Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Zsidók és Izrael pártiak...

Zsidók és Izrael pártiak szerint mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy a zsidók és a Izraelt támogatók milyen békét fogadnának el, mit ajánlanának a palesztinoknak? Ugye jelenleg van Ciszjordánia ami nem Izrael része de nagyrészt izraeli katonai megszállás alatt van és folyamatosan épülnek ott az illegális zsidó telepek. Aztán ott van a Gázai övezet amit valóban a palesztinok birtokolnak de az egy nagyon kis terület és egyébként is körbe van zárva az izraeli hadsereg által.

Tehát mit kapnának a palesztinok?



2023. okt. 14. 17:43
 61/91 anonim ***** válasza:
100%

"Szokásos antiszemita kártya. Unalmas már."


Nekem is, de attól még igaz. Ez az egész téma nem a palesztinok miatt fontos neked, hanem a zsidók elleni ellenszenved miatt.

2023. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted ha nem a zsidók írtanák a palesztinokat hanem például az eszkimók akkor szereinted semmit nem szólnék? :)

Ezzel csak a saját bűnösségeteket írjátok alá. És nem mellesleg gyomorforgató is. Gondolom hamarason azzal is jösz hogy holokauszttagadó is vagyok.

2023. okt. 20. 10:39
 63/91 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát szerinted ha nem a zsidók írtanák a palesztinokat hanem például az eszkimók akkor szereinted semmit nem szólnék?"


Nem így fogalmazom, mert az valóban a bűnösség elismerése lenne. Úgy mondom, hogy ha egy eszkimó-palesztin konfliktus történne ott, le sem szarnád sem a palesztinokat, sem az inuitokat.


Azt elhiszem, hogy nem kizárólagosan a zsidókra ugrasz, el tudom képzelni, hogy ha az USA bombázna valamilyen országot, vagy valamilyen nyugati ország csinálna valamit, akkor is ugyanígy előkerülne a történet.


De így van: szerintem nem a palesztinok neked az érdekesek számodra a történetben.

2023. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 A kérdező kommentje:

"Nem így fogalmazom, mert az valóban a bűnösség elismerése lenne. Úgy mondom, hogy ha egy eszkimó-palesztin konfliktus történne ott, le sem szarnád sem a palesztinokat, sem az inuitokat."


Ez haugság. Néhány éve például a Mianmari kormány a rohigya kisebbésget támadta. Ezt is ugyanúgy népitásnak tartom mint amit Izrael tesz.



"De így van: szerintem nem a palesztinok neked az érdekesek számodra a történetben."


A zsidók valóban érdekesek. Most azt teszik a zsidók a palesztinokkal mint amit a nácik tettek a zsidókkal. Érdekes lenne megvizsgálni egy zsidó ember hogy juthatott el idáig. 80 éve az ő nagyszüleit, szüleit zárták koncentrációs táborba most pedig ő teszi ezt a palesztinokkal.

2023. okt. 20. 11:57
 65/91 anonim ***** válasza:
100%

" Ezt is ugyanúgy népitásnak tartom mint amit Izrael tesz."


Értem, én sem azt vontam kétségbe, hogy tudatosan tennél e különbséget a kettő között, hanem hogy ha a nyugat, vagy a zsidók követik el, akkor az sokkal személyeseben érint.


"Most azt teszik a zsidók a palesztinokkal mint amit a nácik tettek a zsidókkal."


Ezzel egy cseppet sem értek egyet. Mármint amúgy nem vagyok "Izrael-párti", közötted és közöttem annyi a különbség, hogy nem tudok egyértelműen pálcát törni egyik oldal felett sem. Én inkább megértő vagyok Izraellel szemben, nem tudom, ki cselekedne másként a helyükben.

2023. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 A kérdező kommentje:

"Értem, én sem azt vontam kétségbe, hogy tudatosan tennél e különbséget a kettő között, hanem hogy ha a nyugat, vagy a zsidók követik el, akkor az sokkal személyeseben érint."


Mondjuk azt hogy jobban ismerem a Nyugatot és a zsidókat mint például mianmart.



"Mármint amúgy nem vagyok "Izrael-párti", közötted és közöttem annyi a különbség, hogy nem tudok egyértelműen pálcát törni egyik oldal felett sem."


Pedig itt egyértelműen népirtás folyik Izrael részéről.



"Én inkább megértő vagyok Izraellel szemben, nem tudom, ki cselekedne másként a helyükben."


Illegálisan betelepültek, erőszakkal elvették a palesztinok földjét, a palesztinokat legyilkolták vagy menekülttáborokba kényszerítették és még őket nevezik terroristáknak. Nem tudom hogy lehet megértő bárki is ezzel akinek helyen van az igazságérzete.

2023. okt. 20. 13:45
 67/91 anonim ***** válasza:
100%
A románok, szlovákok, szerbek is elvették a magyarok földjét, és betelepültek, a magyarok valahogy mégis megtanultak békében együtt élni velük. A palesztinoknak ez nem ment soha. Konkrétan azért vannak bezárva és felügyelet alatt tartva, mert ha kiengedik őket, akkor robbantanak, lövöldöznek, késelnek.
2023. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
100%

"Nem bizonyítottak semmi ilyet, inkább ezt hazudta Izrael."


Láttam egy videót, ahol látszik, hogy több rakétát indítanak meg Izrael irányába, és az egyik célt téveszt.


Próbáld már meg a józan paraszti eszedet használni legalább! Pont akkor, mikor a nyugati közvélemény kezd szinte teljes mértékben a palesztinok mellé állni, szerinted a zsidók akkora idióták, hogy lebombáznak egy kórházat?

2023. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:

Sajnos itt hiába magyarázzuk. Nekem is az jön le,hogy itt a zsidók a lényegek,ahogy végignézem a válaszait. A legtöbb normális ember egyébként mindkettőt elítéli. De ahogy nézem bármiről kiderül,hogy nem ők tehetnek róla,a kérdező szerint akkor is kamu,ott sincs,de ő tudja. Csak kamu lehet minden,ami róluk szól.


Több helyen írják ezt a koncentrációs tábort ott,valaki tud erről valami hiteles forrást? Az ottani gázkamrákról,barakkokról stb. ? Hogy lehet ez,hogy ott ilyen működik? Akkor ott levetkőztetik az Arabokat és gázkamrába zárják meg dolgoztatják őket halálig,ha nem bírják lelövik őket? Valaki erről tudna linkelni? Őszintén érdekel.

2023. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
100%

"De kinek adnád Ciszjordániát? Ezt nem írtad le."


Leírtam, hogy a háború előtti status quo. A-B-C területek. Olvass utána! Nem támogatom én sem az illegális telepek létrehozását, és az izraeliek terjeszkedését, ezért írtam, ezt beszüntetném innentől kezdve.

2023. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!