Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidók csináltak valamit,...

A zsidók csináltak valamit, hogy Hitler annyira ki volt borulva rájuk, vagy csak a nácik voltak gonoszak és ok nélkül gyilkolták őket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Illene tudnod hogy a zsidók(felsőbb réteg nem a paraszti) komoly veszélyt jelentettek a világra és befolyásolták a gazdasági hatalmakat is, próbálta őket kipucolni minél több helyről hogy ne tudják irányítani annyira a pénzt.
2011. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok, nem igazán foglalkoztam ezzel a kérdéssel, csak most megakadtam rajta.

Nemrég kezdtem el azt a nézetet vallani, hogy mindennek van oka és következménye, így tehát ha valami baja volt velük, akkor annak is biztos voltak okai.

2011. máj. 6. 16:36
 3/13 A kérdező kommentje:
És már nem jelentenek veszélyt? Hitler megállította őket?
2011. máj. 6. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nézd meg pár képen a mélyen tisztelt Adolf bácsit és rájössz, hogy elmeháborodott volt. Az elmebetegek tetteire pedig nincs magyarázat. És még mielőtt valaki kitalálná nem vagyok zsidó, nem védem őket, sőt egyáltalán nem érdekelnek, de a nácikat kifejezetten utálom.
2011. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Az antiszemitizmus, ugyanúgy mint a cigányok iránti ellenszenv, nem puszta előítéletekből alakult ki. A zsidók vallása eléggé faji jellegű, lenézik a nem zsidókat, igyekeznek kizsákmányolni azokat akik nem tartoznak hozzájuk, hisz ezt tanítja a "szent" könyvük, a Talmud. Természetesen, mint mindenhol itt is lehetnek kivételek, csak sajnos, akárcsak a cigányoknál, csekély a számuk.
2011. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Hitler eredetileg ki akarta telepíteni a zsidókat, csak a britek nem engedték letelepedni őket Palesztina területén (mármint az akkorin).

Gondolkozott arról is, hogy Madagaszkárra küldje őket, csak a háború akkora már elérte a német határokat.

Ezért döntött a megsemmisítés mellett.


Hogy volt-e mélyebb oka a zsidóellenességnek, például korábban szerzett kellemetlen tapasztalat, azt nem tudom, de elképzelhető.

Viszont a zsidóellenes politika jól jött, amikor a német népet maga mellé kellett állítani. Máskülönben képtelen lett volna a munkást, a tőkést, a középosztálybelit és mindenkit a saját oldalán tudni Hitler.

2011. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Szeretik elfelejteni azt az emberek, hogy nem Hitler és a nácik találták ki a zsidógyűlöletet, ők csak meglovagoltak egy amúgy is létező hullámot, és elősegítették annak terjedését. Ha közelebbit keresünk, ott a Numerus Clausus nálunk, vagy a Dreyfus-ügy. Az első gettóbazárást, csillagviselést pl. több száz évvel korábban a pápák rendelték el. De volt, hogy egész országokból tiltották ki őket (Spanyolország, Anglia, Franciaország).

Nem tudom, hogy Hitlernek volt-e személyes tapasztalata a zsidókkal, vagy csak ő is része volt ennek az általános nézetnek...

2011. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Az antiszemiták általában mind lúzerek, Hitler is az volt, egy nagy két lábon járó csődtömeg, semmi más.
2011. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%
-.-
2011. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Sírva könyörgök, hogy ne innen próbálj tájékozódni.
2011. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!