Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy Amerika ellenessé...

Mi ez a nagy Amerika ellenesség egyesek részéről? (további magyarázat a terjedelmesebb szövegben)

Figyelt kérdés

Felhozzák indoknak a háborúikat. De mivel másabb, mint a keresztes háborúk (isten nevében embereket ölni, rabolni és területet foglalni), a gyarmatosítások (Dél-Amerika ásványkincseit áthozni Európába ugyanolyan mint az olaj) vagy a magyarok portyái (elmentünk nyugat felé, kiraboltuk és megöltük őket). Vagy ezek mind mások, mert az Európaiak csinálták?


Mindenbe beleszólnak. Ez azért nem teljesen igaz.

De ez ugyanolyan, mint Angliának az egyensúly politikája volt. (18. század) Sok európai háborúba beleszólt, hogy ne tudjon egyetlen ország se megerősödni rajtuk kívül.


Vannak, aki egy videó alapján megbélyegzik őket, hogy mind olyan hülye.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE&translated=1


Bárhol lehet ilyet csinálni. Megkérdezünk sok embert biztos lesz köztük olyan, aki nem tud rá válaszolni.

http://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=w_mkwB9ayK4&feature=related

Sőt még rólunk, magyarokról is:

http://www.youtube.com/watch?v=zekCufIiJCw

Ezek miben másak?


Kultúrájuk. Csak a bevitt európai és más kultúrák és azok keveredései vannak. Tehát az a kultúra, ami máshol is megvan. Hogy bírnák azt másokra ráerőszakolni? Én döntök arról, hogy milyen hagyományokat tisztelek és milyen kultúrát szeretek. Más országok nem vitték be oda a kultúrájukat? (angol, kínai, spanyol)

Miért kellene egy kultúránál megragadni? Az embernek föl kell fedezni a világot.


Van, aki azzal jön, hogy milyen kicsi a történelme.(227 év) Igaz, de milyen erős hatalommá nőtték ki magukat. (főként 60-70-as évek)


2010. dec. 28. 23:33
 81/127 anonim ***** válasza:
100%

"Jogos. Nem is tudom, hogy miért vitázunk ilyen lényegtelen kérdéseken mint, hogy mit esznek, meg mit játszanak."

Ha ennyire jogos, akkor miért kell fikázni a véleményemet, ami szubjektív? Vagy itt csak USA-t éltető vélemények jelenhetnek meg?

2010. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/127 A kérdező kommentje:

"Bár a 17 éves oszttársaimnak sincs több esze, mikor Amerikát szidják megállás nélkül..


*5 perc múlva*.. "jöttök Mekibe suli után?"

"Én igen.."

"Persze.."

"Nincs lém, de mennék.."

"Ha lenne időm én is jönnék "

"Megy a buszom, de legközelebb jök én is""


Ez az. Mi folyamatosan azt szidjuk, hogy milyenek, de mi mivel vagyunk jobbak.

Ugyanúgy mekibe járnak sokan. Nézik a való világot. Lehet azt mondani, hogy ránkerőltetik, de ha nem lenne rá igény akkor nem adnák.

2010. dec. 29. 16:28
 83/127 anonim ***** válasza:

Az USA-ban szabad kiosztani az USA-t, szidni, szólásszabi van!


És én ennek nyomán Mo-t is kioszthatom, itt ahol lakok, ha nem tetszik :)


Te meg kioszthatsz engem ezért. Ezek a jogaink, mindketten élünk velük :)

2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/127 A kérdező kommentje:

"Én vidéki vagyok és a környéken, de tudtommal sehol vidéken nem rajonganak a gyorskajáért. Ha eszünk ilyet, akkor csak olyankor amikor éppen átmegyünk egy-egy ilyen városon. "

Vidéken nincs olyan sok gyorsétterem. Mert kevesebben laknak, mint a ngyvárosokban. Nézd meg kecskemétett közepes város és mégis megjelent. Bugac egy kis falu ezért nincs. Ahol pedig nincs ott senki sem jár ilyen helyre.

2010. dec. 29. 16:31
 85/127 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen neked tetszik, a többségnek meg nem."

Azért a többségnek nem biztos, hogy nem tetszik. Ismerek sok embert, de a többség nem ezt mondja. Persze ennek a vitának semmi értelme. Mindenki a saját igazáról akarja a többit meggyőzni. Így vagyok ezzel én is.

2010. dec. 29. 16:34
 86/127 anonim ***** válasza:

Azért a vidéki városokban is mindig teli vannak...

Szerintem bőven lehetne még növelni a forgalmat, a magyar társadalom hajlandó erre.

2010. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/127 A kérdező kommentje:

"Kanada hideg, legalább metrikus rendszert használnak, de ott is az a "kezes" foci van. Kösz nem. Inkább Brazília, csak az meg csoró! Európa a legjobb szerintem, már csak egy föderális kormány kellene meg egy rohadt nagy hadsereg és az hogy az USA távozzon innen!"

Csak azért nem mennél Kanadába mert ott sem a számunkra megszokott foci van? Ez ennyire fontos. Amerikában és kanadában is lehet találni olyan embereket akik ezt szeretik.

2010. dec. 29. 16:36
 88/127 A kérdező kommentje:

"És? Nincs igazad? De mi legalább nem tagadjuk! Fene egye meg ezt a pesszimizmust! :-<"

Ők tagadják. Erről van jópár dok. film.

2010. dec. 29. 16:37
 89/127 A kérdező kommentje:

"Nekem nem baj, ha ott játszák! Csak ne terjesszék!"

Már megint visszatérek erre a vitára.

Ha ők azt szeretik akkor feltehetőleg az lesz a filmeikben is. Nem? Nem fognak az európaiak kedvéért sima focit játszani. Bár van olyan film is.

2010. dec. 29. 16:39
 90/127 A kérdező kommentje:

"És ha terjesztik is mi van?! Nem kötelező, nálunk is Mo-n erősen szorgalmazzák a focit, még is utálom, mikor mindenki ezt terjeszti. "

Az meg a másik, hogy nálunk miért ölnek annyi pénzt a fociba, mikor szarok vagyunk benne. Nemhogy olyanba ölnék amiben jók vagyunk. Vizilabda, kézilabda, úszás, vívás.

2010. dec. 29. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!