Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed Winston...

Mi a véleményed Winston Churchillről?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mindenképp egy tiszteletreméltó, nagy ember volt. Óriási szerepe volt abban, hogy a németek nem tudták elfoglalni Angliát. Mai napig is pozitív az emberek véleménye róla, Angliában is egy csomó szobor van az emlékére állítva. Ő az igazi hazafi archetípusa. Meg tudta győzni az embereket, lelket tudott beléjük önteni- egy vérbeli politikus volt.


Szerencsére már nem látja, hogy mi lett hőn szeretett Angliájából.

2010. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Nagy személyiség volt.

Nemcsak azért mert ő volt Erzsébet királynő első miniszterelnöke,hanem mert végül is sikeresen politikus volt.A háborút is elég jól viselték az ő irányítása alatt..Tényleg forogna a sírjában ha látná,hogy Anglia mivé lett..

2010. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is a XX. század egyik legszimpatikusabb politikusa volt.
2010. dec. 29. 14:36
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
ha tudtok annyira angolul, olvassatok az írásaiból... mélységesen tisztelem, szerintem politikus, a szó jó értelmében. a cicát is róla neveztem el:)
2010. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Nagy politikus volt az tény, de az angolok sokkal inkább a Németek rossz taktikájának köszönhetik, hogy anglia megmenekült a megszállás alól. Ha jobb taktikát alkalmaznak a Németek és polgári célok helyett inkább a fegyvergyártó üzemeket bombázzák és a hajókonvojokat megsemmisítik akkor anglia biztos elveszett volna. De az tény, hogy Churchill nagyon jól tudott lelket önteni az emberekbe.
2010. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nyilván ha a németek jók lettek volna, akkor nyertek volna, de nem voltak azok. Következtetés, az angolok jobbak voltak.
2010. dec. 29. 15:42
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Hogy neki (is) köszönhetjük trianont!
2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
meg a szovjet uralmat!
2010. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező itt nincs értelme jóról meg rosszról beszélni. Az angolok jóformán csak annak köszönhetik, hogy nyertek, hogy az USA és a Szovjetunió segített nekik és, hogy a Németek az angliai csatában rosszul taktikáztak. Az angolok az elhelyezkedésük miatt nagyon szerencsések mert ha nem lett volna La-Manche csatorna akkor abban biztos lehetsz, hogy Németek a "jobb" angolokat a földbe tiporták volna. Ezt most ne veszekedésnek vedd csak ez az én véleményem és én tényekre alapozok mert Németország akkor még gazdaságilag a csúcson volt és nyersanyaguk is volt bőven míg az angoloknak alig volt valamilyük. De nem is ez a kérdés itt hanem az, hogy Churchill milyen politikus volt és én teljes mértékig elismerem, hogy tudott valamit az "öreg" :)
2010. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ahhoz mindenesetre valóban nagy bátorság kellett, hogy 1940 nyarán Churchill a fegyveres ellenállást válassza. Akkor Amerika még semleges volt, a Szovjetunió Hitler legfőbb szövetségesének számított, Franciaországot legyőzték, Európa a németek kezében volt.


A céljai eléréséért Churchill mindenre képes volt és ekkor abszolút nem törődött más népek sorsával, jövőjével. Közép-Európa szovjeteknek való "eladása" azonban nem az ő bűne, Churchill valóban menteni szerette volna a menthetőt (legalábbis Magyarország és Jugoszlávia vonatkozásában), Amerika mutatkozott érdektelennek ebben a kérdésben.

2010. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!