Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e társasházban korlátozn...

Lehet-e társasházban korlátozni a dohányzást saját erkélyen és nyitott folyosón?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédunk a szobák melletti erkélyen, a másik a lakás másik oldalánál lévő nyitott folyosón dohányzik (kb. óránként). Ha nyitva van az ablakunk, a dohányfüst pillanatok alatt szétterjed a lakásban. Mi nem dohányzók vagyunk. Nagyon zavaró, mert olyan szag van a lakásban, mint a hamutartóban, nem beszélve arról, hogy passzívan sem szeretnék dohányozni. Szellőztetni csak úgy lehet, ha őrzöm az összes ablakot egyszerre. Ez nyáron megoldhatatlan feladatnak tűnik, amikor az ember tartósan kinyitná az ablakokat, mert ha nem teszi, 28-30 fok van a lakásban. Így éjszaka sem tudok szellőztetni, ami a nyugodt alvást is hátráltatja.

A társasházban többet kifogásolják a homlokzatra szerelt légkondikat (elvileg nem lehet odatenni). Nekünk egyelőre nincs ilyenünk, de lehet, hogy nem lesz más lehetőségem, ha nem akarok megsülni/megfulladni?


Van-e bármilyen lehetőség arra, hogy a nem dohányzó lakók korlátozzák a társasház folyosólyán, udvarán, erkélyein a dohányzást?


2010. jún. 8. 12:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Ott van például az értelmes emberi szó, vagyis ha normálisan megbeszélnéd vele, hogy bejön a szag, és téged ez zavar, lehet hogy szívesen elmegy máshová dohányozni, csak neki meg sem fordult a fejében, hogy máshová megy be a szag.
2010. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Hozzáteszem,hogy én évekig dohányoztam,és tudom milyen problémával küszködsz.Egyetlen egy megoldásod van,hogy megkéred a szomszédodat,hogy ne cigizzen ott ahol eddig bagózott,bár most megmondom neked,hogy nem fog örülni a kérésednek,(jogosan) A legtöbb dohányos a saját lakásában nem dohányzik,ezért használják a folyosót vagy az erkélyt..Ezt meg megteheti,hiszen a saját portáján ott füstöl ahol akar..Én sem szeretem a cigifüstöt,főleg ha megyek az utcán,és előttem bandukoló cigifüstje a pofámba jön,de nem szólhatok neki,hogy dobja el,mert a levegő helyet a füstöt szívom..Ha már a saját otthonukban sem lehet bagózni akkor hol??Őszintén megmondom,hogy én sem szaladnék le az utcára a 10-dik emeletről óránként,hogy cigizhessek...Más megoldást keress,mert ha szólsz csak te leszel a rossz szomszéd..Evvel az erővel bárki átrohanhatna a szomszédjához,mert pl: állandóan sír a gyerek(van akai ezt nem bírja),vagy állandóan pörkölt szagú az egész ház,vagy állandóan szól a zene...
2010. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pontosan azért kérdeztem a véleményeket, mert én is tudom, hogy a saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar, és gyakorlatilag a szomszédja jóindulatára van bízva. Én egyébként maximálisan igyekszem alkalmazkodni, és nem hinném, hogy nagyon elviselhetetlenül kötözködő lennék, kedves második. Ezt pl. az én 82%-om is mutatja, szemben a te 17-eddel. És igen, nagyon zavar a füst. Egyrészt utálom a szagát (szerintem ehhez pl. jogom van, ha bele nem is szólhatok mások életébe), másrészt ha tüdőrákot akarnék kapni, akkor talán magam is dohányoznék.
2010. jún. 8. 12:44
 4/32 A kérdező kommentje:

Milyen megoldást?

Mert a legutóbbi lakógyűlésen többen kifogásolták a légkondik zúgását, meg hogy ronda a homlokzat tőlük. Engem nem zavar mások légkondija, de érthető, hogy szeretnék normális levegőt a lakásomban.

Ha szólok a dohányzásért, rossz szomszéd leszek, ha százezreket költök légkondira (hogy ne kelljen cseszegetnem a szomszédot a dohányzás miatt), akkor mások szerint leszek rossz szomszéd.

2010. jún. 8. 12:48
 5/32 anonim válasza:
20%
Költözz kertes házba,egy falu végén.vagy a Hortobágyon,mindentől 40-50 km-re vegyél egy tanyát.És tiéd lesz a világ
2010. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
szép szó, ha nem érti birtokvédelmi eljárás a jegyzőnél ;)
2010. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%

Na ja! Megint jön az, hogy irtsuk ki a dohányosokat!

Ugyebár a dohányos ember nem is ember!

Mit szólnál ahhoz, ha az a dohányos arra kérne, hogy ne használj parfümöt, dezodort, öblítőt, mert nem bírja a szintetikus illatosítókat? Vagy ahhoz, hogy este csak csukott ablaknál nézz TV-t, mert zavarja a hangja?

Dohányos vagyok, de nem fogyasztok alkoholt! Akkor a szomszédok ne igyanak, mert ugyebár a szesz párolog, és bejön a szobámba az alkoholgőz?

Társasházban elkerülhetetlen, hogy a szomszédból(-tól) "illatok" terjedjenek! (utalom a tokfőzeléket, az illatát is, mégsem tilthatom meg nekik, hogy azt főzzenek!)

Szép szóval megkérheted, hogy próbáljon odafigyelni dohányzáskor, hogy lehetőleg úgy válassza meg a dohányzás helyet, hogy az minél kevésbé zavarjon másokat!

2010. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
4%
tökfőzeléket akartam írni! Bocsi!
2010. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%
A saját erkélyén dohányozhat, mert az a lakáshoz tartozik, de a folyosón, lépcsőházban (és a közös helyiségekben) szerintem nem.
2010. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy bárkit is ki akarnék írtani!

Feltettem kulturáltan egy kérdést.

Majd részletesen kifejtettem, hogy bár tehetnék légkondit az ablaka alá, hogy ő meg a zaj miatt ne tudjon aludni, de nem teszem, csak ha muszáj lesz.

Addig is továbbra is keresem azt a megoldást, ami mindkettőnknek jó. Mert az ő dohányzik, én szívom a füstöt megoldás nekem nem jön be.

2010. jún. 8. 12:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!