Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért bántják a zsidókat év...

Miért bántják a zsidókat év ezredek óta?

Figyelt kérdés
Miért vannak a zsidók mindig üldözve? Nem értem. Időszámításunk előtti időkben és már üldözték őket, de miért?

2023. okt. 26. 21:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

#20


Minden beletartozik még a vallásértelmezés is. Nade egykor a vallást és a törvénykezést nem lehetett különválasztani

2023. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy van 3 fő zsidó vallási irányzat.


A szaducceusok, az esszénusok és a farizeusok.


Az első egyfajta fekete mágia vallása, az esszénus fehérmágia, a farizeus meg a fősodor. Mivel Jézus erősen fikázta a farizeusokat ezért a keresztény biblia beleértve az első részét is nem túl népszerű a körükben. Másrészt az az ószövetség amit mi ismerünk, az jelentősen különbözhet az ő példányuktól mert a bibliai változatot írta és szerkesztette Constantinus császár egyházi hivatala.


Meg persze melyik irányzatnak mi a bibliája, mert mindegyiknek más

2023. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 hypno ***** válasza:

#21


A Tóra az időszámításunk előtt íródott a Talmud pedig bőven utána.

Utóbbi olan mintha azt mondanánk, hogy az ilyen olyan papok, teológusok által papírra vetett biblikus gondolatok az Újszövetség és ezzel a Biblia részét képeznék.

2023. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 hypno ***** válasza:

#22


Az eredeti héber írásban nem voltak magánhangzók és nem is jelölték őket mint ahogyan az ivritben teszik.

Gondolhatod mennyi lehetőség adódott arra, hogy félrefordítsanak vagy magyarázzanak valamit.


Még a Károli Bibláról is kiderült, hogy több helyen pontatlan az eredeti ógörög héber és arámi szöveghezt képest.


És akkor még a szándékos politikai célú ferdítéseket meg sem említettük.

2023. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
56%

2 Tórátok van.


Egy valódi, hatalmas nagy, tele mindenféle "jóval", a másik meg amit eredetinek reklámoztok a gójoknak, hiszen nekik nehet hazudni.

2023. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem itt velük is lehet valami probléma, olyan nincs, hogy annyi helyen bántották őket ok nélkül. Egyébként az erkölcsük más, és nem barátságosak a többi néppel. Az, hogy valaki hazudik, lop, stb., az náluk más megítélés alá esik. Az uzsorázás már évezredes dolog, ott volt a kommunizmus, ma rengeteg emberellenes eszme, rengeteg nagy gazdasági, pénzügyi csalás, a vezető helyek megszállása, a metoo-botrányokban is rengetegen érintettek voltak. És most mit tesznek szegény palesztinokkal?
2023. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Nem a palesztinek kezdték most a harcot? Nem tudom ti, hogy vagytok velle de nekem még nem ártott egy zsidó sem. De olyat tapasztaltam már, hogy egy tanárom töri órán elkezdte szidni zsidók. Mindezt úgy, hogy volt egy zsidó osztálytársam.
2023. okt. 27. 15:37
 28/42 anonim ***** válasza:
56%

Nem ők kezdték.

Ha nem gond, hogy elloptak irgalmatlan összegeket már a rendszerváltás előtt az ávósok rokonai, nyakig eladósítottak minket 30 év alatt, vagy az 50 év kommunizmus, amit ők találtak ki, meg ezer más dolog, akkor tényleg nem ártottak még neked. Vagy ha a Fidesz-kormánnyal minden rendben (nagy részük az).

2023. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 hypno ***** válasza:

#28


Nekem mindíg Szegedi Csanád jut eszembe amikor a turbóárják zsidóznak.

Hogy az mekkora pofáraesés volt...a mai napig mosolyra húzódik a szám. 🤣

2023. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
58%

Ostoba érvé, hogy mivel neked valaki nem ártott, ezért jó. Sok tömeggyilkos sem ártott. És igazából nagyon sokat ártott pl. a kommunizmus, és nagyon sok magyar meghalt. Manapság is ezrek, tízezrek halnak meg évente, mert nincs pénz az egészségügyre.

Szegedi Csanád nagyon nem jó reklám nekik, nagyon gerinctelen volt. Tipikus tagjuk.

2023. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!