállás alatt van és folyamatosan épülnek ott az illegális zsidó telepek. Aztán ott van a Gázai övezet amit valóban a palesztinok birtokolnak de az egy nagyon kis terület és egyébként is körbe van zárva az izraeli hadsereg által.

Tehát mit kapnának a palesztinok?



2023. okt. 14. 17:43
 41/91 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha betörök valakihez és vérfürdőt rendezek,majd ő visszatámad és ő is megöli az enyéimet, akkor ő a hibás,én meg az áldozat? Ezek a barbár majmok konkrétan betörtek civilekhez,az egyiknél a szülők elbújtatták az ikerbabáikat,őket pedig kivégezték. A fesztiválon civilek menekültek,magyar is volt kint! Nem sajnálod a saját néped,aki csak kiment oda zenélni? Érdekes. Nem vagy Magyar,azt gondolom,tessék akkor viszont Arab oldalakon olvasgatni. Erre te milyen lépést szántál volna? Erre cserébe területeket adtál volna? Kivégzik a családod,vagy éppen ott jársz turistaként és megölik a családod,rosszkor vagy rossz helyen,te túléled,akkor is sajnálod a szetény Hamaszt? Most már kíváncsivá tettél,te mit ajánlanál fel,de úgy,hogy a cssládodból is valaki elhunyt ott,tehát érzelmi érintettség is van?
2023. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
76%

Én alapvetően odaadnám Ciszjordániát is, sőt: szerintem még Izrael is odaadná nekik. Szerintem nem azért tartják katonai megszállás alatt, mert kell nekik a terület, hanem mert ugyanolyan terrorfészek lenne, mint Gáza.


Én azt gondolom, ha mondjuk alakulna egy Izraellel szemben szolidáris, konszolidált államberendezkedés, egy palesztin ország formájában, az mindenkinek ok. Ameddig Hamász szintű szervezetek gyakoroljál a hatalmat, addig semmit sem engednék el, sőt: Gázát is megszállnám.

2023. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 A kérdező kommentje:

"Arra azért kiváncsi lennék, hogy mit csinált a Moszad és a nyugati titkosszolgálat, bealudtak rendesen."


Dehogy aludtak be. Tudták hogy a Hamas támadni fog, még Egyiptom is jelezte Izraelnek a közelgő Hamas támadást. Izrael hagyta hogy a Hamas támadjon, jelentős pusztítást végezzen, ezzel legyen mire hivatkozni hogy lerohanhassák Gázát. Ebből látszik Izrael mennyire embertelen. A saját állampolgárait is feláldozza csakhogy kiirtsák onnan a palesztinokat.

2023. okt. 15. 13:48
 44/91 A kérdező kommentje:

"Tehát ha betörök valakihez és vérfürdőt rendezek,majd ő visszatámad és ő is megöli az enyéimet, akkor ő a hibás,én meg az áldozat? Ezek a barbár majmok konkrétan betörtek civilekhez,az egyiknél a szülők elbújtatták az ikerbabáikat,őket pedig kivégezték. A fesztiválon civilek menekültek,magyar is volt kint! Nem sajnálod a saját néped,aki csak kiment oda zenélni?"


Ez a te hazugságod. Én egy szóval sem mondtam olyat hogy nem sajnálom. Természetesen én elítélem az izraeli civilek elleni támadást. Azonban azt is látom hogy Izrael hagyta hogy ezt megtegyék. Izrael tudott a támadásról de hagyta hogy a Hamas nagy pusztíást végezzen hogy legyen mire hivatkozni a palesztinok kiirtásához. Ja és már vagy 500 palesztin gyerek halt meg az izraeli bombázásban. Ez nem zavar? Ti vagytok azok akik nem sajnálják a palesztin civileket. Ilyenkor jönnek a hazugságok hogy fegyversek voltak akórházban, iskolában stb amit senki nem vesz már be.



"Most már kíváncsivá tettél,te mit ajánlanál fel,de úgy,hogy a csládodból is valaki elhunyt ott,tehát érzelmi érintettség is van?"


Én tettem fel a kérdést, erre kellene válaszolnod, de igazából megkaptam a választ. A zsidók és Izrael pártiak eszében sincs bármit is adni a palesztinoknak a békéért.

2023. okt. 15. 13:55
 45/91 A kérdező kommentje:

"Én alapvetően odaadnám Ciszjordániát is, sőt: szerintem még Izrael is odaadná nekik. Szerintem nem azért tartják katonai megszállás alatt, mert kell nekik a terület, hanem mert ugyanolyan terrorfészek lenne, mint Gáza."


Igazán? Akkor miért épülnek Ciszjordániában folyamatosan illegális zsidó telepek? Ott nincs Hamasz mégis Izraeli katonai megszállás alatt van.

