Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Manapság az osztrákok hogy...

Manapság az osztrákok hogy tekintenek a magyarokra?

Figyelt kérdés

Értem én arra hogy jó sokáig együtt éltünk az Osztrák-Magyar Monarchiában, innen is ragadt meg a magyarokban hogy "az osztrák sógorok".


De az osztrákok hogy néznek ma a magyarokra, Magyarországra?

Mit mondanak rólunk?

Ők sajnálják a monarchiát?


Vagy milyen véleményen vannak rólunk ha ilyen sokáig együtt "éltünk" 1 birodalomban?


Minden érdekelne!:)


(bunkó hozzászólásokat nem kérek)


2011. szept. 29. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Történelmileg azt hiszik, hogy utáljuk őket.

Annak ellenére, hogy az osztrákok szerint Magyarország a 2. legjobb barátja Ausztriának, inkább zigeunvolk-nak tekintenek minket.

2011. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem emlékeztek a " magyar ne lopj" feliratra? Ki volt teve kint par eve egy boltban, tv-Ben lattam. Egyebkent Nem túlzottan vannak oda értünk. Ők nyugat, mi kelet. Sajnos jogosan nem szeretik a magyarokat. Előítélet megvan bennük, aki tisztességes ne vegye magára...
2011. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sajnos nem túl jó a megítélés. Ha kimész egy boltba, már nem nagyon érezni, hogy lenéznek, az eladók ott természetesen kedvesek, segítőkészek, ha magyar akcentussal szólsz is. Viszont munkavállalóktól (ugye ez már kiszolgáltatott helyzet a magyar számára), onnan sok rosszat hallottam, sok helyen (főleg gyárakban) lenézik a magyarokat, túlóráztatják őket keményen, mindenben hátrányt szenvednek az osztrákokkal szemben, pl leépítésnél is. De ez az egész szerintem igazából cég- és vezetőség-, főnökfüggő.
2011. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Én csak arról hallottam, hogy irtózatosan rühellik, amikor kimennek egyes magyarok és szétszemetelnek mindent. Mellesleg igazuk van. Vonattal járok be Budapestre és szörnyű mennyre igénytelenek vagyunk, a rákospalotai állomás szinte egy szeméttelep a sok eldobált szir-szartól.
2011. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

21:41-es vagyok

Ja, és az átlagemberről csak annyit, hogy a szomszéd rokonaim, anyám unokatestvérei sem állnak velünk szóba. :D Még nagybátyám temetésére sem jöttek el, csak mert Magyarországon volt a temetés, nem náluk (ő jóban volt mindkét féllel). Alapból elég bunkók voltak velünk sokszor...

2011. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tényleg úgy tartják az osztrákok hogy Magyarország Ausztria 2. legjobb barátja? Miért?


Amúgy tudom, az osztrák az egy igényes nép, adnak a külsőre, nincs szemét az utcákon stb. Többek között ezért is utálom Budapestet (tudom nem csak ott van szemét de felháborító) mert rettenetesen koszos, szemét mindenfele, csak Budapesten 10ezer hajléktalan van.


Az osztrákok Burgenland miatt hiszik azt hogy utáljuk őket?



Amúgy "magyar ne lopj" táblák azért keletkeztek mert a kommunizmus idején 3 évente lehetett kimenni kis időre "külföldre" és Ausztria is az volt és amikor eljött ez az idő, a magyarok elárasztották Ausztriát.

2011. szept. 29. 21:46
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

"Manapság az osztrákok hogy tekintenek a magyarokra?"


Utálattal, újabban, mivel Ausztria gazdagabb, lenézéssel is.


"Ők sajnálják a monarchiát?"


Nem, ők se hülyék.


"Vagy milyen véleményen vannak rólunk ha ilyen sokáig együtt "éltünk" 1 birodalomban?"


Semmi különös. Azt a bizonyos "birodalmat" egy kissé nevetséges, kínos történetnek tartják, nem büszkék rá.

2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A Habsburgok miatt hiszik, hogy utáljuk őket. Egyébként én sem értem, hogy miért lettünk a 2. legjobb barátjuk(egyébként az első Svájc).
2011. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

"Többek között ezért is utálom Budapestet (tudom nem csak ott van szemét de felháborító) mert rettenetesen koszos"


Párizs is van olyan koszos. Róma még koszosabb. Eléggé nyárspolgári szemlélet nagyvárosokat azzal a mércével mérni, hogy mennyire "tiszták". Egy nagyvárosban nem az a lényeg, hogy lehessen a földről enni.

2011. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Én Ausztriában dolgozok egy nagy egészségügyi centrumban. Az osztályvezető a jobbkezének tekint. A munkavállalók zöme bevándorló (vannak Ázsiából, Afrikából, a Balkánról és tőlünk Keletebbre fekvő országból érkezők is). Hozzájuk képest egy magyar nem szimpla sógor, hanem tejtestvér egy osztrák számára.

Az utca embere is kedves mosolyt ereszt meg, ha kiderül, hogy magyar vagyok. Bár csak általánosságokat tudnak rólunk (Plattensee, Gulaschsuppe). A közös történelem ritkán téma (legalábbis az én környezetemben, ami nem humán értelmiségi). A Habsburgokat még sosem hallottam, hogy emlegették volna, még nemrég Ottó halálának hírére sem reagált senki semmit.

2011. szept. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!