Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szaúd-Arábia mitől olyan...

Szaúd-Arábia mitől olyan különleges hogy az átlag halandó szinte be sem teheti oda a lábát?

Figyelt kérdés

Turizmus nincs, egyedül munkavállalói engedéllyel lehet belépni az ország területére de azt is rövid időre!!!

Szaúd-Arábiai állampolgárság az olyan mint a csigának az út túloldala : oda (vagyis az állampolgárságba) születni kell.


Most én nem akarok menni Szaúd-Arábiába nem erről van szó. Csak érdekelne.


Mert oké hogy gazdag, stb, de az ország csillogása addig tart csak amíg az olaj van. Utána ugyanolyan lerobbant lesz az egész mint pl Jemen, ugyanis Szaúd-Arábia nem fejleszt ilyen luxus dolgokra mint az Egyesült Arab Emírségek hogy legyen az olaj után is számos bevétel.....



Mitől annyira nagy szám az az ország, hogy halandó ember (főleg ha nem iszlám vallású) be nem teheti oda a lábát? Vagy csak rendkívül komplikáltan, és nehezen.


Számomra már az is furcsa volt picit, amikor azt olvastam, hogy egy nem muzulmán vallású egyént pl Mekka városába se engednek be, sőt a közelébe nem mehet.



De pl a főváros, Rilyád....



Mitől akkora nagy felhajtás Szaúd-Arábia?



(kérlek, most hagyjuk azt hogy "Jaj mert a kizsákmányoló Nyugat.." meg stb.... ilyenekre nem vagyok kíváncsi -.-)


2011. dec. 16. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rijád.

Minden vallásnak vannak szent városai, Mekka és Medina ilyen. Az iszlám zárt világ, soha nem fogod megérteni, de mit is keresnél ott.

2011. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem keresnék ott semmit csak érdekelne.

Mert mondjuk a Vatikánnál már jártam és ott fényképezkedtek arabok is, persze be nem mentek.

Csak azt furcsállom hogy egy nem muzulmán vallásút még a várost körülvevő 2km-es körzetbe sem engednek be....(persze nem szó szerint értem)

2011. dec. 16. 22:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi. Sok ott az olaj, a lakosság viszonylag jól él. Ha mindenkit beengednének, nem tudnák fent tartani a jelen népességre vonatkozó életszínvonalat.
2011. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Azt hiszem, hogy a HIVO MUZULMANOK szamara - akik szeretik az ott levo eletformat - egy csendes, nyugis hely. A kiralyi csalad ezt akarja megorizni ugy, hogy a nyugati eletvitellel gyanusithato szemelyek es a politikai iszlamistak elol lezarja az orszagot.
2011. dec. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Talan kicsit kepmutato orszag hisz az alkohol arusitasa szigoruan tilos viszont az emberek atjarnak olyan kozeli orszagba ahol ihatnak, az erkolcsuk is eleg ortodox de ahoz kepest is rengeteg prostit importalnak. A nagy Iszlam vallasu orszagba szerintem elvetve van olyan aki betartja a vallast minden szinten!!! Az meg, hogy nem engednek be senkit szerintem azert lehet, hogy a fiatalok ne lassak a nyugati turistak eletvitelet hisz szamukra mindez Istentelen stb. a vegen meg rajonnek nagyon fiatalon, hogy 2011-et irunk nem pedig 1300-at! Mindenesetre ha valaki oda akar beutazni csak munkavallalokent mehet, vagy ha van egy ottani allampolgar aki leigazolja, hogy hozza megy stb. egyebkent minden ott tartozkodo kulfoldninek es nem vallalsos embernek is be kell tartani bizonyos normakat oltozkodes, etkezes teren is. Ez mondjuk nem is nagyon nagy baj csak ha eppen valaki vet ezek ellen akar tobb ev bortont is kaphat. Pl ha egy no autot vezet abbol mar rendorsegi ugy is lehet hiaba kulfoldi es ott dolgozik stb.
2011. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De ha nem fejlesztenek semmire, hogy az olaj után is legyen bevétel akkor hogyan fogja az El Saud uralkodó család fenntartani a jelenlegi helyzetet? :/


Oké, hogy a nők nem vezethetnek autót (mondjuk ez sem igaz más iszlám országoknál pl Jordánia), de mit fognak csinálni amikor ott találják magukat egy csepp olaj nélkül?:/

2011. dec. 17. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Kőgazdagok. Meg fognak élni az olaj után is, viszont nem fogják átvenni a globális (dubai) életformát. Nem veszik át a nyugat mocskát, ami végeredményben helyes. A szex szabadossága, a gátlástalan ivászat, drog stb. elől zárkóznak el.

Valamikor régen Germanus Gyula professzor is csak úgy jutott be Mekkába, hogy Törökországban felvette a muzulmán vallást.

2011. dec. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat ha elfogy az olaj oda a jolet. Persze az Emiratusoknak is nekik is van rengeteg befektett penzuk de ezt a szinvonalat egyik sem tudja majd fenntartani amolyan kozepes szinvonalon fognak elni sokkal kevesebb lesz a vendegmunkas es az allampolgaroknak is el kell menniuk dolgozni. A legnagyobb gondot az ivoviz hianya okozza hiszen abbol jelentos mennyisegu importra van szukseguk viszont az ivoviz is fogytan ezert a jovoben jelentosen dragulni fog. Termofoldekkel sincsenek megaldva, ipart fejleszthetnek gyarakat epithetnek de arrafel az sem egyszeru. A kozol-keleti instabil helyzet miatt ha elfogy az olaj jelentosebb befekteok se nagyon fognak rohangalni befektetni...
2011. dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem semmi egyéb, mint hogy a külföld "mocskát" annak minden "bűnét" próbálják az ottani emberek számára nem láthatóvá tenni, így létrehozva a valaha volt legjobb helyet a muzulmánok számára. Szerintem...
2011. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit szóltok, hogy pont egy ilyen keményvonalas muzulmán ország képviselője előtt ledérkedett Rubint Réka ?
2012. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!