Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a tanár oda meg elveszi...

Ha a tanár oda meg elveszi tőlem a telefonom és nem adja vissza, se óra végén se nap végén, és mikor a hétnek vége van akor se csak amikor azt ő úgy gondolj hogy eleget bűnhődtem már csak akor adja vissza, ez nem számít egyszerű lopásnak?

Figyelt kérdés
Ja és a szülő bemehet és akor TALÁN visszaadja ,TALÁN
2010. nov. 12. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Szólj a rendőrségnek, ha nem tesznek semmit, szólj az ombudsmannak. Nem szabad hagyni, hogy a Fidesz hatalomra kerülése együtt járjon azzal, hogy a gyerekek felett ismét rémuralmat gyakorolhatnak a felnőttek!
2010. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ne vedd elő órán a telefonodat, és kapcsold ki ilyenkor, nem tudom, ez miért olyan bonyolult.
2010. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nincs hozzá joga, de gyanítom, hogy ez nem az első eset volt és már talán besokallt. Én már másnap beküldtem volna a szülőt, nem kell ehhez egy hétig várni, természetes, hogy nincs joga magánál tartani a más tulajdonát. Nyugi, a szülőnek vissza fogja adni.

akkor két k.

2010. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell elővenni.
2010. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Máskor ne órán telózzál, testvér!
2010. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem őt kérdezed meg? Miért vette el? Videót készítettél róla, ahogy szopatjátok? Kevés az infó, így nem tudok véleményt mondani.
2010. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha órán nem szórakozol a telefonnal, hanem figyelsz, akkor a tanár nem veszi el, a leghülyébb se. Ez 1000%, úgyhogy, kölyök, én ezek után a szüleid helyében legalább egy hónapig elvenném tőled a telefont és a számítógépezési lehetőséget is.
2010. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Most akkor közölsz valami információt az esetről vagy nem? Megnézted egyáltalán a válaszokat?
2010. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Valamilyen úton eljutottatok idáig.

A tanár, akit természetes, hogy zavar a telefon buzerálás az óra leadásában, - mert a falnak beszél, ahelyett, hogy rá figyelnél, - nyilván felhívta a bemutatkozó órán a diákjainak figyelmét a "rigolyáira", - köztük a telefonhasználattal összefüggő elvárásaira is, - nincs min csodálkoznod. -Vagy akkor is telefont maceráltál?


Szóval elismerem, irreálisan hosszú az idő, amely ideig nem adta/adja vissza a telefonodat, de ezt is nevelő célzattal teszi, - nem keverhet le Neked egy akkora sallert, hogy kibukjál az ablakon, pedig abból nagy bizonyossággal tanulnál, - ezért olyan eszközhöz nyúlt, amitől azt várja, hogy fegyelmező erővel fog hatni Rád, - ugye, hogy hiányzik a telefonod, amikor nála van?

-Ő is tudja ezt, és azt reméli, hogy az "elvonási tünetek" elgondolkoztatnak: "Érdemes -e elővenni iskolai tanítási óra alatt a telefonomat? Mit veszíthetek?"

-Választ kaptál rá...


Beszéld meg a tanároddal, hogy gondolkoztál a dolgon, - a jövőben tartózkodni fogsz attól, hogy órán "intézd az ügyeidet", - legyen kedves, és adja vissza a telefonodat, - ezen túl ki fogod kapcsolni az óráin (vagy lenémítod, - és nem is buzerálod).

Szerintem ez egy járható út.

El ne felejtsd ezt követően betartani az adott szavadat, mert ellenkező esetben nem fog adni semmilyen területen még egy lehetőséget!


Én, - iskola igazgatói minőségemben, (mivel mindent meg kellene tennem az általam irányított intézmény zavartalan működéséért,) - fakkokat, zárható rekeszeket alakítanék ki minden diáknak és házirendben tenném kötelezővé a telefonok elzárását ezekbe az őrzött helyen lévő fakkokba a tanítást megelőző időszakban. A tanítás végén minden diák vihetné, buzerálhatná a telefonját, ahogy jól esik.

Aki megszegi a szabályt, arra pedig "pénzbüntetést" szabnék ki, - a tanári szobában elzárt telefont a gondviselő válthatná ki jelképes összegért, vagy ha nem is összegért, de a becitálás ténye arra ösztönözné az illetőt, hogy regulázza meg a gyermekét.

A nevelés nem feladata egy közoktatási intézménynek, csak a tanítás.

2010. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
Máskor ne add oda semmilyen tárgyadat tanárnak,hanem ha el akarja venni rakd be a táskádba,és kerek perec mondd meg neki,hogy NEM adod oda.Tőlem is próbálta már tanár elvenni telefonomat,megmondtam,hogy nem adom,mert tanárnő nem rendőr,hogy tárgyakat foglaljon le.Ugyanígy egy osztálytársam kártyával.Elrakta,de megmondta,hogy nem adja oda tanár úrnak,ennyi.
2010. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!