Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetne korlátozni a...

Hogy lehetne korlátozni a bevándorlást Nyugaton?

Figyelt kérdés

Nekem nem a bevándorlókkal van a bajom, hanem azokkal, akik feketén dolgoznak, vagy egyáltalán nem is dolgoznak, nem integrálódnak. Ezek ellen mit lehetne tenni? Ki hogyan képzeli el? Én nem vagyok jártas a jogi ügyekben, de azért leírom, hogy szerintem mi lenne a jó megoldás.

Én így tudnám elképzelni: állampolgárságot semmilyen külföldinek nem adnék, legfeljebb ha politikai/vallási üldözött, vagy hontalan, de CSAK akkor, és azt is CSAK úgy, ha ezt bizonyítani is tudja. A munkavállalást munkavállalói vízumhoz kötném, ez eleinte 1 hónapra lenne érvényes. Csak olyanoknak adnék, akik valamilyen értelmiségi munkát képviselnek, azaz közönséges bolti eladó ezzel nem lehetne senki. Ha egy hónap után minden rendben volt az illetővel, semmi gyanús dologba nem keveredett, lehetőséget kapna, hogy 3 hónapra hosszabbítsa a vízumot. 3 hónap múlva, ha minden rendben, 6 hónapra, majd 1 évre, 2 évre, ez után 2 évente érvényesíttetném. Abban az esetben, ha bármi bűntényt követett el, és ez be is van bizonyítva, a bűntény súlyosságától függően 10 évre - életfogytig kitiltanám az országból. Ha feketén dolgozik, vagy nem dolgozik, szintén kitiltanám 10 évre. Ha nem fizeti az adót és a TB-t, akkor szintén.

Az újonnan érkezett bevándorló választhatna egy várost, és hogy körülbelül milyen típusú házban szeretne lakni. A kormány ezt figyelembe véve elhelyezné őt valamelyik, eladásra szánt házban, amelyre hitelt biztosítana a bevándorló számára. Ha az összes törlesztőrészletet és kamatot kifizette, természetesen a saját háza lenne. Ha a bevándorló nem tudná fizetni a hitelt, a kormány elvenné a lakást, a bevándorlót pedig elhelyezné egy olcsóbb lakásban, hitelre. Ha ezt a házat is elveszíti, kapna egy utolsó lehetőséget, de előtte írásban figyelmeztetné, hogy a következő alkalommal az állam kiutasítja. A bevándorlókat úgy helyezné el, hogy lehetőleg minél távolabb éljenek egymástól. A gyülekezési jogot annyiban korlátoznám, hogy nem szervezhetnek semmilyen felvonulást a saját kultúrájuk/vallásuk miatt. Így például a muszlimok nem tarthatnának felvonulást ha valami vallási ünnepségük van, de otthon természetesen mindenki gyakorolhatná a sajátját.

Ha a bevándorló tisztességesen él és dolgozik, és minden szabályt betart, akkor a 7 év után megkapná a szavazati jogot, továbbá minden jog, ami az állampolgárokat megilleti, őt is megilletné.

Ez a rendszer hogy működne, illetve ki hogy képzeli el, mi lenne a megoldás?


2011. aug. 20. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
25%
baltával
2011. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

"Hogy lehetne korlátozni a bevándorlást Nyugaton?"


Úgy, hogy ha nagyon elszaporodnának a debil szélsőjobbosok, akkor kilobbiznák.


Ettől kezdve pedig Európa hanyatlana, mert bevándorlás nélkül nem tudná fedezni a munkaerőszükségletét, így a gazdasági versenyben hamar lemaradna a nyitott országoktól (pl. USA).

2011. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Hol érdekel minket az a tróger nyugat?
2011. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Le lehet zárni a határokat, és senkit se beengedni. De ahogy már leírták, ez gazdaságilag nem lenne előnyös.
2011. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem a bevándorlással van baj, hanem az iszlámmal. Érdekes a hinduk, ateisták, sintóisták, buddhisták semmi zűrt nem csinálnak... Nagyon érdekes. Nem a bevándorlást kéne korlátozni, hanem erősen szűrni. És minimum létre kéne hozni egy olvasztótégelyt, ahogy az USA-ban van, mert az integráció európai módja nem igazán válik be.
2011. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Annyit hozzátennék, hogy az USA-ban nem fizetnek ennyi segélyt, mint Európában, magyarán nem szaporítják a lusta, káros embereket. Ezt is meg kellen fontolni itt, Európában. Nem szégyen tanulni az USA-tól.
2011. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Nos, legyen úgy h ez a te "törvény javaslatod" :)

