Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tanítják másképp a...

Miért tanítják másképp a történelmet szlovákiábant mint ahogy történt? Miért tanítják a diákokat magyargyűlöletre? Miért tanítják, hogy ők ezer évig rabszolgák voltak? Mi sem tagadjukle a Habsburgokat

Figyelt kérdés

Mint ha nem is lettek volna része Magyarországnak úgy kezlik a történelemt.

Azt megértem,hogy a szloovákok lakta területet elcsatolták,de ahol magyrok élnek azt miért?

Úgy beszélnek rólunk,mint kegyetlen elnyomókról miközben gyakorolhatták a vallásukat,a szokásaikat,a nyelvüket ami akkor vált el a csehtől amikor még hozzánk tartoztak.

Jobban jártak velünk,mint a franciákkal-lásd:baszkok.

Arról megfeledkeznek,hogy Tótnak hívták magukat?

Meg ősszlovákokról beszélnek akik a Kárpát-medencében életek és mi kitúrtuk őket.Meg,hogy tőlük vettünk át minden műveltséget? Akkor még nem is voltak szlovákok csak szlávok.Mi viszont mindig is magyaroknak hívtuk magunkat. De ha voltak ősszlovákok akkor a hunok is magyarok meg az avarok is azok.

Tudom,hogy sok helyen találtak korabeli szláv leleteket,de az még nem szlovák.

És mi van azzal a tézissel,hogy azért is tudtunk olyan "könnyen" letelepedni,mert akkoriban sokal szárazabb volt a klíma,aszályosabb hiszen ugyanebben a korban nevezték e Grönlandot is Zöld-nek mert melegebb volt következés képpen innenen medencéből meg elmnetek az emberek a hegyekbe a jobb feltételek miatt?



Félneka magyar autonómiától nehogy egy olyan terület ahol nem szovákok laknak egy másik országhoz kerüljön,de az rendjén vagy,hogy magyarországtól elvesznek e gyterületet ahol nem magyarok élnek. (?)

Lehetne bennük több empátia is.


Miért keltik rossz hírünket nemzetközi szinten? Miért akarnak ártani nekünk?

Nem tudnánk békében élni?


Azért ide írok,mert nem találtam történelmet.


2009. ápr. 18. 16:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Azt lefelejtettem, hogy velünk ezt így tanították középsuliban, szóval....
2009. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos minden nép valamilyen szinten ezt teszi: fényezi a saját történelmét. A magyar történelemben is van nem 1-2 olyan korszak, ami nem úgy zajlott le, ahogy az a töri könyvekben szerepel. Minden egyes országnál így van ez. Egy nép sincs, amelynek nem lenne olyan tette, amit legszívesebben a szőnyeg alá söpörne...ez megnyilvánul a töri oktatásban.
2009. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

21:22

Igen, és Hunyadiéktól meg tele volt a gatyójuk,

ugyanúgy a cseheknek is...

2009. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ahány ország annyi nézete a történelemnek.

A törökök is fényezik magukat ahogy más is.Az oszmán birodalom is sokakat elnyomott nem is büszkélkedik vele.

Ahogy az USA az indiánokkal,angli a gyarmataival,Ausztráli,Kína Oroszország stb.


De amikor ennyire egyértelmű a helyzet,mint a Mo és Szlovákia esetében az más.

Idővel azt,fogják mondani a külfüldi túristáknak,hogy sosem volat a Mo része??


Akkor sem érte a másik bemocskolását. Mi sem sározzuk be a törököket. Akkor ők(szlovákok)minket miért?


Szlovák barokk,Mo részeként. Én olyat is hallottam,hogy a magyar építésű házakra,műemlékekre mondták túristáknak,hogy szlovák építészeti stílus. Furcsa,hogy hazánk is tele van vele.

Ilyetén ellopnak valamit tőünk. Mi sem mondjuk,hogy a knédli magyar kaja.

Tv-ben(Travel tv) már mondták,hogy a gulyás az tradicionális Cseh étel.


Azt még megértem,hogy mindehol másképp szemlélik a történelmet,de nem a másik rovására kell azt bemutatni.

