Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek ha Bizánc még ma...

Szerintetek ha Bizánc még ma is meghatározó nagyhatoalom lenne ha a keresztes hadak nem dúlják fel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jelentéktelen hülye kérdésnek tűnik(főleg amikor manapság mindenki Kínával meg az USA hanyatlásával foglalkozik) de engem őszintén érdekelne a véleményetek. Nemrégiben ugyanis egy kicsit jobban belemerültem Bizánc történelmében és azt vettem észre, hogy ha keresztesek nem avatkoznak közbe, akkor sikerül megerősödnie(már kis Ázsiában is sikerült kisebb teret nyerniük a törökök ellen ismét). Minden jel erre kezdett mutatni. Talán nem ide kellett volna rakni a kérdést, lehet szólni...
2011. aug. 1. 20:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úhh bocs a hibáért :)
2011. aug. 1. 20:36
 2/11 anonim ***** válasza:
A törökök foglalták el 1453-ban. Nem a keresztesek miatt szűnt meg.
2011. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én Medieval Total war 2 Játékban a magyar moddal a Bizánciakkal leigáztam a törököket, az EGyiptomiakat, a mórokat, aztán kezdtem felvonulni a Magyar Kiráylság és Itália államai ellen, de ekkor meguntam a játékot. Ha nem unom meg, akkor valószínúleg igen, nagyhatalom lenne. Bár így is nekem(bizáncnak) volt a legnagyobb serege, ugyhogy katonailag már úgy is nagyhatalom volt.
2011. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20:41

Igen de előtte a negyedik keresztes hadjárat során is elfoglalták. Akkor hullott darabjaira.

2011. aug. 1. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog! Ha nem mennek a keresztesek és a törökök nem igázzák le, akkor sem lenne. Ott különböző népcsoportok éltek és legkésőbb a francia forradalom környékén szétesett volna különböző nemzetekre, de szerintem több mint 80%, hogy még előtte. Tehát nem.
2011. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
A keresztesek már csak a kegyelemdöfést adták meg Bizáncnak. Max ha ők nincsenek akkor 50 évvel tovább bírták volna a törökök ellen és annyi.
2011. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Előbb elvicceltem a választ.

Szerintem, ha sikerül visszavenni Kis-ázsiát, Egyiptomot, és a Földközi-tenger keleti partvidékét( Palesztina, Főnícia) és valahogy sikerül megtaraniuk máig (pl lemészárolják az őslakókat, és benépesítik) akkor a Földközi-tengeren szerintem meghatározóak lennének. Bár hogy a világban meghatározó lenne-e úgy, hogy minden más úgy történik ahogy történt (pl Usa megalakul vagy a Szovjetúnió), akkor szerintem olyan nagyhatalom lehetne mint ma Németország, de világhatalom nem.

2011. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

21:34

Az 1800-as évek elejéig nem számított az etnikai hovatartozás, tehát nem kellett volna a stabilitásért lemészárolni mindenkit.

2011. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ma biztosan nem létezne. Ha a keresztesek nem foglalják el és nem szedik darabokra 1204-ben, akkor talán az oszmán Birodalom kialakulása késett volna némileg, de más aligha változott volna a történelem menetén. Bizánc a 12. század végén már eléggé rozoga volt, ezért is tudták a keresztesek végül elfoglalni.


Bizánc fejlődését II. Baszileiosz császár fordította rossz irányba, amikor feladta a keleti területek visszaszerzésének és az iszlám elleni háborúnak a korábban sikerrel követett politikáját, és ehelyett a Balkánon kezdett háborúzgatni. Pedig Bizánc a 11. század első felében akár az egész Szentföldet is visszafoglalhatta volna, és akkor később a nyugati kereszteseknek semmi keresnivalójuk nem lett volna arrafelé, keresztes háborúk sem lettek volna, és a törökök sem alapítottak volna később olyan hatalmas (vagy egyáltalán bármilyen) birodalmat, amely Bécs kapujáig terjesztette ki a határait.

2011. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy a nagy fr. forr. idején vagy később szétesett volna, hiszen akkor a mai Töröko.-nak is szétkellett volna. Sőt még attól nagyobb lenne, mert Görögo. mindenképpen beletartozna. Tehát ha mondjuk a justinianusi határokra gondolsz, akkor igen, de a mai Kis-Ázsia és Görögo. területe (egész történelme során ezek a területek voltak a biztos pontjai) szerintem ugyanolyan vagy még jobb eséllyel maradt volna egyben, mint Töröko.
2013. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!