Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Élhetnek ma még az árpádháznak...

Élhetnek ma még az árpádháznak leszármazottjai?

Figyelt kérdés
és ha igen, hogy lehetne felkutatni őket?
2010. ápr. 10. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy élnek, és nagyjából minden jelenkori uralkodóházban megtalálhatók. Ezen kívül sok magyar nemesi család is vissza tudja magát vezetni az Árpád-házra. Felkutatni őket csak annak kell, aki nem lát tovább az orránál.
2010. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Mivel az Árpádház kihalása okozta annak idején a különféle királykeresö csatározásokat, ezért nem élhetnek.
2010. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Csak aférfi ágon halt ki. Női ágon nem igy lehetséges. Azt nem tudom hogyan lehet felkutatni de nagyon érdekes lenne. Legalábbis én szeretem az ilyen dolgokat.
2010. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Nőágon...igen, sőt talán valamelyik másod-harmadszülött fiúnak is élhet leszármazottja.

Nekem is tetszik a gondolat.

Az a baj, hogy már mind nagyon keveredettek vagyunk. Nekem az anyai családfámat a nagyapám nővére a nemzetiszocializmus okán visszavezette, IV. Bélától kaptak nemességet, de egyébként szláv eredetű család. Az apai meg török. Szeretném tudni, hogy csinálta, honnan keresett elő olyan régi papírokat. (Mondjuk ezek szerint én biztos nem vagyok Árpád ivadék.)

Elég csak a színeket megnézni, hol látsz ma olyan antropológiai jegyekkel rendelkező, 150 magas embert, mint az ősmagyarok? Gizella állítólag a maga német génjeivel 170 magas volt a csontjai alapján, és I. László, III. Béla, akik olyan legendásan magasak voltak, mind orosz anyával rendelkeztek. Vagyis a magasságot északról hozták a királynék, az első Árpádok alacsonyak voltak, és ma már mindenki egyre magasabb.

Szval sztem nagy nehézség és tudás, sok munka lenne visszavezetni a családfát, ráadásul semmiben sem hasonlítana az illető a nagy királyokra.

2010. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Mért lenne jó ha felkutatnád öket, aranyeső essne ha taliznál velük?
2010. ápr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

igen van..barátom ősi árpádháza leszármazottja.

Nem vicc pedig tényleg ,akár elhiszi akár nem valaki.pedig tényleg igaz.


21/L

2010. ápr. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Jelentem, igen. :) A férjem százharmincvalamennyi, én 50-60 leányági őssel rendelkezem. A kislányunk szinte az összes történelmi uralkodóházzal rokon. Mit szeretne tudni?
2010. ápr. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Történelem, 5. osztály:

Az Árpád-ház 1301-ben kihalt.

2010. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az Árpád-ház 1301-ben kihalt."


Nézd meg jobban azt a családfát!

2010. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
csak apai ágon:)
2010. ápr. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!