Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért bántják a zsidókat év...

Miért bántják a zsidókat év ezredek óta?

Figyelt kérdés
Miért vannak a zsidók mindig üldözve? Nem értem. Időszámításunk előtti időkben és már üldözték őket, de miért?

2023. okt. 26. 21:57
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
52%

#8


Ez ilyen rossz felsőosztályos tanárduma.

Blablabla, mert a (keresztény) királyok [és nemesek] alja dolognak tartották a pénzel való foglalkozást. Kár, hogy ez sem igaz így.

Bár tény, hogy némi valóságalapja van.

2023. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
71%

Jézus így szólt a zsidókhoz:

Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság.


Aki az Istentől van, hallja az Isten beszédeit; ti azért nem halljátok, mert nem az Istentől valók vagytok.” Azután így szóltak hozzá a zsidók: „Vajon nem jól mondjuk, hogy samáriai vagy te, és ördög van benned?”


Jézus így válaszolt: „Bennem nincsen ördög, ellenben én tisztelem az én Atyámat, ti pedig gyaláztok engem. Én nem keresem a magam dicsőségét: van, aki keresi, és ő majd ítéletet mond. Bizony, bizony, mondom néktek, ha valaki megtartja az én igémet, nem lát halált soha.” A zsidók ezt mondták neki: „Most már tudjuk, hogy ördög van benned.


Jézus így szólt hozzájuk: „Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem. Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.


Erre megkérdezték tőle: „Hol van a te Atyád?” Jézus így válaszolt: „Sem engem nem ismertek, sem az én Atyámat: ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek.”

2023. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
16%
10: Ha egyszer a Szanhedrin ítélte el...
2023. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
27%
Nem tűnt fel hogy most a zsidók akarják kiirtani a palesztinokat?
2023. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
37%
Mindent megtesznek azért, hogy bántsák őket. Kihasználnak, átvernek másokat, élősködnek másokon, a nem zsidók élete sem számít nekik. Meg vannak győződve róla, hogy mindezt jogosan teszik, hiszen felsőbbrendűnek, Isten kiválasztott népének tartják magukat.
2023. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 hypno ***** válasza:
21%

#9


Úgy érted olvassam el a Bibliából az Ószövetséget(Mózes 5 könyvét)?


Te nem tudod mit beszélsz. Még jó, hogy legalább nem vagy keresztény.

2023. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
64%

Tárgyilagosan és röviden a nácik álláspontjával lehet összefoglalni:

(moderálás elkerülése végett hangsúlyozom, hogy ez az ő álláspontjuk)


Hitlernek és a náciknak az volt a baja velük, hogy befogadás után nem integrálódtak a német közösségbe, párhuzamos társadalmakban éltek, és igyekeztek elfoglalni az állam stratégiai pozícióit és kisebbségként uralkodni a társadalmon. Amikor ez megtörtént azon a területen zsidó vezető már csak zsidókat alkalmazott. És így terjesztették a hatalmukat.

Másrészt úgy látták, hogy kamatszedéssel és egyéb pénzügyi trükkökkel kiforgatták a német embereket a pénzükből.


A XX. század elejére ők uralták Németország stratégiai területeit: Állami pénzügy és bankok, kereskedelem és média: sajtó, híradás, színház meg még ami...

2023. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 hypno ***** válasza:
18%

#16


Azért kíváncsi lennék, hogy aszerint aki lepontozott, mégis mi a "zsidó Biblia"


Aki nem tudja, hogy a Tora azonos az Ószövetséggel (Mózes 5 könyve), az talán ne nyilvánítson véleményt ilyen formában se, mert roppant ciki.

2023. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
21%

#18


A zsidók bibliája a Talmud, ami magában foglalhatja az ószövetséget is, de sok zsidó irányzat ezt nem tartja annyira fontosnak.

2023. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 hypno ***** válasza:

#19


A Talmud inkább olyan mint egy törvény több kötetes magyarázata.

2023. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!