Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetne korlátozni a...

Hogy lehetne korlátozni a bevándorlást Nyugaton?

Figyelt kérdés

Nekem nem a bevándorlókkal van a bajom, hanem azokkal, akik feketén dolgoznak, vagy egyáltalán nem is dolgoznak, nem integrálódnak. Ezek ellen mit lehetne tenni? Ki hogyan képzeli el? Én nem vagyok jártas a jogi ügyekben, de azért leírom, hogy szerintem mi lenne a jó megoldás.

Én így tudnám elképzelni: állampolgárságot semmilyen külföldinek nem adnék, legfeljebb ha politikai/vallási üldözött, vagy hontalan, de CSAK akkor, és azt is CSAK úgy, ha ezt bizonyítani is tudja. A munkavállalást munkavállalói vízumhoz kötném, ez eleinte 1 hónapra lenne érvényes. Csak olyanoknak adnék, akik valamilyen értelmiségi munkát képviselnek, azaz közönséges bolti eladó ezzel nem lehetne senki. Ha egy hónap után minden rendben volt az illetővel, semmi gyanús dologba nem keveredett, lehetőséget kapna, hogy 3 hónapra hosszabbítsa a vízumot. 3 hónap múlva, ha minden rendben, 6 hónapra, majd 1 évre, 2 évre, ez után 2 évente érvényesíttetném. Abban az esetben, ha bármi bűntényt követett el, és ez be is van bizonyítva, a bűntény súlyosságától függően 10 évre - életfogytig kitiltanám az országból. Ha feketén dolgozik, vagy nem dolgozik, szintén kitiltanám 10 évre. Ha nem fizeti az adót és a TB-t, akkor szintén.

Az újonnan érkezett bevándorló választhatna egy várost, és hogy körülbelül milyen típusú házban szeretne lakni. A kormány ezt figyelembe véve elhelyezné őt valamelyik, eladásra szánt házban, amelyre hitelt biztosítana a bevándorló számára. Ha az összes törlesztőrészletet és kamatot kifizette, természetesen a saját háza lenne. Ha a bevándorló nem tudná fizetni a hitelt, a kormány elvenné a lakást, a bevándorlót pedig elhelyezné egy olcsóbb lakásban, hitelre. Ha ezt a házat is elveszíti, kapna egy utolsó lehetőséget, de előtte írásban figyelmeztetné, hogy a következő alkalommal az állam kiutasítja. A bevándorlókat úgy helyezné el, hogy lehetőleg minél távolabb éljenek egymástól. A gyülekezési jogot annyiban korlátoznám, hogy nem szervezhetnek semmilyen felvonulást a saját kultúrájuk/vallásuk miatt. Így például a muszlimok nem tarthatnának felvonulást ha valami vallási ünnepségük van, de otthon természetesen mindenki gyakorolhatná a sajátját.

Ha a bevándorló tisztességesen él és dolgozik, és minden szabályt betart, akkor a 7 év után megkapná a szavazati jogot, továbbá minden jog, ami az állampolgárokat megilleti, őt is megilletné.

Ez a rendszer hogy működne, illetve ki hogy képzeli el, mi lenne a megoldás?


2011. aug. 20. 15:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

19:18


"Mindenesetre egy dolog biztos, a mostani rendszer nem jó, legalábbis nézzétek meg, mi történt Párizsban kb 5 éve..."


5 éve. És most miért nem történik ott semmi? Mégsem a "rendszer" rossz? Csak azért kérdezem, mert az elmúlt 5 évben nem volt semmiféle rendszerváltás Párizsban.

2011. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

„Mégsem a "rendszer" rossz?”


Biztos megjavult, mi?

2011. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A kérdező nem ideológiai rendszerről beszél hanem működési rendszerről...


L.Beckett

2011. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Úgy bírom, amikor Magyarországról akarják korlátozni a nyugati bevándorlást.
2011. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mit bírsz benne?
2011. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy jobban aggódnak, mint Nyugat-Európában, amikor Magyarország lakosságának 2%-a bevándorló, Hollandiának meg 20%.
2011. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekünk sem teljesen mindegy hogy mi folyik ott Nyugaton.
2011. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

18:24


Tényleg nem. Ha Nyugat-Európa kevesebb ázsiait és afrikait enged be, akkor több magyart fog elszívni.

2011. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nyilván nem így értettem.
2011. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne hagyni, hogy elszívják.
2011. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!