Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ma még élnek a Romanovok,...

Ma még élnek a Romanovok, vagy azok leszármazottjai?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
igen
2011. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok leszármazottjuk él. Pl az angol királynő férje, II Miklós cár ükunokája, így a királynő összes gyereke és unokája Romanov leszármazott.

A dán királynő dédanyja is Romanov volt, így ő családja is Romanov leszármazott.

2011. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze férfi ágon is vannak Romanov leszármazottak.

pl:

[link]

2011. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég terebélyes a család. A forradalom alatt pedig csak a cárt, a cárnét és a gyerekeiket végezték ki.
2011. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
93%

Elsőnek : II.Miklósnak nemhogy ükunokái, de unokái sem voltak, mivel mind az öt gyermekét megölték vele együtt és a feleségével 1918.július 18-án Jekatyerinburgban.

Utolsónak : nem csak a cárt és közvetlen családtagjaikat végezték ki a forradalom alatt, az más kérdés hogy sokaknak sikerült külföldre menekülniük, mint a cár anyjának, Marija Fjodorovnának (eredetileg dán hercegnő) és két húgának, Olgának és Kszenyijának.

A dán királynő szépapja volt I. (!)Miklós cár.

Mindenkinek azt ajánlom, hogy böngésszen a wikin és nyitogassa le az egyes uralkodók őseit a lap alján.

2011. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez első csak annyit írt, hogy igen. Nem csak a wikit kéne olvasni, hanem ezt is amire reagálsz.

Miért lényeges, hogy a dán királynő szépapja ki volt, ha már a dédanyja is megfelel a kérdésnek?

2011. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Bocsánat, félrenéztem, nem az elsőnek, hanem a 2.-nak írtam, csak ugye itt nem látod az előzőeket, ha választ írsz.Én konkrétan egy cárra gondoltam, hogy milyen fokon áll vele rokonságban a dán királynő, nem csak egy nagyhercegre vagy nagyhercegnőre.Ezért került képbe I.Miklós.
2011. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés Romanovokra vonatkozott!

Ha te elnézheted, akkor más is! Első vagy második - kérdésre és Miklósra pont ugyanaz a hiba.

2011. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!