Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon miért gyűlölik ennyire...

Vajon miért gyűlölik ennyire a szlávok a magyarokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szlovákokra, szerbekre, románokra(ok ők nem szlávok), csehekre, de még a horvátok sem repdesnek örömükben tőlünk. Mivel érdemeltük ki ezt az utálatot? Mi a franc szúrja ennyire a szemüket rajtunk?
2011. jan. 30. 18:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

félig szerb, félig magyar vok, egyik népet sem utálom.

anyám sem utálta apámat, összejött vele, pedig a szerbeknek a magyarok gonosz ellenségek.

normális ember elvonatkoztat a történelmi régmúlttól, és a személyt nézi.

Egyébként trianon óta van ez a "tüske".

2011. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

19.07, a szerbek nem a horvátokat meg a bosnyákokat gyűlölik, hanem mindenkit, aki nem szerb. A magyarokat is (nem állítanád az ellenkezőjét, ha arrafelé élnél).


A szlávok utálnak minket. Ez így hülyeség.

A lengyelekhez történelmi barátság fűz minket, ezt talán nem kell bizonygatni.

A szlovéneknek, cseheknek, bolgároknak semmi bajuk nincs velünk, legalábbis én nem tudok róla.

A gond a kisantanttal van: a szerbekkel, a románokkal és a szlovákokkal. A románok nem szlávok, ez tehát nem támasztja alá a feltevésedet. A másik kettő szláv, de ők sem azért utálnak minket, mert szlávok. Hanem azért, mert van náluk valami, ami a miénk, és rettegnek attól, hogy egyszer lesz egy olyan igazi erőskezű vezére Magyarországnak, aki nem fog beletörődni Trianonba. Lehet, hogy nevetségesen hangzik ez így, de nézd csak meg Slota napi aranyköpéseit - az összesben kormányzati szintű magyar irredentizmust vizionál.

2011. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
A lengyeleket szlávoknak mondják ugyan, de nem erről tettek tanúbizonyságot. Hősies és bátor nép, nem átallottak szembemenni a legnagyobb hatalmakkal sem. Lásd: lengyel szabadságharc, varsói felkelés, poznani felkelés. A varsói felkelés után magas rangú német tisztek is elismerték, hogy ez bátor dolog volt. A lengyel sokmindenben hasonlít ránk. Szerintem eredetileg nem szlávok, csak elszlávosodtak.
2011. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
Értem 60as. :)
2011. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Nem utálják egymást legalábbis nem mind

Például ott vannak a lengyelek is szláv nép és talán ma is velük vagyunk a legbarátibb helyzetben, majd a ruszinok Rákóczi nekik adta a "gens fidelissima" (leghűségesebb nemzet) és még a horvátok egy része is szerintem megbánta ,hogy a szerbek mellé állt 1920-ban.

2011. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Én dolgoztam már együtt románokkal, ukránokkal - én pl Ukrajnában lakom. Persze nincs bajuk velünk, de a helyi média állandóan uszít. Ezt figyeltem meg, más helyeken is: Szlovákiában, Szerbiában stb. Mintha minden problémájukról mi tehetnénk.
2011. jan. 30. 19:56
 17/32 A kérdező kommentje:
A cseheknek ne lett volna bajuk velünk? Szerintem mindig is féltékenyek voltak ránk(pl kiegyezés). A csehek uszították a szlovákokat is a háttérből.
2011. jan. 30. 20:01
 18/32 anonim ***** válasza:
Cseheknek és Benesekének nem a szlovákok kelletek ,hanem felvidék ,hiszen ott volt a sok jó nyersanyag a cseh-morva iparvidékhez.
2011. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
19%

"Nem hallottál még a törzsfejlődésről? A biológia bizonyította már, hogy vannak alacsonyabb, és magasabb fejlettségi szinten lévő rasszok, népek!"

Kérlek, világosíts fel kik lennének azok?

A mongoloidok? Ugyan már! Kína több ezer éves civilizáció! Hol volt akkor Anglia, Németország??? Még a római birodalom sem hozzáfogható!

A negridek? El tudnám képzelni, mivel ott még semmilyen nagy birodalom nem volt. Bár nem tartom valószínűnek.

De ha már ennyire megy a törzsfejlődés, akkor megkérdeznék valamit? A magyarok (tisztelettel) mit csináltak egy évezrede? Csak nem vándoroltak jurtákban, amikor már a tisztes népek rég letelepedtek? Ezzel az erővel mi vagyunk az aljanép. Ill. lehetnénk. Hála istennek azóta eléggé elkeveredtünk az itteni népekkel és mondhatni a germánokkal és a szlávokkal "testvér" nép vagyunk - természetesen genetikailag. Nem kell itt az úsztítás a szlávok ellen.

2011. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%

"Nem hallottál még a törzsfejlődésről? A biológia bizonyította már, hogy vannak alacsonyabb, és magasabb fejlettségi szinten lévő rasszok, népek!"


Kérek egy linket, amelyben hasonló van, mint amit mondasz. Én ilyenről nem hallottam, hogy a hollandok alacsonyabb fajba tartoznának, mint a németek. Aki ezt állítja, az egy hülye.

Amúgy a tudomány meg azt bizonyította, hogy mi mongoloidok vagyunk, és a tragikus az egészben az, hogy én inkább europid lennék, mint mongoloid. Veszélyes az ilyen dolgokkal játszani, mert könnyen visszanyal a fagyi.

És igen, ilyen, hogy a lengyelek nem csehek... Ez egy f@szság, így kollektíven nem lehet ítélkezni. Akkor most nincs egyetlen gyáva ember sem Lengyelországban? Erre alapozod azt, hogy a lengyelek csak elszlávosodtak? Érdekes gondolatmenet, nem is értem, miért nem lettél tudós. A Szent-Korona - Stonehenge - Kufu fáraó piramisa időszámítás mellett a te téziseid is megállnák a helyüket.


Másrészt: amikor a szlovákok megtámadták a magyarokat, az miért nem volt bátor dolog? Ők is ugyanúgy harcoltak a világháborúban. Szóval minden háborúindítás bátor dolog. Mellesleg ismerek egy magyart, aki elfutott a kudarc elől, előtte pedig nagyképűen küldte halálba a katonákat. Amikor pedig a számonkérés volt, ő bizony sarkon fordult, 13 tábornokát otthagyta koncnak, és ő élte a maga kis életét, igaz, hogy ezután még mondta a téziseit, de már nem nagyon számított.

Igen, Kossuthról beszélek. Akkor most kollektíven mondhatom azt, mint brit állampolgár, hogy a magyarok gyávák?

NEM. Ilyenről szó sincs, ezeket mondogatni önámítás, magasabb és alacsonyabb fajról meg nincs nagyon értelme beszélni. Elhiszed, hogy ha Egyiptom kapna technológiát az USA-tól, akkor ők is kifejlesztenék a maguk kis high-tech hadseregüket, és mennének Izrael ellen? Minden azon múlik, hogy hol vagy. Ha van kukorica, akkor azt eszel. Ha nincs kukorica, akkor búzát termesztesz. De látod, hogy ott a vas. Akkor hadsereget szervezel, és megvered a búzatermesztőket. Akkor most a búzatermesztők hülyék, és alacsonyabb rendűek???

2011. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!