Az enyém:

Elsőnek is ha európára gondolsz akkor a nyugat alatt Európai Uniót értünk. Állampolgárság megszerzését én hagynám a mostani rendszert azaz ha valaki állampolgárságot szeretne az 5 évig bejelentett lakhelye és munkája legyen, ezzel szembe eltörölném a politikai/vallási üldözési jogcímen igényelhető állampolgárságot, mert ha még emlékszel úgy 2-3x a magyar cigányok próbálkoztak politikai menekültséggel Kanadában... vagy az Arab tavasz miatt ezrével menekülő emberek politikai menekült státusszal amit természetesen jogosan alá is tudnának támasztani, ezért törölném el. A hontalanságot viszont csak az újszülötteknél engedélyezném akit v akiket a szülei/k a kórházban hagytak, viszont felnőtt korban már ez nem lenne érvénybe mert ez kis kapu lenne a könnyen megszerezhető állampolgárság felé, mert ha egy 3. országbeli lemond az ottani állampolgárságáról akkor könnyen megszerezné itt, ezért nem. Egyszóval ha valaki állampolgárságot akar dolgozzon meg érte. Munkavállalást szintén vízumhoz kötném ezzel egyet értek, de én csak annak adnék aki hiány szakmából van végzettsége és csak abban helyezkedhet el, és én elsőnek 3 hónapra tenném az érvényességét aztán fél évre egy évre és az állampolgárság megszerzéséig 2 évente kellene megújítani. Egyet értek ha bűncselekményt vagy ha kiderül hogy nem fizeti az adót vagy bármi komolyabb szabálysértést követett el az állampolgárság megszerzéséig, a bűntettől függően börtönbüntetés az érkezett országban és veled egyet értve 10-től végleg kitiltási fokig tenném. Azzal a javaslatoddal hogy a kormány biztosítson a bevándorlónak lakást meg a hitelét ebbe semmi logikát nem látok, sőt ez hátrányos megkülönböztetés érné nem a bevándorlót hanem az őshonos állampolgárságot amíg neki saját erőből kell házat vennie, addig a bevándorlóknak házat biztosít az állam ? nem! noh meg ha a bevándorló nem fizeti a hitelt akkor az államnak kell, és még azt is az állam finanszírozza mikor államadósságban úszik ? nem! Miért választanád el őket? ha normális tisztességes bevándorlók akkor nyugodtan éljenek/szórakozzanak együtt. A gyülekezési jogot hagynám ahogy van, sőt lehet hogy kibővítem alanyi jogra... hogy nem csak a bevándorló de az őshonos állampolgár is akkor, ott és ahányan akarnak csoportosuljanak. Felvonulást, kulturális fellépést én engedélyezném, természetesen nem az egész városban/országban hanem csak egy kijelölt helyen és csak ott. A szavazati jogot én hagynám a mostani rendszerben hogy 5 év múltán az állampolgársággal együtt kapná meg a bevándorló. Egy újítást tennék bele, azt hogy azok az emberek akik az EU-ba be akar jönni az rögtön kerüljön be egy úgy nevezett ellenőrzési listára ahol ellenőrizni lehet a tevékenységét az állampolgárságáig. Én így képzelném el :)


Üdv: LBeckett

2011. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és egyetértek veled, utolsó, a Te verziód még jobb. Lehet, hogy nem tökéletes az elképzelésem, de mondom, hogy nem jogi pályán mozgok, egyszerűen csak leültem a gép elé, és leírtam, ami eszembe jutott. Egyébként várok még elképzeléseket...
2011. aug. 20. 19:16
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenesetre egy dolog biztos, a mostani rendszer nem jó, legalábbis nézzétek meg, mi történt Párizsban kb 5 éve... (ha jól emlékszem, akkor voltak azok a nagy összetűzések)
2011. aug. 20. 19:18
 10/22 anonim ***** válasza:
14%

„Hogy lehetne korlátozni a bevándorlást Nyugaton?”


Itt már nem csak a bevándorlást kéne korlátozni (~0-ra), hanem az eddig jöttekkel is kezdeni kéne valamit. Ez a nehezebb dolog, de ezt előre lehetett tudni.

2011. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!