2009. ápr. 20. 19:11
 15/23 anonim ***** válasza:
Igazad van kedves kérdező! Szerintem ez tiszta politika, azért csinálják a szlovákok.
2009. máj. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
77%
Sok mindent másképp tanítanak,mint ahogyan az van. De nem baj mindenki a józan eszére hallgat ugye? De nem kell itt siránkozni, amikor maga magyarország szavazott "annak idején nemmel" szóval ez van, én szlovákiai magyar vagyok- és bizony nem csinálok problémát Slotából o ilyen, nekunk meg itt van Duray, Csáky ugyanaz pepitában. Nekem az jobban fáj, hogy úgymond a "saját népem, nemzetem, hazám" kirekesztett, de ami a legjobb, hogy megkérdezik tolem, hogy honnét tudok ilyen szépen magyarul, na attól falnak tudnék menni. Nem nehéz Magyarországon magyarnak lenni, próbáljátok meg egy olyan országban, ami tiéd, de még sem az, és nap mint nap bizonyítani kell. És kedves magyarországi magyarok - szálljatok már le a foldre és nézzetek magatokra- nem ti vagytok a világ kozepe mégha ott is éltek (élunk). Ugyanúgy ahogy mások gyulolnek minket, ugyanezt tesszuk mi is, csak persze konnyebb "más szemében a szálkát, mint a sajátunkban a gerendát".
2009. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Aki nem tudja,hogy te szlovákiai magyar miért beszélsz ilyen szépen magyarul az hülye,rendkívül buta.

Nem a szálkáról me g a gerendáról beszélek.


a másik bemocskolásáról

némi valós és sok kreált dologgal

2009. jún. 4. 20:34
 18/23 anonim ***** válasza:

1,Slota háromszor nősült (első felesége magyar volt), három gyermeke van.Szerintem ez neki egy jó reklám,hogy felhívja magára meg a pártjára a figyelmet.

2,Szlovákiának nincs nagy múltú történelme:

A mai Szlovákia területén a szlávok története csak 15 évszázadot ölel fel, és a szlovákokról mint önálló etnikumról a 10. századtól kezdve lehet beszélni.

Európa és bizonyos korszakokban Eurázsia is egységes földrészt alkotott, ahol a kultúrák és népek találkoztak egymással. Ha az államiság elvéből indulunk ki, akkor Szlovákia története két államkeretben játszódott le - a történelmi Magyarország és Cseh-Szlovákia állami keretei között. Ennek ellenére Szlovákia története nem azonos ezen államok történetével.Egy szóval mese a holdon.

2009. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A mai Szlovákia területén a szlávok története csak 15 évszázadot ölel fel, és a szlovákokról mint önálló etnikumról a 10. századtól kezdve lehet beszélni. "


Tévedés, legfeljebb a 17-18. századtól. Az ellenreformáció hozta létre a szlovák nemzetet főleg német, magyar, cseh, lengyel elemekből. Nem éltek itt sem ősszlovákok, sem szlávok, a régészek semmi nyomukat sem találták. A Felvidéket ÉNY felől, német telepesek kezdték benépesíteni a 13. századtól kezdve. Erre utal a szlovákok magyar elnevezése, a tót név is (teut, azaz teuton, német).

2010. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam,hogy a mai Szlovákia nxugati,észal-nyugati részét lakták szlávok,legalábbis nagyobb számban.

A Szlovákia kelet felén álló városokat már a magyarok vagy az általu oda telpített németek alapították jobbárra.

Olvastam,arról is van írásos emlékünk,hogy a magyar királyok telepítettek az 1200-as években!!!!!! szlávokat/tótokat a felvidék/Szlovákia/ keleti felébe.


Én olyat is olvastam,hogy a magyarok bejövetel elött és még utána is valamivel a felvidéken hunok laktak.

Idegen történetírók jegyezték le nem magyarok.

Hogy mi igaz nehéz lehet eldönteni.

Nekik is joguk van a történelmük kutatásához.

Viszont arról is olvastam meg nem mondom hol,hogy a mai napig előfordul

2010. aug. 28. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!