Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy Amerika ellenessé...

Mi ez a nagy Amerika ellenesség egyesek részéről? (további magyarázat a terjedelmesebb szövegben)

Figyelt kérdés

Felhozzák indoknak a háborúikat. De mivel másabb, mint a keresztes háborúk (isten nevében embereket ölni, rabolni és területet foglalni), a gyarmatosítások (Dél-Amerika ásványkincseit áthozni Európába ugyanolyan mint az olaj) vagy a magyarok portyái (elmentünk nyugat felé, kiraboltuk és megöltük őket). Vagy ezek mind mások, mert az Európaiak csinálták?


Mindenbe beleszólnak. Ez azért nem teljesen igaz.

De ez ugyanolyan, mint Angliának az egyensúly politikája volt. (18. század) Sok európai háborúba beleszólt, hogy ne tudjon egyetlen ország se megerősödni rajtuk kívül.


Vannak, aki egy videó alapján megbélyegzik őket, hogy mind olyan hülye.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE&translated=1


Bárhol lehet ilyet csinálni. Megkérdezünk sok embert biztos lesz köztük olyan, aki nem tud rá válaszolni.

http://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=w_mkwB9ayK4&feature=related

Sőt még rólunk, magyarokról is:

http://www.youtube.com/watch?v=zekCufIiJCw

Ezek miben másak?


Kultúrájuk. Csak a bevitt európai és más kultúrák és azok keveredései vannak. Tehát az a kultúra, ami máshol is megvan. Hogy bírnák azt másokra ráerőszakolni? Én döntök arról, hogy milyen hagyományokat tisztelek és milyen kultúrát szeretek. Más országok nem vitték be oda a kultúrájukat? (angol, kínai, spanyol)

Miért kellene egy kultúránál megragadni? Az embernek föl kell fedezni a világot.


Van, aki azzal jön, hogy milyen kicsi a történelme.(227 év) Igaz, de milyen erős hatalommá nőtték ki magukat. (főként 60-70-as évek)


2010. dec. 28. 23:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 anonim ***** válasza:

Zárásképpen: megkérdezhetem hogy Kanadáról mit gondolsz?


Csak nyugodtan, én is nyugodt vagyok :)

2010. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 anonim ***** válasza:

"Ezért van idén is 15 millió jelentkező a GC lottaryn.

Ezért adnak ki 1 millió GC-t évente.

Ezért vannak még rengetegen várólistán.


Ezért lakik ott 310 millió ember :)"

Ez erős volt! Azért nyugodtan visszavehetnél az arcodból, ám! 15 millió jelentkező, honnan? Magyarországról? Nem! A világvól! Mennyi is a Föld lakossága mínusz az USA? Mekkora arány az a 15 millió ahhoz képest?


Kanada hideg, legalább metrikus rendszert használnak, de ott is az a "kezes" foci van. Kösz nem. Inkább Brazília, csak az meg csoró! Európa a legjobb szerintem, már csak egy föderális kormány kellene meg egy rohadt nagy hadsereg és az hogy az USA távozzon innen!

2010. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 anonim ***** válasza:
69%

Na ennyire focimániással sem találkoztam még.

Nekem nyolc, elég a futás meg az úszás, hogy egészségesen éljek. Azt meg szinte bárhol tudok.


Hadserege az USA-nak van!


Amúgy én sem szeretem a liberális államokat, nem szívesen laknék olyanban. De elfogadom, hogy van. Meg nem kell a Mekibe minden nap bemenni.

Szerintem az USA-ban sokkal nagyobb a health mánia most, mint mondjuk a '60-80-as években. Sokkal!


50 állam, annyira sokszínű, nem hiszem hogy ennyire le lehetne általánosítani.


De mindegy... Nem kell szeretni, de szerintem utálni sem.

2010. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/127 A kérdező kommentje:

"Nem, voltam ott és kedvesek de rendkívül arrogánsak. "

Ránk meg el lehet mondani, hogy eléggé irigyek és pesszimisták vagyunk.

2010. dec. 29. 16:09
 65/127 A kérdező kommentje:

"Ja és hogy miért s.zar? Azért mert egy lassú stratégia játék. Múlkor arra vetemedtem, hogy nézzem, de már annyira kínzott, hogy akkármennyire próbáltam magam "fenyíteni", nem bírtam tovább nézni. Abban s.zar, hogy amikor elindul a játék, akkor az 5-10 másodperc után befejeződik és utánna jön egy 30-120 másodperces felállás. "

Most komolyan neked baj az, hogy ott más sportot szeretnek? Megnézel egy angol filmet abban pedig ha sport van akkor azt a lovas labdás játékot játsszák.

2010. dec. 29. 16:11
 66/127 anonim ***** válasza:
58%

"Ránk meg el lehet mondani, hogy eléggé irigyek és pesszimisták vagyunk."

És? Nincs igazad? De mi legalább nem tagadjuk! Fene egye meg ezt a pesszimizmust! :-<

2010. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 A kérdező kommentje:

"és átírta az egészet, mert nem akarta hogy bármi is hasonlítson Európára"

Mert örültek végre, hogy el tudtak szakadni. És nem akartak rájuk hasonlítani.


Mondjuk ez hülye vita, mert olyan mint a politika. A leglényegtelenebb dologba is bármit bele lehet magyarázni.

2010. dec. 29. 16:13
 68/127 anonim ***** válasza:
58%

"Most komolyan neked baj az, hogy ott más sportot szeretnek? Megnézel egy angol filmet abban pedig ha sport van akkor azt a lovas labdás játékot játsszák."

Nekem nem baj, ha ott játszák! Csak ne terjesszék! És amúgy is kérdezték, hogy miért utálom!

2010. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 A kérdező kommentje:

"Az is undorító, hogy az egész világ a metrikus rendszert használja, de ők nem. Ők csakazértsem."

A világon szinte mindenhol a úgy mennek a kocsik mint mi. Akkor az angolok csakazért nem mennek ott.

2010. dec. 29. 16:15
 70/127 anonim ***** válasza:
58%

"Mert örültek végre, hogy el tudtak szakadni. És nem akartak rájuk hasonlítani."

Csakhogy ez az elszakadás után jóval később volt. És akkor miért játszottak kezdetben lábbal? Mondom jött egy marha...

2010. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!