Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi Szlovákia történelme?

Mi Szlovákia történelme?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 14:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező ha megadod a számodat elküldöm sms-ben. :D
2011. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 bumbi02 ***** válasza:
76%

mennek itt a poénkodások... de ez a kis fiatal állam, a nagy ezeréves magyarországot gazdaságilag beelőzte.. pl az államadóssága a gdp 34%a csak.. (a mienk 70-80 közt valahol)..az egy főre eső GDP-je 17-18 000 (a mienk 12-13 000 között valahol)..2009.ben bevezették eurót (nekünk egyelőre 2020at jósolnak) szlovákia ha jól emlékszem kijutott legutóbbb a VB-re, mig még EB-re se jutottunk ki(legutóbb talán a 80as években?)...


tehát én nem nagyon hangsúlyoznám ki hogy mennyire egy fiatal kis állam , hiszen ez nekünk kissé ciki..

2011. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
35%

Azt is nézd meg,hányan akarták Magyarországot tönkretenni,és még mindig talpon vagyunk!!!

Hálistennek a magyarságtudat is bennünk van még!

2011. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 bumbi02 ***** válasza:
71%

Azt is nézd meg,hányan akarták Magyarországot tönkretenni,és még mindig talpon vagyunk!!!

Hálistennek a magyarságtudat is bennünk van még!


nézzük azt is. aláírom a magyar nép szívós, és mindig talpra állt.. de nem vitatható hogy egy ilyen vicctárgyává tett kis fiatal ország gazdaságilag jóval felettünk van. ergo nem kéne hangsúlyoznunk hogy "idősebb vagyok mint szlovákia"... nem értem hogy miért kell más államokat utálni. pl senkit se érdekel hogy szlovénia mennyire fiatal.. pedig az is 1991be lett független állam.

2011. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

"de nem vitatható hogy egy ilyen vicctárgyává tett kis fiatal ország gazdaságilag jóval felettünk van. "


Dehogy van jóval felettünk! A nyolc éves szoci elqrás következtében vannak olyan területek, olyan mutatók, ahol ideiglenesen megelőzött bennünket, de Magyarország fejlődési lehetőségei ma is sokkal jobbak, mint Szlovákiáé.


"pl senkit se érdekel hogy szlovénia mennyire fiatal.. pedig az is 1991be lett független állam."


Persze, de a szlovénok nem is provokálják állandóan a szomszédaikat. Ellentétben azzal az ellenséges magatartással, ahogyan a szlovákok viszonyulnak a felvidéki magyarsághoz és Magyarországhoz. Te sem fogsz egy idő után udvariaskodni azzal az emberrel, aki folyamatosan téged szid, köpköd, gyaláz, mindenki előtt lejárat, össze-vissza hazudozik rólad.

2011. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
50%

"Szlovákia történelmét elküldöm egy SMS-ben"

Fábry Sándor

2011. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 bumbi02 ***** válasza:
100%

Persze, de a szlovénok nem is provokálják állandóan a szomszédaikat. Ellentétben azzal az ellenséges magatartással, ahogyan a szlovákok viszonyulnak a felvidéki magyarsághoz és Magyarországhoz


Mindkettő oldalon vannak hülyék. Nálunk is vannak akik "lenézik" meg utálják a többi országot, meg náluk is. Ha itélkezel az egész szlovák népről (ami alapból hülyeség) legalább ne a szélsőségesek alapján tedd... Mert ez olyan hogy ők meg azt mondják hogy itt reviziót akar mindenki, meg menetelni (mer láttak két képet a Gárdáról..) te se a szélsőségeseka lapján itéld meg. és szerintem az hogy az államadósságuk harmincvalahány százalék az elég sokat elmond a jövöbeli lehetőségeiről. Míg Magyarországon először 2006-7re jósolták az Eurót, ma már ott tartunk hogy lesz az 2020-25 is..


