Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek ha Bizánc még ma...

Szerintetek ha Bizánc még ma is meghatározó nagyhatoalom lenne ha a keresztes hadak nem dúlják fel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jelentéktelen hülye kérdésnek tűnik(főleg amikor manapság mindenki Kínával meg az USA hanyatlásával foglalkozik) de engem őszintén érdekelne a véleményetek. Nemrégiben ugyanis egy kicsit jobban belemerültem Bizánc történelmében és azt vettem észre, hogy ha keresztesek nem avatkoznak közbe, akkor sikerül megerősödnie(már kis Ázsiában is sikerült kisebb teret nyerniük a törökök ellen ismét). Minden jel erre kezdett mutatni. Talán nem ide kellett volna rakni a kérdést, lehet szólni...
2011. aug. 1. 20:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nem értek egyet azzal, hogy a nagy fr. forr. idején vagy később szétesett volna, hiszen akkor a mai Töröko.-nak is szétkellett volna. Sőt még attól nagyobb lenne, mert Görögo. mindenképpen beletartozna. Tehát ha mondjuk a justinianusi határokra gondolsz, akkor igen, de a mai Kis-Ázsia és Görögo. területe (egész történelme során ezek a területek voltak a biztos pontjai) szerintem ugyanolyan vagy még jobb eséllyel maradt volna egyben, mint Töröko."


Én sem értek egyet vele, csupán azért, mert a törökök így is- úgy is legyalulták volna.

2013. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!