Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael vagy Palesztina áll a...

Izrael vagy Palesztina áll a jobbik oldalon a háborúban?

Figyelt kérdés

A palesztinok nem fogadták el a területeik felosztását. Igaz, az valóban nagyon hátrányos lett volna, működésképtelen. De azóta is harcolnak fegyveresen ahelyett, hogy elfogadnák, és jó életet teremtenének, amennyire lehet. Néhány hete kitörtek a gettóból, és elfogadhatatlannak tűnő tetteket hajtottak végre. Minden izraelit megszállóként kezelnek.


Az izraeliek megszállták a területet, népirtás, elűzés, koncentrációs táborokat hoztak létre, apartheid van, terjeszkedés, állami szintű terrorizmus. 10-szer annyi civilt öltek meg kb., mint a palesztinok. A gázaiakat már régóta koncentrációs táborba zárták. Most népirtást folytatnak, szándékosan lebombáztak eddig 5000 palesztint bosszúból, Dél-Gázát is bombázzák, kórházakat bombáztak le. Össze-vissza hazudoznak. Kitaláltak egy sztorit a csecsemőkről, a kórházat a palesztinokra fogják, bizonyítékokat hamisítanak. Nem említik meg, hogy ők hozták létre a Hamaszt, hogy meggyengítsék a palesztin polgári ellenállást. Arról hadoválnak, hogy ők védik a Nyugatot, nálunk viszont nagyjából minden migránspárti aktivista Izraelhez köthető, lásd pl. Soros, aki évi 1 milliót akar betelepíteni. Egy videó egy Izrael-párti tüntetésről, ahol a palesztinok kiirtásáról beszélnek:

https://www.youtube.com/shorts/DGup5iLjUi8

Itt egy izraeli fejel le unicefeseket, mert azok Palesztináról beszéltek.

https://www.youtube.com/shorts/ipNplDorqAk

Ki a jófiú itt?



2023. okt. 24. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
86%
Eleve nem az ő területeiket osztották fel. Azok a területek évszázadokig a töröké voltak, utána a briteké.
2023. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
100%

Akartam volna egy normális választ írni, de ahogy olvastam tovább és ezt a mondatot olvastam: "Nem említik meg, hogy ők hozták létre a Hamaszt, hogy meggyengítsék a palesztin polgári ellenállást."


Rájöttem, hogy full felesleges.

2023. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne, hogy legyen "jó oldal"?

Azért a történetből már megint kényelmesen kimaradt, anno épp úgykezdődött, hogy a muzulmán országok fogtak össze és támadták meg többször is Izraelt. Ám elbukták a "szent háborút" (dzsihád) és vele a területeik egy részét is.

2023. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg nem vagyok Izrael párti, de mivel ennyire egyoldalúan mutattab be a konfliktust, nézzük a másik oldalt is:


1. Sok a civil halott, mert a Hamasz a civilek között végez katonai tevékenységet. Szerintem nem ugyanaz lebombázni egy épületet, mert katonai célpont van benne, mint végigjárni azt fegyveresekkel és egyenként lelőni a benne lévő civiliket direkt. Számít a szándék is, nem csak a végeredmény.


2. A palesztin etnogenezis akkor kezdődött csak el, amikor elkezdtek tömegesen megjelenni a zsidók. Sosem volt saját államuk vagy nemzettudatuk korábban. És ők ugyanúgy tapasztaltak bevándorlást a környező arab területekre. Miért palesztin őslakos azaz arab aki 1940-ben települt oda Egyiptomból, de bevándorló telepes az a zsidó, aki 1920-ban költözött oda Tunéziából?


3. Ne beszéljünk népírtásról, mert a palesztinok száma az évek során folyamatosan növekedett. Ott kimondottan nagyobb arányú volt a népességnövekedés, ahol izraeli fennhatóság alatt éltek.


4. Ezt sokan nem tudják, de a legtöbb zsidó nem nyugatról érkezett, hanem a Közel-Keletről és Észak-Afrikából, ahol korábban ők voltak elnyomva a muszlimok/arabok által. Ha akarnának se tudnának ide már visszamenni.


5. A területek, beleértve Jeruzsálemet is, a 19. század végére nagyrészt elhagyatott pusztaság volt. Nem volt belakva vagy művelve senki által. Nagyrészt a zsidók zarándokoltak csak a területre. A 2 állam megoldás esetén is 70%-ban sivatagos területet osztottak magukra.


6. Izrael egyszerűen nem tudja befejezni a konfliktust, mert a Hamasz ki akarja írtani őket. Ha a palesztinok kapnának egy saját államot, amit többször visszautasítottak, akkor ugyanúgy a Hamasz irányítaná azt és az izraeiliek folyamatosan veszélyben lennének. Te mégis hova deportálnád a zsidókat Izraelből?


+1. Izrael az egyetlen megközelítőleg normálisan funckionáló állam a térségben. Tegyük a szívünkre a kezüket és képzeljük el, hogy milyen viszonyok uralkodnának a területen, ha Izrael sosem jön létre és a palesztinok kapnak mindent. Itt elsősorban nem gazdaságilag értem, hanem politikailag és ideológiailag.

2023. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan hogy jó vagy rossz oldal. Az élet nem fekete fehér... Sose volt a történelem folyamán ilyen, mindenki a saját oldalát gondolja jónak, a történelmet meg a győztesek írják. Ha a Harmadik Birodalom nem veszíti el amásodik világháborút, most azt tanulnánk hogy ők voltak a "jók". Úgyhogy majd attól függ hogy mi lesz a kimenetele a háborúnak. Az lesz a "jó oldal" aki győztesen jön ki belőle
2023. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazán jó oldal vagy rossz oldal. Itt az egybites gondolkodást félre lehet tenni.


Mindenki a saját érdekeit képviseli. Mindenkinek megvan a maga igaza.

2023. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 Dzsonszi ***** válasza:
92%
Sikerült kizsidózni magadat kérdező? Unalmasak már ezek a kérdések, már kár elkezdeni cáfolni a sok baromságot amiket ilyenkor összehordtok.
2023. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
100%

"Akartam volna egy normális választ írni, de ahogy olvastam tovább és ezt a mondatot olvastam

Rájöttem, hogy full felesleges."


Ugyanaz a 1-2 ember spamolja ki ezeket a kérdésnek álcázott uszításokat. Sokat már töröltek is, kérdés miért nincsenek már bannolva.

2023. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:
Nem azért volt sok civil áldozat, mert Hamasz-célpontokat bombáztak, most polgári célpontokat is bombáznak szándékosan, ezt ők is kijelentették. Dél-Gázát is bombázzák, miközben azt mondják, menjen mindenki Délre. Délre menekülőket is bombáztak már, teherautókon.
2023. okt. 24. 12:00
 10/111 A kérdező kommentje:
Ne hazudjuk el, hogy Izrael is terrorizmust valósít meg, jelenleg is. Civileket céloz szándékosan. Ha a Hamasz terrorista, akkor Izrael 10-szeresen az.
2023. okt. 24. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!