Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy Amerika ellenessé...

Mi ez a nagy Amerika ellenesség egyesek részéről? (további magyarázat a terjedelmesebb szövegben)

Figyelt kérdés

Felhozzák indoknak a háborúikat. De mivel másabb, mint a keresztes háborúk (isten nevében embereket ölni, rabolni és területet foglalni), a gyarmatosítások (Dél-Amerika ásványkincseit áthozni Európába ugyanolyan mint az olaj) vagy a magyarok portyái (elmentünk nyugat felé, kiraboltuk és megöltük őket). Vagy ezek mind mások, mert az Európaiak csinálták?


Mindenbe beleszólnak. Ez azért nem teljesen igaz.

De ez ugyanolyan, mint Angliának az egyensúly politikája volt. (18. század) Sok európai háborúba beleszólt, hogy ne tudjon egyetlen ország se megerősödni rajtuk kívül.


Vannak, aki egy videó alapján megbélyegzik őket, hogy mind olyan hülye.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE&translated=1


Bárhol lehet ilyet csinálni. Megkérdezünk sok embert biztos lesz köztük olyan, aki nem tud rá válaszolni.

http://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=w_mkwB9ayK4&feature=related

Sőt még rólunk, magyarokról is:

http://www.youtube.com/watch?v=zekCufIiJCw

Ezek miben másak?


Kultúrájuk. Csak a bevitt európai és más kultúrák és azok keveredései vannak. Tehát az a kultúra, ami máshol is megvan. Hogy bírnák azt másokra ráerőszakolni? Én döntök arról, hogy milyen hagyományokat tisztelek és milyen kultúrát szeretek. Más országok nem vitték be oda a kultúrájukat? (angol, kínai, spanyol)

Miért kellene egy kultúránál megragadni? Az embernek föl kell fedezni a világot.


Van, aki azzal jön, hogy milyen kicsi a történelme.(227 év) Igaz, de milyen erős hatalommá nőtték ki magukat. (főként 60-70-as évek)


2010. dec. 28. 23:33
 71/127 anonim ***** válasza:
100%

"A világon szinte mindenhol a úgy mennek a kocsik mint mi. Akkor az angolok csakazért nem mennek ott."

Abból, hogy a kocsik máshol mennek még nem történt gond. Viszont a metrikus rendszer hiányából őket érte már egy két "gond". Ráadásul csak gőgből nemvezetik be, mert azt hiszik az ő kéz-láb-fej-kar hülyeségük felsőbbrendű. Nem mondd, hogy nem, mert elég sok helyen felvágnak ezzel!

2010. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/127 A kérdező kommentje:

"És a legszomorúbb, hogy már a most felnövő európai fiatalok is jobban szeretik az amerikai focit, mint az európait."

Valahogy nem vettem észre. Nálunk mindenki csak sima focit játszik. Mindenki olyan akar lenni mint Maredona. (vagy hogy hívják. nem szeretem a focit én inkább a vizilabdát preferálom)

2010. dec. 29. 16:17
 73/127 anonim ***** válasza:

"Valahogy nem vettem észre. Nálunk mindenki csak sima focit játszik. Mindenki olyan akar lenni mint Maredona. (vagy hogy hívják. nem szeretem a focit én inkább a vizilabdát preferálom)"

Mert nem érdekel a foci. Azért nem vetted észre. A fiatalabbaknál lehet ezt tapasztalni. Ráadásul Maradona.

2010. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/127 anonim ***** válasza:

Sportolj amit akarsz felőlem, de ne azzal legyen gondod, hogy MÁS MIT CSINÁL!!


És ha terjesztik is mi van?! Nem kötelező, nálunk is Mo-n erősen szorgalmazzák a focit, még is utálom, mikor mindenki ezt terjeszti. Az én döntésem, akármit mutatnak akárhányan, ha az nem tetszik, nem kérek belőle, akármilyen trendi!

2010. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 anonim ***** válasza:

"Sportolj amit akarsz felőlem, de ne azzal legyen gondod, hogy MÁS MIT CSINÁL!!"

Itt nem arról van szó, hogy más mit csinál, hanem egy kultúráról, az európairól. Ami lehet, hogy neked nem számít, de sokaknak igen.

2010. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/127 anonim ***** válasza:

"És ha terjesztik is mi van?!"

Egymással ellentétes dolgokat állítasz! Eddig még nem terjesztették, legalábbis szerinted!

2010. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 A kérdező kommentje:

"A kontinensen egyedül az Egyesült Királyság hozza a formáját, ami nem lep meg, lévén hogy ők is angol-szászok és követik a "nagytesót"."

épen az angolok a nagytesók, hisz az ő leszármazottai alapították.

2010. dec. 29. 16:21
 78/127 anonim ***** válasza:
100%
De különben sem értem, ha nektek ennyire tetszik az ottani kultúra, akkor miért nem mentek oda? Ahhoz nincs jogotok, hogy az itteni kultúrát alakítsátok amerikaivá!
2010. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 anonim ***** válasza:

"épen az angolok a nagytesók, hisz az ő leszármazottai alapították."

A nagytesók parancsolni szoktak, nem engedelmeskedni!

2010. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 A kérdező kommentje:

"A LEGSZÁNALMASABB AZ, HOGY MÁR KB. 2 OLDALT TELEVITÁZTATOK AZZAL, HOGY MELYIK ORSZÁGBAN ESZNEK TÖBB HAMBURGERT!


Mi köze van ennek az alapkérdéshez?"

Jogos. Nem is tudom, hogy miért vitázunk ilyen lényegtelen kérdéseken mint, hogy mit esznek, meg mit játszanak.

2010. dec. 29. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!