Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Manapság az osztrákok hogy...

Manapság az osztrákok hogy tekintenek a magyarokra?

Figyelt kérdés

Értem én arra hogy jó sokáig együtt éltünk az Osztrák-Magyar Monarchiában, innen is ragadt meg a magyarokban hogy "az osztrák sógorok".


De az osztrákok hogy néznek ma a magyarokra, Magyarországra?

Mit mondanak rólunk?

Ők sajnálják a monarchiát?


Vagy milyen véleményen vannak rólunk ha ilyen sokáig együtt "éltünk" 1 birodalomban?


Minden érdekelne!:)


(bunkó hozzászólásokat nem kérek)


2011. szept. 29. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen eléggé koszos Budapest ... :) (sajnos ,törődhetnének többet a tisztasággal. DE igazából ha dúrván veszed akkor Magyarország tiszta hely mivel a falun élők nem nagyon szemetelnek, csak ott látsz több szemetet ahól főút van , vagy pedig Budapest környéki településen) DE VISZONT!!!!

Buda nagyon tiszta és gyönyörű hely .... És naturban Budapest Europa egyik legszebb városa

2011. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az átlag osztrák ugyanúgy mint az átlag magyar..vagyis közömbösen.
2011. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó hozzászólót tudom megerősíteni.

Mint a többi ország, 1989 előtt sajnáltak minket. Mint szomszéd, próbáltak segíteni, biztos volt ebben szerepe a közelségnek, az ismertségnek a monarchiának is. De talán még inkább annak a hitnek, hogy "én milyen jó ember vagyok, hogy segítek másokon".

1989 után kis ideig még tartott ez a misztikum, aztán a határ mentén rájöttek a seftelés ízére (minden valamirevaló boltban ki volt írva: magyarul beszélünk. nagy keletje volt a magyarul tudó eladóknak. néhányan igen jól megszedték magukat) Később ebből is, meg a magyarokból a szemetjükből is túl sok lett, elkezdtek utálni az érintettek. Ez például a Salzburg környékieket nem érintette, nem is változott a hozzáállások. Még később a határ menti osztrák paraszt rájött a seftelés új, magasabb szintű módjára. Részben ide jött termelni (zsebszerződések), részben ide járt szolgáltatásért, mert sokkal olcsóbb volt (fogászok, vendéglősök), részben pedig rengeteg magyart alkalmaztak az osztrák bér töredékéért.

Vagyis akit nem érintettek a változások, a hozzáállása se változott jobban, mint egy norvégnak. Akit rosszul érintett (meglopták, kosz, stb.) az elég rendesen utál minket, aki nagy hasznot húz belőlünk, az ájtatosan a barátságát hangoztatja, miközben mélyen lenéz. Tehát ugyanolyanok, mint bárki más.

Különben 20-30 éve sokkal tisztábbak, vendégszeretőbbek, barátságosabbak voltak, de hát rajtuk is fog az idő, ők sem kerülték el a migrációt.

Egy apró történet: 1988-ban az osztrák határőr odajött a kerítéshez és röhögött rajtunk (már mi is közel mehettünk, csak át nem). 1991-ben az osztrák határőr ugyanúgy ült a géppuskafészekben, mint nálunk a társa 3 éve, és félt. Attól, hogy elözönlik őket. Nem feltétlenül a magyarok csak innen. A magyarok meg odamentek (az osztrák oldalra) röhögni rajtuk. Egy éven belül fogtak rám gépfegyvert egy határon álló kilátónál ugyanazok, akik korábban szóltak a magyar határőröknek, hadd menjek csak fel a kilátóba. De azért akik akarnak kölcsönösen jól megvannak egymással.

2011. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez relativ...En Becsben elek es eddig nem volt semmi problemajuk velem.Azt vettem eszre,hogy ket fajta osztrak van. az egyik az aki gazdag,buta,bekepzelt na azok nem szeretnek minket.azok mindent rank kennek ha valami baj van es van a tiszta felfogasu osztrak aki normalis na azok szeretnek minket.Megkell mondanom,hogy eddig minden tanarom aki kerdezte,hogy honnan jövök elvolt ajulva amikor mondtam nekik,hogy magyar vagyok :) (pozitivan)
2011. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez sztem tartományonként, városonként, faluként,hangulatonként változik mindig. Vannak bunkó osztrákok, vannak nyitottak, vannak értelmiségiek ( utóbbiak egyébként sokan, mert jó hírük van az osztrák suliknak ), szóval teljesen vegyes. Nincs egységes megítélés ott kint rólunk, mint ahogy nincs teljesen egységes minimálbér sem.
2012. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországnak a legfőbb gazdasági társa Ausztria és Németország.Én szerintem sajnálják a Monarchiát, meg mindent, de mégegyszer nem egyesülnének velünk.De egyébként Ferenc József osztrák császár a Monarchiát létre se hozta volna, de a végére ugy alakult, rendezni kell a szitut a magyar haverokkal.Szerintem jó kapcsolataink vannak velük
2012. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!