Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Felelős volt-e Károlyi Mihály...

Felelős volt-e Károlyi Mihály Trianonért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 21:34
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
83%
A nyugati nagyhatalmak piszkos politikája volt az oka, illetve a régi jelszó: OSZD meg és URALKODJ. A nemzetiségek el akartak szakadni, új, önálló államokat akartak. Nacionalizmus vezette őket. Aztán az 1990-es években már nem akartak együtt élni.
2010. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
35%

"Én Károlyit felelősnek tartom, ugyanis a hazatérő katonák teljes részét leszereltette, így semmiféle ellenállást sem tudott felmutatni a cseh ill román támadások ellen. mondjuk ha akkor lett volna egy székely hadosztályunk most lenne egy Erdélyünk :) "


Most hülyéskedsz, vagy tényleg ennyire naív vagy?

Székely hadosztályunk amúgy meg volt. Jól el is verték őket a románok. Úgyhogy nézz utána, mielőtt hülyseégeket beszélsz!

A frontról hazatérő seregek meg annyira dezorganizálódottak voltak, hogy ha nem oszlatják szét őket, akkor se lett volna sok hasznuk.

Mellesleg szerinted a nagyhatalmak belementek volna, hogy mi itt folytatjuk a háborút?

Akkor nem, hogy Erdélyünk nem lenne, de még Tiszántúlunk és Baranyánk se.


"de mindegy, közvetlenül nem vonható felelőségre Trianonért, maximum kevesebb területet veszítettünk volna."


Tényleg? Szerinted az bármit is lendített volna a dolgon, ha ellenállunk és nekik kell leverni minket?

Hát én a franciák helyében ilyen esetben Magyarország teljes felszámolását szorgalmaztam volna, tekintettel arra, hogy egy ilyen önfejű, militarista állam veszélyes az európai békére.

Akkor inkább kapják meg a területét a csehszlovákok, a románok és a jugoszlávok!

Ennek örülnél?

2010. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
38%

"Lemondott a szociáldemokraták javára"


Arra a lemondónyilatkozatra gondolsz, amire Kun Béláék ráhamisították az aláírását?


"Igazából mivel még O-M monarchia voltunk hozzá voltunk láncova ausztriához, és ha nem megyünk velük akkor még a nyakunkba küldtek volna egy sereg török ill bolgár katonát."


Súlyosan el vagy tévelyedve.

Ez már nem 1848. Ha mi nemet mondunk, akkor az osztrákok sem mennek.

Úgy volt felépítve a rendszer, hogy vagy az egész ország megszavazza, vagy nincs háború.

2010. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg? Szerinted az bármit is lendített volna a dolgon, ha ellenállunk és nekik kell leverni minket?


Igen. Németország esetét ha megnézed, feltűnhet, hogy korántsem sújtották annyira mint minket. Rajna vidék megszállása, nincs hadsereg, stb...

lóf*sz

igazából ami fájhatott nekik az a hatalmas jóvátétel de aztmeg valahonnan előteremtették.


És miért nem szorgalmazták a területek elvételét? Na miért? Mert volt még mindig egy seregük. A fekete napon és az összes többi vereségnél kaptak,de még ígyis volt seregük, ami miatt a franciák ill angolok nem baszogatták őket.


és egyébként IGEN, Károlyi felelős volt a gyengekezűsége miatt.

2010. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
58%
Elég volt, hogy az agg Ferenc József császár-király, mindent meggondolt és megfontolt, mindenki nagy lelkesedéssel indult a frontra. De nagyszerű, elkergetjük a muszkát (oroszokat), mire lehullanak a falevelek, győztesen jövünk haza! Néhány hét után kiderült, a nagy embertömeg és a sokkal modernebb felszerelés miatt ez a háború mészárszék a katonák számára. Itt nem huszárok lovasrohamai döntöttek, hanem a harci (mérges) gázok, a kíméletlen géppuskázás, a zárótüzek. Amikor kiderült, hogy miről van szó, már tele volt az ország sebesültekkel és özvegyekkel, koplaló aztán súlyos, halálos járványok (spanyolnátha, tífusz, kolera stb.) pusztítottak. És ekkor álltak a magukra maradt lányok-asszonyok tömegesen munkába, nem maradt más munkaerő.
2010. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
58%

"Igen. Németország esetét ha megnézed, feltűnhet, hogy korántsem sújtották annyira mint minket."


És Németországnak voltak szeparatista nemzetiségei?

És Németországnak volt vasúti körgyűrűje?

Nem? Akkor miről beszélünk?

Mellesleg a németeket nem akarták lealázni, mert szükségük volt rájuk a szovjetekkel szemben. Ránk nem.

Az más kérdés, hogy ez végül nem vált be.

Amúgy meg hol álltak ellen a németek?


