Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Zsidók és Izrael pártiak...

Zsidók és Izrael pártiak szerint mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy a zsidók és a Izraelt támogatók milyen békét fogadnának el, mit ajánlanának a palesztinoknak? Ugye jelenleg van Ciszjordánia ami nem Izrael része de nagyrészt izraeli katonai megszállás alatt van és folyamatosan épülnek ott az illegális zsidó telepek. Aztán ott van a Gázai övezet amit valóban a palesztinok birtokolnak de az egy nagyon kis terület és egyébként is körbe van zárva az izraeli hadsereg által.

Tehát mit kapnának a palesztinok?



2023. okt. 14. 17:43
 71/91 A kérdező kommentje:

"A románok, szlovákok, szerbek is elvették a magyarok földjét, és betelepültek, a magyarok valahogy mégis megtanultak békében együtt élni velük."


Hát nem egészen. A 2. világháborúban Magyarország megpróbálta erővel visszavenni és részben sikerült átmenetileg. És máig feszült a viszony a környező országokkal.



"A palesztinoknak ez nem ment soha. Konkrétan azért vannak bezárva és felügyelet alatt tartva, mert ha kiengedik őket, akkor robbantanak, lövöldöznek, késelnek. "


Hogyne ment volna. A muszlimok 1300 évig nem bántották a zsidókat. Sőt megvédték őket.

2023. okt. 20. 22:37
 72/91 A kérdező kommentje:

"Láttam egy videót, ahol látszik, hogy több rakétát indítanak meg Izrael irányába, és az egyik célt téveszt."


Én is láttam. Ez nem bizonyítja azt hogy egy kilőtt rakáta cél téveszt és az csapódik be. Lehet pont akkor bombázta izrael. Meg annak mennyi a valószínüsége hogy egy eltévedt rakéta pont egy kórházba csapódjon be? Arról nem is beszélve hogy a hamsz rakétái nem tudnak megölni 500 embert.



"Próbáld már meg a józan paraszti eszedet használni legalább! Pont akkor, mikor a nyugati közvélemény kezd szinte teljes mértékben a palesztinok mellé állni, szerinted a zsidók akkora idióták, hogy lebombáznak egy kórházat?"


A Nyugat semmit nem tesz Izrael ellen, csak néha szóban elítélik a civilek elleni támadást de semmi következménye nincs. Ezt tudja izrael is ezért szabadon gyilkolja a palesztinokat. Ma egy keresztéyn templomot bombáztak le, előtte meg egy mecsetet. Az USA és Nagy Brittania még hadihajókat is küldött hogy aszisztáljanak a népirtáshoz.

2023. okt. 20. 22:43
 73/91 A kérdező kommentje:

"Sajnos itt hiába magyarázzuk. Nekem is az jön le,hogy itt a zsidók a lényegek,ahogy végignézem a válaszait. A legtöbb normális ember egyébként mindkettőt elítéli."


Én is elítéltem a hamasz izraeli civilek elleni tetteit szóval nem tudom miről beszélsz.



"Több helyen írják ezt a koncentrációs tábort ott,valaki tud erről valami hiteles forrást? Az ottani gázkamrákról,barakkokról stb. ? Hogy lehet ez,hogy ott ilyen működik? Akkor ott levetkőztetik az Arabokat és gázkamrába zárják meg dolgoztatják őket halálig,ha nem bírják lelövik őket? Valaki erről tudna linkelni? Őszintén érdekel."


Gázkamra nélkül is koncentrációs tábor. A Gázai övezet egy kis terület ahova 2,5 millió embert zsófoltak össze. Izrael pedig körbe kerítette. Se be se ki. Nincs víz, nincs áram, se élelmiszer közben pedig az izraeli hadsereg szőnyegbombázza. Ez mi ha nem koncentrációs tábor?

2023. okt. 20. 22:47
 74/91 A kérdező kommentje:

"Leírtam, hogy a háború előtti status quo. A-B-C területek. Olvass utána! Nem támogatom én sem az illegális telepek létrehozását, és az izraeliek terjeszkedését, ezért írtam, ezt beszüntetném innentől kezdve."


De a status quo úgy néz ki hogy Ciszjordánia nagyrészt izraeli megszállás alatt van annak ellenére hogy a lakosság 85%-a palesztin. Szereinted ebben mi a jó a palesztinoknak? Ezzel gyakorlatilag semmit nem adnál a palesztinoknak.

2023. okt. 20. 22:50
 75/91 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem egészen. A 2. világháborúban Magyarország megpróbálta erővel visszavenni és részben sikerült átmenetileg. És máig feszült a viszony a környező országokkal."


Itt a határon túli magyarokról volt szó, és a többségi társadalomról. A magyarok nem robbantanak, nem késelnek meg senkit, nem lőnek le senkit.



"Én is láttam. Ez nem bizonyítja azt hogy egy kilőtt rakáta cél téveszt és az csapódik be. Lehet pont akkor bombázta izrael. Meg annak mennyi a valószínüsége hogy egy eltévedt rakéta pont egy kórházba csapódjon be? Arról nem is beszélve hogy a hamsz rakétái nem tudnak megölni 500 embert."


Te sem tudod bebizonyítani az ellenlezőjét. Persze, Tel-Avivig el tudnak lőni, de egy 5-10 km-re lévő épületet nem tudnak felrobbantani.