A patriotizmus az, amikor a saját néped szeretete áll az első helyen. A nacionalizmus pedig az, amikor más népek utálata az elsődleges. /De Gaulle/

2011. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%
A fenti idézet helyesen (szerintem): A nacionalizmus az, amikor a saját néped szeretete áll az első helyen. A sovinizmus pedig az, amikor más népek utálata az elsődleges.
2011. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"Mert ez olyan hogy ők meg azt mondják hogy itt reviziót akar mindenki, meg menetelni (mer láttak két képet a Gárdáról..) te se a szélsőségeseka lapján itéld meg. "


Bumbi, itt a mai szlovák termés, ezúttal a jelenleg legnépszerűbb szlovák ellenzéki párt köréből:


"A Smer rendkívüli ülést akar Magyarországról


Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez a Smer, amelyen felszólítanák a szlovák kormányt, hogy tegyen konkrét lépéseket, és fogadjon el nyilatkozatot Magyarország Szlovákia-politikájáról - jelentette be Robert Fico pártelnök.

"Valaki fegyvereket tisztogat a kerítésünk mellett, mi ezt látjuk, de úgy teszünk, mintha semmi sem történne" - szögezte le Fico. Hozzátette. "Azt akarjuk, hogy a kormány használja ki az összes diplomáciai lehetőséget, amelyekkel az Európai Unió és a NATO tagjaként rendelkezünk."


Robert Fico szerint a kezdeményezés reagálás Orbán Viktor magyar miniszterelnök azon közlésére, hogy a határon túli magyarok az állampolgárság mellé választójogot is kapnak Magyarországon. Szerinte a Smer a tervezett parlamenti határozattal szeretné felrázni Iveta Radičová kormányát, hogy legyen a lehető legaktívabb Magyarországgal szemben, határozza meg pontosan a szlovák-magyar kapcsolatok mai állását, illetve azokat a veszélyeket, amelyeket a mai magyar vezetés politikája jelent Szlovákiára. A Smer úgy véli: határozott fellépésre van szükség Magyarországgal szemben.


Marek Maďarič, a párt alelnöke szerint "nagymagyar" célokat szolgál a kisebbségi nyelvhasználati törvény tervezett módosítása is, amely jelenleg már a parlamentben van. A Smer a rendkívüli parlamenti ülés összehívásához szükséges aláírásokat még a nap folyamán összegyűjti, s azokat pénteken átadja Richard Sulík házelnöknek. Sulíknak ezt követően hét napon belül össze kell hívnia a rendkívüli ülést.


A koalíciós kormány tagja, a Szabadság és Szolidaritás valószínűleg támogatni fogja a Smer kezdeményezését, de a kérdést még megvitatja partnereivel. "Nem vagyok nagy híve annak, hogy mindkét oldalon egyre több olajat öntsünk a tűzre. Ugyanakkor én is úgy gondolom, hogy Orbán Viktor visszafogottabb lehetne nyilatkozataiban. Ilyen szemszögből nézve értem az ellenzék kezdeményezését" - mondta újságíróknak Richard Sulík, a párt elnöke, házelnök."

(MTI)


[link]

2011. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 bumbi02 ***** válasza:
89%

Magyarországot se kell félteni.. meg van a szlovákoknak is az oka az ülésezésre, mert nagy hülyeség ez a kettős állampolgárság. következő az lesz hogy arra hivatkozunk hogy közel fél millió állampolgárunk él ott, akkor mienk az a föld?

amúgy meg ellenzéki párt. magyarországon is van olyan ellenzéki párt akinek van egy két kártyája és azok játsza ki, mert jól hangzik: lépjünk fel a cigánybünözés ellen, a multik ellen stb. egy szük réteget ezzel meg tud fogni.

Fico mondhat ilyeneket, és kezdeményezhet ilyeneket, de már nincs kormányon. Előtte kissé magyar-ellenes politikát folytatott, amit köszönhetünk Orbánnak is (nem lehetett volna 3-4 hónappal később elfogadni azt az állampolgársági törvényt? vagy egyeztetni?)


de kisemberek szintjén, a napi életben nem tudom elhinni hogy a 60 éves Mariska néni a Józsi bácsit azér utálja mer magyar, vagy forditva. Ott is vannak hülyék akik a másikat származás alapján utálják, meg itt is. De nem kell általánositani.Szerintem.

2011. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!