Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne megfogalmazni...

Hogyan lehetne megfogalmazni a közvetett és az egyenes adók rendszerét?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, ezt a tételt kaptam otthoni kidolgozásra: " A rendi állam kialakulás és jellemzői a középkori- Európában."

Először írni kellett a hűbéri rendszerről, a modern állam megszületéséről, a központosításról majd a rendszeres adóztatástól. Itt én beleírtam hogy állandósult a közvetett és az egyenes adók rendszere, a tanár pedig odaírta hogy ez mit jelent. Hogyan tudnám megfogalmazni?

köszönöm a segítségeket!


2009. jan. 24. 16:01
 1/1 anonim válasza:

Én egyetemen közvetett és közvetlen adókról tanultam. A közvetlen adóknál az adóviselő megegyezik az adófizetővel, tehát az adóteher nem hárítható át. Ilyen személyi jövedelem adó, vagy a vagyonadó. A közvetettnél viszont nem egyezik meg, az adóteher áthárítható. Ilyen az áfa vagy a jövedéki adó például, mert ezek a termelőt terhelik, de az áthárathatja az adót a fogyasztókra úgy, hogy megnöveli terméke árát.

Viszont gimnáziumban töriből mi nem tanultunk ilyet, szóval csak ennyit tudtam hozzáfűzni.

2009. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!