"Hogyne ment volna. A muszlimok 1300 évig nem bántották a zsidókat. Sőt megvédték őket."


Pardon, 1948-óta nem megy nekik, mióta az Izraeliek vannak többségben.

2023. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
100%

"De a status quo úgy néz ki hogy Ciszjordánia nagyrészt izraeli megszállás alatt van annak ellenére hogy a lakosság 85%-a palesztin. Szereinted ebben mi a jó a palesztinoknak? Ezzel gyakorlatilag semmit nem adnál a palesztinoknak."


Nem tudom, hogy feltűnt-e már, de a világ az "erősebb kutya b*szik" elve alapján működik.


Ez kb olyan mintha Trianonban magyaráztál volna a döntéshozóknak, hogy "de mit adtok Magyarországnak a békéért????" mikor 100%-ban magyar lakta területeket csatoltak el.


Azt adnám a Palesztinoknak, hogy élhetnek mostantól békében a városaikban, és garantálnám, hogy több terület nem lesz tőlük elvéve.

2023. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyébként az a leges legnagyobb probléma, hogy mindkét félnek igaza van, miközben egyiküknek sincs.


- Az Izraeliek megvettek egy csomó földet, azokat felvirágoztatták. Megművelhetetlen területeket tettek megművelhetővé.

Ezzel szemben ott van az, hogy illegálisan is szereztek területeket.


- Az arabok ott éltek már 2 ezer éve, DE közben eladták a területeiket a zsidó bevándorlóknak, és mikor békés területrenedzésre került volna a sor, inkább háborút indítottak.


- abszurd, hogy a zsidók a vallással, illetve azzal magyarázzák a területi igényeiket, hogy már 2 ezer évvel ezelőtt éltek ott

VISZONT

- a muszlimok szintén mindent a vallással igazolnak állandóan.


- a zsidók virágzó településeket húznak fel a sivatagban a semmi közepén Ciszjordániában, VISZONT vannak olyanok is, akik házakat, földeket lopnak el a palesztinoktól.


- a zsidók bezárják, fallal veszik körül a palesztinokat VISZONT a palesztinok ha lehetőségük adódik, bejutnak Izraelbe, akkor civileket gyilkolnak.


- a palesztinok és a környező arab államok folyton háborút indítanak Izrael ellen, aki nyilván jogosan megvédi magát, VISZONT irreálisan aránytalan (főleg civil) veszteségeket okozó ellencsapásokat hajtanak végre.


Igazából mindkét fél jogosan mutogathat a másikra. Ennek sajnos sosem lesz vége.

2023. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
De ha ott tizenéve nincs se víz,se áram,akkor hogy maradtak életben pl víz nélkül? Meg akkor dolgoztatva vannak,korbáccsal ütve? Hiteles forrást nem linkeltél. Most lett elzárva,arról tudok,de te meg sokan azt írjátok hogy mióta világ a világ ők koncentrációs táborba vannak,erre lennék kíváncsi. Évtizedek óta víz nélkül vannak? Egyébként gondolom ha oda be vannak zsúfolva, akkor ott már se szülés semmi nem volt jó ideje,mivel látták,hogy nem férnek ennyien el,felmérték a Palesztinok,hogy meddig tudnak nyújtózkodni.
2023. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 A kérdező kommentje:

"Itt a határon túli magyarokról volt szó, és a többségi társadalomról. A magyarok nem robbantanak, nem késelnek meg senkit, nem lőnek le senkit."


De amagyarokat sem bombázzák, gyilkolják, és veszik el a földjüket.



"Te sem tudod bebizonyítani az ellenlezőjét. Persze, Tel-Avivig el tudnak lőni, de egy 5-10 km-re lévő épületet nem tudnak felrobbantani."


A hangja alapján Izraeli rakéta.



"Pardon, 1948-óta nem megy nekik, mióta az Izraeliek vannak többségben."


600 és 1918 között a muszlimoké volt az egész terület. Ez alatt nem csak hogy nem bántották a zsidókat de meg is védték őket a muszlimok.

2023. okt. 21. 13:50
 80/91 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hogy feltűnt-e már, de a világ az "erősebb kutya b*szik" elve alapján működik"


Akkor viszont miért csodálkoztok ha olyan történik mint most. Az "erősebb kutya b*szik" elvével az a gond hogy vissza szokták adni. Nem tudom miért jó az a zsidóknak hogy állandó rettegésben kell élniük míg egy korrektebb béke esetén engedniük kellene de utána nyugodtan élhetnének.



"Ez kb olyan mintha Trianonban magyaráztál volna a döntéshozóknak, hogy "de mit adtok Magyarországnak a békéért????" mikor 100%-ban magyar lakta területeket csatoltak el."


Trianon is egy nagyon igazságtalan béke volt. Sőt az is amit a némtekre is rákényszerítettek. Ennek a következménye lett a második világháború. Egy korrektebb békével lehet nem is lett volna második világháború. Szóval hosszabb távon öngyilkosság az amit Izrael tesz.



"Azt adnám a Palesztinoknak, hogy élhetnek mostantól békében a városaikban, és garantálnám, hogy több terület nem lesz tőlük elvéve."


Jelenleg csak a Gázai övezet a palesztinoké. Ennyit adnál nekik?

2023. okt. 21. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!