2023. okt. 15. 13:56
 46/91 anonim ***** válasza:
70%

Ciszjordánia nagyon fontos Izraelnek. A tenger és Ciszjordánia közötti pár kilométeres szakasz a legsűrűbben lakott rész, a legtöbb infrastruktúra ott helyezkedik el. Ha Ciszjordánia ellenséges ország lenne, Izrael nagyon nagy bajban lenne. Pillanatok alatt belehetne dózerolni szinte egész Izraelt a tengerbe. Emellett a Ciszjordánián végig húzódó (észak-dél irányban) hegység természetes védelem a Izrael/Palesztina keleti határán. A légvédelem is nagyon fontos, a hegység és magaslatok miatt Izrael nem tudná érzékelni a fenyegetéseket, rengeteg radar Ciszjordánia helyein van felállítva.

Tehát földrajzilag Ciszjordánia nagyon előnyös pozícióban van a magaslataival, Izrael pedig nagyon védtelen lenne egy keskeny sík teljesen lapos földsávon, amit természetes akadályként a tenger határól.


Plusz nagyon fontos Ciszjordánia az ivóvízek szempontjából. Izrael pedig nagyon félti a vizet. Szíriával kötöttek volna békét, Izrael visszaadta volna a Golán fennsíkot, de a Galielai tengert=Kinteret tavat viszont nem, mert nem bíztak Szíriában, nem merték az ellenség kezébe adni az ivóvízüket. Nem is lett béke. Ciszjordánia ugyan ez, a hegyekből nagyon sok ivóvíz jön le.


Izrael pedig félt palesztintáól, hogyha létrejön függetlenként, akkor földrajzilag nagyon előnyös helyzetben lesznek, és féltek, hogy visszaélnek a helyzetükkel akár humanitárius szempontból, akár a béke felrúgásával katonailag. Persze többszőr lett volna lehetőség a békére - palesztin demilitarizálás mellett a fentebb említett szempontok miatt. Nem lett belőlük semmi.


És mára teljesen bebizonyították az arabok, hogy nem is lehet békét kötni, mert csak idő kérdése lenne, hogy Izrael ellen forduljanak.



1 mondatban a válasz - Ciszjordánia nagyon fontos minden szempontból, öngyilkosság lenne csak úgy az ellenségnek adni.

2023. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 A kérdező kommentje:

"1 mondatban a válasz - Ciszjordánia nagyon fontos minden szempontból, öngyilkosság lenne csak úgy az ellenségnek adni."


Magyarul nem adnál semmit a palesztinokak.

2023. okt. 15. 14:15
 48/91 anonim ***** válasza:
100%

Háború előtti status quo. Gáza marad, a palesztinoké, viszont még az eddiginél is intenzívebb ellenőrzéssel. Ciszjordániában leállítanám a jövőbeli zsidó telepek létrehozását, de a jelenlegiekhez már nyilván nem nyúlnék.


Boldog vagy?

2023. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
100%

2023 októberében, abszolút semmit. Volt lehetőségük. Ahogy az 1. oldalon van írva, Izraelé lett volna a terület bő 15%-a. 8% a Briteké, és az összes többi egy független Palesztina lett volna. Ezek voltak az angol elképzelések az 1. VH után. Az arabok mindent elutasítottak. Aztán támadt Egyiptom, elvesztették a Sínai-fsz-t. Támadt Jordánia, elveszett Ciszjordánia(Palesztina). Támadt Szíria, elveszett a Golán... Még 2021-ben is lett volna esélyük békét kötni Trump által.


Most viszont már nem lesz lehetőség. Innentől kezdve Izrael nem hiszem, hogy tárgyalni fog, vagy egyáltalán lesz szándéka belemenni bármibe, az elmúlt 100 év elutasításai után. Valószínű a nép sem engedne innentől olyan kormányt, aki békülne, és ezek után átadná a stratégiai fontosságú helyeket a vert helyzetben lévő ellenségnek.


Az araboknak számtalan lehetőségük volt, Izraelnek volt 100 év türelme, ez a hajó szerintem 2023 október 6-án elment. Palesztina hatalmasat akart markolni, és sikerült is nekik, de ahogy megpróbáltak a teli marokkal még többet markolni és még jobban szorítottak, kifolyt a kezükből minden, mint a homok. A kapzsiságuk árát isszák. Lehet majd a jövőben lesz valami haladás, ha ez az esemény emlék lesz egyszer. Kérdés, akkorára egyáltalán lesz-e Palesztina.

2023. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%

"Ott nincs Hamasz mégis Izraeli katonai megszállás alatt van."


De hát éppen ez az: ott van az izraeli hadsereg, így nincs hamász. Gázából kivonultak x éve, és itt is vagyunk.


Erről beszéltem: ha képes lenne valahogy létrejönni egy palesztin állam, amit nem izraelgyűlölő terroristák irányítanak, és így nem jelent állandó fenyegetést Izraelnek, szerintem simán elengednék Ciszjordániát.


De amúgy tökmindegy, a kérdésed nem igazi kérdés, szimplán csak saját magad igazolására ki akarod mondatni velünk, hogy mi igazából leszarjuk a palesztinokat, csak a zsidók pártját fogjuk.


A szép az egészben, hogy te éppoly magasról leszarod a palesztinokat, csak éppen nem szereted a zsidókat meg gondolom a nyugat hatalmas igazságtalanságai szúrják a csőrödet. Ezen akármeddig vitázhatunk, sok értelme nincs.

2023. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!