"És miért nem szorgalmazták a területek elvételét?"


Nálunk ki szorgalmazta?


"Mert volt még mindig egy seregük."


Ami kb. annyira lett volna képes, hogy a pucér seggét mutogassa a franciáknak. Többre nem.


"A fekete napon és az összes többi vereségnél kaptak,de még ígyis volt seregük, ami miatt a franciák ill angolok nem baszogatták őket. "


Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Azért nem alázták meg úgy őket, mert féltek, hogy ha Németország összeomlik, az oroszok teret nyernek keleten.

Meg akarták büntetni Németországot, de úgy, hogy aztán talpra állhasson.

Ehhez a hadseregüknek (ami sz@rt sem ért) semmi köze nem volt.


"és egyébként IGEN, Károlyi felelős volt a gyengekezűsége miatt."


És mégis mit tehetett volna az olyan államok ellen, amelyek el sem ismerték?

Mert hadsereget szervezni azt nem tudott volna.


Mellesleg a Tanácsköztársaság szervezett hadsereget.

Meg is verték őket a románok a Tiszánál.

Marha sokat ért, mondhatom.

2010. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
36%

"mire lehullanak a falevelek, győztesen jövünk haza!"


Azt II. Vilmos mondta, nem Ferenc József.

És azt elfelejted, hogy 1914-ben tömegek vonultak az utcára, a háborút éltetve. Szóval ez nem csak az agg király hülyesége volt.


Mellesleg ennek mi köze az egészhez, 80%-os?

2010. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%

Rosszul mondhatod. Egy leszerelt sereget 1 - 2 hónap alatt újra talpra állitani és mind taktikailag mind erőnlétileg a topra hozni. Na az lehetetlen. Ha nem szerelik le őket teljesen ( Nem azt mondom hogy minden na gyakorlatozni kellett volna) akkor legalább megszorongathattuk volna a románok tökeit. de nem úgy lett.


és igazából nem tudom hogy a ,,Nálunk ki szorgalmazta" kérdésedet mire tetted fel, lehet rosszul értelmezted a szöveget. Ott Clemencaura és társaira gondoltam.


Egyébként pedig nem flamelni jöttem, de tőlem beszélhetünk ilyen stílusban is HÜLYEGYEREK. :)

2010. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
46%

"akkor legalább megszorongathattuk volna a románok tökeit. de nem úgy lett."


És azzal mire mentünk volna?

Csak bizonyítjuk az Antantnak, hogy megérdemeljük a büntetést.


"és igazából nem tudom hogy a ,,Nálunk ki szorgalmazta" kérdésedet mire tetted fel, lehet rosszul értelmezted a szöveget. Ott Clemencaura és társaira gondoltam. "


Clemencau szorgalmazta. Csak azt a britek nem engedték. Mellettünk nem volt érdekükben kiállni. A németek mellett igen.

A franciák maguknak akarták a Saar-vidéket és egy független Rajna-vidéket akartak. Csak a britek nem engedték.


"Egyébként pedig nem flamelni jöttem, de tőlem beszélhetünk ilyen stílusban is HÜLYEGYEREK"


"lóf*sz"


Ilyenekre gondolsz?

Én semmi ilyet nem mondtam.

Csak rávilágítottam, hogy amit mondasz, az értelmetlen és logikátlan.

2010. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 bumbi02 ***** válasza:
55%

na miszösz elolvastad a 12.es Száray Miklós töri könyv boritoján a kérdést te is?:))


amugy meg, részben igen, részben nem.

nem, mivel az ország szétesése elkerülhetetlen volt, a teljes horvátlakosságu horvátországot semmilyen indokkal nem tarthattuk magunk mellett, a teljes ruszin lakta vidéket is maximum népszavazással lehetett volna, a teljes szlovák lakta "észak-felvidéket" se igazán tarthattuk semilyen jogon magunknál, ugyanez igaz erdély román lakta részére is. persze meg lehetett volna probálni a hadsereggel ellenállni és kicsikarni a kegyesebb békét, ahol még mindig elvesztettük volna országunk felét. lehetett volna a hadseregre támaszkodni hogy népszavazásokat kérjünk.. de nem biztos hogy sikerült volna. magyarországon akkoriban kaotikus állapotok uralkodtak, vesztes háboru után, nehéz lett volna megvédeni az országunkat ugy hogy cseh-szlovákok, románok,horvátok,szerbek állnak a határon követelőzve, plusz még a francia és angol csapatok is segédkeznek nekik.. a történelembne nincsen ha.. ergo nem lehet tudni mi lett volna ha ellenállunk.

magyarország mindenképp szétesett volna, csak a mértéke nem lett volna ilyen nagy.. bár ezt se lehet tudni.

2010. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!